Czyszczenie, usuwanie plam ze skóry

W tym samouczku wyjaśnimy, jak pracować, gdy mamy plamę na skórze.

Wyjaśnimy, jak usunąć plamę ze skóry pigmentowanej lub półanilinowej. Dla skór anilinowych zrobimy inny tutorial, ponieważ praca jest inna. Aby określić wykończenie skóry, odwiedź naszą stronę: definicje skóry

W jaki sposób pomalować skórę z plamami?

Zakładamy, że plama nie zniknie. Może to być plama z długopisu na skórze, plama z atramentu, plama z wody... Usunięcie plamy ze skóry jest często żmudne, jeśli nie niemożliwe. Pióro lub atrament wnikają głęboko i niemożliwe jest ich całkowite usunięcie. Z reguły można rozjaśnić plamę z pióra lub atramentu, ale nigdy nie można jej całkowicie usunąć. W takich przypadkach, aby usunąć plamę ze skóry, należy ją po prostu zafarbować lub, jak często mówię, zabarwić na taki sam kolor jak plama.

Inną formą przebarwienia skóry, jak na zdjęciu, jest odbarwienie lakieru/ farby, który sam w sobie jest kolorowy. Kiedy lakier niszczeje i odpada, jedynym rozwiązaniem jest nałożenie koloru/ farby. W rzeczywistości nie usuwa się plam, ale maskuje się je, nakładając kolor - oczywiście taki sam jak oryginalny.

Bez względu na rodzaj plamy i jej pochodzenie. Aby usunąć plamę ze skóry, a właściwie ją zakamuflować, należy wykonać 3 lub 4 kroki, w zależności od powierzchni, która ma zostać zabarwiona.

W przypadku małych powierzchni, takich jak podłokietnik lub zagłówek, można pracować w 3 etapach, ale w przypadku kompletnego krzesła należy pracować w 4 etapach.

W tym przypadku radzę przesłać nam próbkę, a my wykonamy ją w tym samym kolorze. Zaleta jest dwojaka: można wykonać poprawki i będą one niewidoczne, ponieważ są w tym samym kolorze co skóra.

  1. Należy przygotować skórę, usuwając istniejący lakier (wszystkie skóry są lakierowane) i usuwając różne woski. Skóra powinna być porowata. Użyj naszego środka odtłuszczającego. Nałóż go za pomocą szmatki. Początkowy kolor nie wyblaknie lub wyblaknie tylko nieznacznie. Aby sprawdzić, czy dobrze wykonałeś swoją pracę, po prostu połóż dłoń na skórze natychmiast po nałożeniu środka do usuwania. Skóra powinna być lekko lepka. Jeśli tak nie jest, należy ponownie nanieść środek.
  2. W przypadku dużych powierzchni należy zastosować primer. Produkt ten otwiera skórę i ułatwia penetrację koloru. Można go nakładać padem, ściereczką (ja używam ściereczki do tego produktu) lub wałkiem lakierniczym. Zawsze nakładaj nie więcej niż dwie cienkie warstwy. Odczekaj 20 minut przed przejściem do kroku trzeciego.
  3. Przejdź do fazy malowania. Użyj farby Resicolor, aby nałożyć cienką warstwę za pomocą wałka lub pada lub, dla bardziej doświadczonych, pistoletu natryskowego. Kolor pokryje bejcę i zmiesza się ze wszystkim innym. Nakładaj cienkie warstwy, 3 lub 4 na krzyż. Można szybciej wysuszyć za pomocą suszarki do włosów lub opalarki. Bądź jednak ostrożny, jeśli nie wiesz, jak używać tego ostatniego, możesz ryzykować bąbelkowanie koloru. Jeśli tak się stanie, przeszlifuj papierem o ziarnistości 600, a następnie nałóż kolejną warstwę koloru. Po nałożeniu ostatniej warstwy odczekaj dwie godziny przed przejściem do kroku 4.
  4. Nałóż lakier wykończeniowy za pomocą pada, wałka lub pistoletu natryskowego. Możesz użyć tych samych narzędzi do kroków 2-3-4, po prostu wyczyść je wodą między każdym krokiem. Zawsze nakładaj trzy lub cztery cienkie warstwy. Odczekaj 1 dzień, a następnie rozprowadź kroplę wody na skórze; nie powinno to rozjaśnić koloru. Jeśli tak się stanie, konieczne będzie nałożenie większej ilości lakieru.
  5. W przypadku plam z atramentu, tuszu można przed malowaniem dodatkowo zastosować bloker atramentu

Aby później zadbać o skórę, radzę odczekać trzy miesiące przed zastosowaniem mleczka lub kremu. Po tym czasie można normalnie dbać o skórę.

Vidéo:

Add a comment