Czy można wyczyścić skórzaną torbę, wkładając ją do pralki?

Czy skórzaną torbę można prać w pralce? To często zadawane pytanie. Chcesz zdezynfekować swoją galanterię skórzaną z bakterii i zastanawiasz się, czy ten rodzaj prania jest odpowiedni? Cóż, zdecydowanie odradzamy. Ryzyko odbarwienia i pogorszenia jakości jest wysokie. Szkoda byłoby nieodwracalnie uszkodzić akcesorium, decydując się na nieodpowiednią metodę czyszczenia skórzanej torby.

Unikaj prania toreb skórzanych w pralce

Chociaż materiał jest odporny na ogień, rozdarcia i ścieranie, pozostaje wrażliwy na niektóre czynniki zewnętrzne. Jednym z nich jest woda. Woda może wyrządzić wiele szkód. Na pytanie "Czy mogę prać skórzaną torbę w pralce?" odpowiadamy, że najlepiej unikać zanurzania jej w wodzie. Jest to zbyt ryzykowne, a rezultat może nie tylko rozczarować, ale także spowodować nieodwracalne szkody. Skóra, która została zamoczona w wodzie może wyblaknąć, pojawią się na niej plamy i zacieki, pęknie, rozerwie się i straci swoją elastyczność.

Regularna konserwacja jest jednak niezbędna. Nie tylko pomoże usunąć wszelkie ślady bakterii, ale także zachowa i przedłuży gładki, lśniący wygląd. Nie zaniedbuj czyszczenia, uważnie wykonując poszczególne kroki i dbając o stosowanie odpowiednich produktów.

Czyszczenie skóry: różne etapy

Należy podjąć kilka środków ostrożności, gdy chce się czyścić skórę. Przed przystąpieniem do pełnego czyszczenia nie wahaj się przetestować produktu na niewidocznym obszarze. Weź wacik, nasącz go środkiem czyszczącym i nałóż na powierzchnię. Czy zauważysz jakąkolwiek zmianę koloru? Jeśli nie ma reakcji, możesz kontynuować operację.

Odkurzanie

Usuń suchy kurz za pomocą odkurzacza lub miękkiej ściereczki, takiej jak mikrofibra lub ircha. Jeśli brud nie zostanie wcześniej usunięty, może trwale osadzić się w materiale.

Umyć mydłem do skór

Nie możemy wystarczająco przypominać, ale należy bardzo uważać na wodę podczas pielęgnacji wyrobów skórzanych. Dlatego nie należy prać torebki w pralce ani ręcznie pod bieżącą wodą. Oto najlepszy sposób na prawidłowe czyszczenie akcesoriów.

Środek do czyszczenia skóry należy spienić na gąbce, a następnie nałożyć niewielką ilość okrężnymi ruchami lub delikatnie przetrzeć szczoteczką z miękkim włosiem. Następnie usuń nadmiar produktu.

Suszenie skóry

Aby zapewnić szybkie wysychanie skórzanej torby, należy pozostawić ją na świeżym powietrzu i unikać wystawiania jej na słońce lub w pobliżu źródła ciepła. Zapobiegnie to powstawaniu pęknięć i szczelin.

Głębokie nawilżenie

Pielęgnacja skóry obejmuje również głębokie nawilżanie. W tym celu można zastosować krem do skóry, lub balsam. Dzięki temu materiał pozostanie elastyczny i błyszczący na dłużej. Twoja torba zachowa swój pierwotny wygląd.

Impregnacja materiału

Gdy torba całkowicie wyschnie, spryskaj jej powierzchnię lakierem. Zabezpieczy to akcesorium dzięki warstwie ochronnej stworzonej przez produkt. Zwiększy to jego odporność na warunki atmosferyczne, tarcie i zabrudzenia.

Należy unikać niektórych produktów

Nie tylko pralki należy unikać podczas czyszczenia skóry. Należy unikać produktów ściernych, takich jak aceton, zmywacz do paznokci, wybielacz, chusteczki dezynfekujące, alkohol lub nadtlenek wodoru. Mogą one odbarwić tapicerkę, a także uszkodzić ją, pozbawiając wilgoci.

Podobnie jak woda, słońce ma również negatywny wpływ na skórę, ponieważ znacznie ją wysusza. Susz skórę na świeżym powietrzu lub za pomocą opalarki, uważając, aby nie spalić materiału.

Chociaż niektóre fora internetowe zalecają pranie skóry w wodzie o temperaturze nie wyższej niż 30°C, należy pamiętać, że materiał ten jest bardzo wrażliwy na wodę, która może go uszkodzić i spowodować wiele szkód. W rezultacie pranie skórzanej torby w pralce nie jest zalecane, ale teraz wiesz, że istnieje znacznie skuteczniejsza metoda. Jeśli przypadkowo wyprałaś skórę i nie wiesz, jak naprawić uszkodzony materiał, zadzwoń do nas. Udzielimy Ci wszelkich porad dotyczących renowacji.

Add a comment