Jak łatwo usunąć gumę do żucia ze skóry?

Czy przypadkowo uszkodziłeś meble lub jeden z akcesoriów i nie wiesz, jak łatwo usunąć gumę do żucia ze skóry? Zapewniamy, że istnieją kilka rozwiązań konserwacyjnych które już dowiodły swojej skuteczności. Zdecydowanie zalecamy jednak, aby nie czekać do momentu wykrycia uszkodzenia. Zminimalizuje to ryzyko głębokiego osadzenia się gumy do żucia i jej zapachu.

decoller chewing gum cuir

Zimno: sprzymierzeniec w usuwaniu gumy do żucia ze skóry

Niezależnie od tego, czy jest to kanapa, fotel, tapicerka samochodowa czy skórzane akcesoria, materiał może paść ofiarą kilku niezdarności i incydentów, z którymi nie byłeś w stanie sobie poradzić.

Aby usunąć gumę do żucia ze skórzanej powierzchni, możesz zacząć od usunięcia łatwych do usunięcia fragmentów. Uważaj, aby nie pozostawić głębokich śladów, które będą jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Użycie kostki lodu jest dobrze znaną metodą usuwania gumy do żucia ze skóry. O ile to możliwe, unikaj przykładania lodu bezpośrednio do uszkodzonego obszaru. Umieść go w szczelnej torebce do zamrażarki. Zapobiegnie to kontaktowi wrażliwego materiału z wyciekami wody. Delikatnie pocieraj. Zimno utwardzi gumę do żucia, dzięki czemu będzie ona łatwiejsza do usunięcia.

Nie masz torby? Możesz delikatnie pocierać skórę kostką lodu, upewniając się, że natychmiast zetrzesz wodę, która może spłynąć na materiał. Może to zmienić kolor i aby przywrócić meble lub akcesoria do stanu jak nowy, trzeba będzie zabarwić skórę.

Nie masz pod ręką kostek lodu? Jeśli przykleiłeś gumę do żucia do małego przedmiotu, takiego jak portfel, możesz umieścić go w plastikowej torbie i umieścić bezpośrednio w zamrażarce na około godzinę. Rezultat będzie taki sam i bez trudu pozbędziesz się ostatnich śladów.

Aby to zrobić, najlepiej użyć przedmiotu o cienkiej, twardej i przede wszystkim nie tnącej krawędzi, aby uniknąć dziur w skórze. Możesz spróbować użyć paznokcia, karty lub łyżki. Uważaj, aby nie przebić ani nie zarysować materiału.

Środek do czyszczenia skór: skuteczna pomoc w usuwaniu przyklejonej gumy do żucia

Czy plama się utrzymuje? Pokryj ją środkiem do skór i lekko pocieraj okrężnymi ruchami miękką szmatką, aż utworzy się piana. Możesz również użyć szczotki z miękkim włosiem zwilżonej wodą, aby usunąć najbardziej uporczywe plamy. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałe kawałki gumy do żucia.

Usunąć pianę inną czystą ściereczką. Nie spłukiwać powierzchni wodą, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie i odbarwienie. Pozostawić do wyschnięcia na wolnym powietrzu, unikając bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła.

Istnieje szereg błędów, których należy unikać za wszelką cenę

Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć. Starannie dobieraj ściereczki: używaj na przykład niestrzępiącej się mikrofibry.

Nie zwlekaj z usunięciem gumy do żucia, ponieważ może ona wrosnąć w powierzchnię, a usunięcie wszystkich kawałków będzie znacznie bardziej skomplikowane.

Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni środek do czyszczenia skóry. Należy unikać produktów zawierających rozpuszczalniki, wybielacze lub aceton.

Następnie przystąp do pielęgnacji skóry

Po pozbyciu się gumy do żucia przyklejonej do skóry, ważne jest, aby zadbać o ten obszar. Obszar ten został poddany procesom, które mogą uczynić go znacznie bardziej delikatnym. Utrzymuj materiał w dobrym stanie, dokładnie go nawilżając.

Gdy wszystkie ślady zostaną usunięte, a materiał wyschnie, nałóż mleczko,, aby chronić i odżywiać skórę. Szczotka z miękkim włosiem pomoże rozprowadzić produkt na całej powierzchni.

Zakończ czyszczenie, nakładając produkt impregnujący lub utrwalający. Skórzane meble lub akcesoria będą bardziej odporne na wilgoć, tarcie i kurz.

Teraz już wiesz, jak łatwo usunąć gumę do żucia ze skóry. Nie ma nic skomplikowanego w tym procesie, ale potrzebne są odpowiednie produkty, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.

Add a comment