Jak naprawić przetarcie na skórzanej kanapie?

Naprawa przetarcia skóry na skórzanej kanapie jest łatwa do samodzielnego wykonania, o ile uszkodzenia nie są zbyt rozległe. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, co oznacza "starta skóra". W rzeczywistości przetarcie na skórzanych powierzchniach ma różne kształty i rozmiary. Źródło uszkodzenia może się również różnić w zależności od przypadku. Jeśli masz trudności z określeniem, jak naprawić swoją skórzaną sofę, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. W zależności od opisu i naszego doświadczenia, dział techniczny Alta Cuir może pokazać co najmniej 5 przykładów startej skóry.

Naprawa zużytej skórzanej kanapy w zależności od rodzaju uszkodzenia

W celu przeprowadzenia prawidłowej naprawy, Alta Cuir przedstawia 4 scenariusze dla kanapy z przetarciem i 1 scenariusz dla np. skóry motocyklowej.

Przypadek nr 1: Skórzana kanapa przetarta/ przytarta na przykład podczas przeprowadzki. Ogólnie rzecz biorąc, skóra może zostać starta podczas przeprowadzki. Zazwyczaj uszkodzeniu ulegają narożniki lub struktura. Bardzo często użycie kolorowej żywicy naprawczej wystarcza, aby przywrócić skórze jej wygląd. Produkt ten odtwarza strukturę skóry i przywraca jej kolor.

Przypadek 2: Skórzana kanapa porysowana, podrapana przez zwierzę. Zadrapanie przez psa lub kota może zarysować lico skóry. Na przykład na czarnej skórze zadrapanie jest zazwyczaj szare, na brązowej bardzo często będzie beżowe. Również w tym przypadku często wystarczy kolorowa żywica. Możesz również odwiedzić stronę poświęconą zadrapaniom, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne porady.

Przypadek nr 3: Zużyta skórzana kanapa. W tym przypadku problem często wynika z braku wilgoci. Skóra wysycha, a nałożony na nią kolor jest zbyt mocno naprężony. W rezultacie kolor jest zdmuchiwany. W tym przypadku wielu z was pomyśli, że skóra jest starta, jest po prostu sucha i zaczyna wyglądać szorstko. W tym konkretnym przypadku, ponieważ problemem jest brak wilgoci, pierwszym krokiem w renowacji skóry jest nawilżenie jej cienką warstwą (raz lub dwa razy dziennie przez trzy lub cztery dni). Następnie można przejść do fazy farbowania. Również w tym przypadku mamy dedykowane samouczki.

Przypadek nr 4: Skórzana kanapa, która przetarła się z powodu wody. W tym przypadku woda, która spłynęła lub stanęła na skórze, ogólnie ją utwardziła. W rzeczywistości woda zmniejsza grubość skóry, ponieważ skóra początkowo nasiąka wodą, która następnie znacznie wysycha podczas parowania. Im dłużej woda pozostaje w skórze, tym twardsza się ona staje i tym trudniej jest ją ponownie zmiękczyć. Jedyną rzeczą do zrobienia jest odżywienie jej dość bogatym olejem, zawsze cienką warstwą przez tydzień. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli masz taki problem.

Przypadek nr 5: Szorstka skóra po wypadku motocyklowym. Wielu z Was, pilotów i entuzjastów MotoGP, kontaktuje się z nami po niezłej "pizzy". Mamy produkty, które przywrócą skórę do życia. Dobra kolorowa żywica, papier ścierny i fixasoft przywrócą "combardes" do dawnej świetności.

Dlaczego warto naprawiać zużytą skórzaną kanapę?

Istnieje kilka powodów, dla których warto naprawić zużytą skórzaną kanapę zamiast ją wymieniać. Pierwszy z nich jest ekonomiczny: skórzane kanapy są drogie i mogą być trudne do wymiany, w zależności od dostępnych zasobów. Lepiej jest poddać zużytą skórzaną sofę liftingowi niż radykalnie zmienić całość. Drugi to emocjonalny: możesz być przywiązany do mebla i nie chcieć się z nim rozstać, ponieważ jest częścią wystroju twojego domu. Trzeci może być ekologiczny: nasze zasoby naturalne i zwierzęce są na wyczerpaniu, a zmiana mebli jak zmiana koszuli nie jest częścią ekologicznego podejścia.

Łatwo jest naprawić startą kanapę za pomocą odpowiednich produktów, więc dlaczego nie spróbować przed podjęciem pochopnej decyzji? W przypadku wszystkich innych przykładów nie wahaj się z nami skontaktować, a my udzielimy Ci precyzyjnej, szczegółowej odpowiedzi.

Add a comment