Czyszczenie torebki z nubuku czy zamszu

Torebka z zamszu czy nubuku jest jednym z najbardziej eleganckich akcesoriów modowych. Skóra nubukowa jest jednak delikatnym materiałem, który wymaga szczególnej troski, aby zachować swoje piękno. Dlatego tak ważne jest jej regularne czyszczenie, aby wyglądała jak nowa.

 1. Delikatnie przetrzyj torbę z nubuku specjalną szczotką lub gumką do zamszu i nubuku.
 2. Czyść specjalnym środkiem do czyszczenia nubuku i zamszu
 3. Aby usunąć plamy, użyj odplamiacza przeznaczonego do tego materiału
 4. Regularnie impregnuj swoją torbę z nubuku

Szukasz porady, jak czyścić i pielęgnować torbę z zamszu lub nubuku? Mamy rozwiązania, które ci pomogą czyszczenie skórzanej torby jest dziecinnie proste!

Czym jest skóra zamszowa lub nubukowa?

Skóra nubukowa lub zamszowa to klasyczna skóra o lekko szlifowanej powierzchni. Nadaje jej to aksamitne wykończenie. Istnieją również inne procesy produkcyjne, takie jak garbowanie olejem rybim. Nubuk i zamsz są używane zamiennie.

Jak bezpiecznie wyczyścić torbę z nubuku lub zamszu?

Czyszczenie torby z nubuku wymaga odpowiednich akcesoriów. Pierwszym potrzebnym narzędziem jest szczotka. Musi być ona odpowiednia do nubuku. Dostępne są szczotki z włosia lub krepy. Szczotka z włosia jest bardziej miękka i to właśnie ją polecamy.

Pierwszym krokiem podczas czyszczenia torby z nubuku jest wyszczotkowanie jej w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i kurzu z jej powierzchni. Wykonuj okrężne ruchy, nie pocierając zbyt mocno. Jeśli torba nie jest bardzo brudna, takie czyszczenie może być wystarczające. Zwykła, miękka, czysta szmatka może pomóc przywrócić jej pierwotny wygląd.

Jeśli jednak jest zabrudzona lub poplamiona, należy ją dokładniej wyczyścić. W tym celu zalecamy użycie specjalnego mydła do czyszczenia zamszu, które usunie brud i przywróci połysk i kolor torby z nubuku. Aby zakończyć czyszczenie, zalecamy zastosowanie specjalnej odżywki do skóry, która nawilży torbę z nubuku. Na koniec, aby zakończyć operację czyszczenia, zalecamy impregnację torby z nubuku specjalnym wodoodpornym produktem.

Błędy, których należy unikać podczas czyszczenia skóry nubukowej

Nigdy nie zapominaj, że nubuk jest delikatnym materiałem. Jeśli więc nie chcesz go przedwcześnie uszkodzić, są pewne rzeczy, których powinieneś bezwzględnie unikać:

 • Nigdy nie używaj wody do czyszczenia zamszu i nubuku. Ryzykujesz przemoczenie skóry i utratę jej aksamitnego wyglądu i połysku. To samo dotyczy plam: użyj odplamiacza przeznaczonego do nubuku, zamiast zamoczyć torbę.
 • Nie używaj wybielaczy ani innych produktów chemicznych, ponieważ grozi to powstaniem nieestetycznych plam na torbie. Podobnie, zalecamy unikanie stosowania staromodnych receptur do czyszczenia torby.
 • Nie pozostawiaj torby z zamszu czy nubuku w pobliżu źródła ciepła, takiego jak grzejnik, ani w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ spowoduje to wysuszenie skóry.
 •  
 •  
 •  
 •  

Add a comment