Czym jest skóra syntetyczna, eco skóra, imitacja skóry?

Co oznacza określenie "skóra syntetyczna"?

Zastanawiasz się, co oznacza skóra syntetyczna? Znany również jako sztuczna skóra, imitacja skóry lub skai, materiał ten różni się od prawdziwej skóry, którą ma imitować, tym, że jest wykonany z tworzywa sztucznego. Składa się z nietkanych włókien, często poliamidowych, zawartych w żywicy, takiej jak poliuretan. Jest to zatem kawałek materiału tekstylnego owinięty w plastik. Nie ma żadnych śladów pochodzenia zwierzęcego.

Sztucznej skóry nie należy mylić ze skórą poliuretanową lub skórą PU, która jest materiałem organicznym. Skóra PU jest wykonana z uszkodzonych skór połączonych z syntetycznymi polimerami. Skóra By-Cast jest skórą, na którą nałożono warstwę poliuretanu.

Charakterystyka skóry syntetycznej

Zalety sztucznej skóry

Imitacja skóry jest wykorzystywana w szerokiej gamie akcesoriów i odzieży: butach, kurtkach, breloczkach, etui itp. Jej znacznie niższa cena niż w przypadku skóry ekologicznej oraz estetyczny wygląd sprawiają, że jest to atrakcyjny materiał.

Skai jest również wysoce odporna na działanie czynników zewnętrznych. W niektórych przypadkach jest odporny na wilgoć (jeśli wcześniej zastosowano specjalną obróbkę) i oddychający, gdy ma mikroporowatą strukturę. Co więcej, jest łatwa w pielęgnacji.

Skóra syntetyczna jest dostępna w szerokiej gamie kolorów, struktur, wzorów i kształtów.

Wady skóry syntetycznej

Mniej trwała niż skóra, imitacja skóry jest również bardziej wrażliwa na zużycie. Nie zatrzymuje ciepła. Do użytkownika należy decyzja, czy jest to zaleta, czy wada, w zależności od sposobu użytkowania.

Nie zawsze łatwo jest odróżnić skórę syntetyczną od prawdziwej, ale można to zrobić na kilka sposobów.

Jak odróżnić prawdziwą skórę od skóry syntetycznej?

Te dwa materiały nie wymagają takiego samego poziomu konserwacji. Materiały organiczne wymagają prawdziwej wiedzy specjalistycznej do produkcji. Dlatego meble skórzane będą droższe. Praca związana z ich produkcją jest bardzo złożona. Czasami trzeba uważać na sprzedawców, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć zysk i sprzedać po wysokiej cenie. Oto jak odróżnić te dwa materiały.

Rozróżnienie poprzez dotyk

Skóra zwierzęca jest miękka i ciepła w dotyku. W rzeczywistości rozgrzewa się niemal natychmiast, gdy trzyma się ją w dłoniach. Ciepło ciała jest zatrzymywane po zdjęciu odzieży lub wstaniu z kanapy. Materiał organiczny jest zawsze suchy. Kolejnym kryterium, które pozwoli ci łatwo odróżnić prawdziwą skórę, jest jej waga. W zależności od wybranego zwierzęcia, nie wszystkie skóry są równie ciężkie. Jednak te materiały zawsze będą ważyć więcej niż skai. Skai nie zatrzymuje ciepła. Nie przepuszcza ciepła i może być nieco wilgotna, gdy się jej dotknie.

W razie wątpliwości nie wahaj się wykonać testu, wbijając igłę w materiał. Jeśli łatwo się przebije, prawdopodobnie jest to sztuczna skóra. Można również wlać niewielką ilość wody i sprawdzić, czy zostanie ona wchłonięta. Jeśli tak, istnieje duża szansa, że jest to prawdziwa skóra.

Rozróżnienie zapachu

Skóra ekologiczna ma silny zapach. Twój zmysł węchu Cię nie oszuka. Z drugiej strony, sztuczna skóra pachnie plastikiem. Bądź jednak ostrożny, ponieważ niektórzy pozbawieni skrupułów producenci posuwają się do używania syntetycznych perfum, aby oszukać potencjalnych nabywców.

Należy wytężyć wzrok, aby nie pomylić skóry syntetycznej z prawdziwą skórą.

W przeciwieństwie do skaju, skóra ma niedoskonałości. Nie ma jednego wyglądu, ponieważ każda skóra jest inna.

Jak dbać o skórę syntetyczną?

Zalecamy przechowywanie imitacji skóry w suchym miejscu. Jest ona naturalnie giętka i elastyczna. Jeśli zostanie wystawiona na działanie zbyt dużej ilości wilgoci, jej wierzchnia warstwa może stwardnieć i popękać.

Należy uważać, aby nie traktować tego materiału produktami, które są zbyt żrące. Zamiast tego użyj sprayu odpowiedniego do pielęgnacji skóry syntetycznej. Użyj miękkiej, lekko wilgotnej szmatki. Następnie wysusz, unikając ekspozycji na słońce. Te wskazówki pomogą przedłużyć jej żywotność.

Zobacz produkty do pielęgnacji sztucznej skóry  OBEJRZYJ

Add a comment