Jak zneutralizować zapach tytoniu na skórze?

Właśnie kupiłeś kanapę, a poprzedni właściciele palili? Czy jesteś przyzwyczajony do zapalania papierosa w samochodzie i bez względu na to, jak bardzo się perfumujesz, nie wiesz, jak usunąć zapach tytoniu ze skóry? Niezależnie od tego, czy jest używana do produkcji mebli, tapicerki samochodowej czy galanterii skórzanej, materiał ten jest narażony na sytuacje, które czynią go delikatnym. Zatrzymuje zapachy i trudno się go pozbyć. Ale nie martw się, istnieje skuteczny sposób na pozbycie się tych nieprzyjemnych zapachów. Oto nasza rada!

neutraliser odeur tabac cuir

Usuwanie zapachu tytoniu ze skóry dzięki głębokiemu czyszczeniu

Gębokie czyszczenie skóry będzie pierwszym krokiem do zneutralizowania zapachu tytoniu na skórze.

  1. Usuń suchy brud miękką szmatką lub odkurzaczem z dyszą ochronną. Usuwając kurz, można zapobiec osadzaniu się tych cząstek w materiale i matowieniu jego połysku.
  2. Do czyszczenia należy używać środka do skór i szczotki z miękkim włosiem lub szczeciną. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką. Szczotkować okrężnymi ruchami, nie dociskając zbyt mocno.
  3. Usunąć nadmiar produktu miękką szmatką lub gąbką.
  4. Podczas suszenia należy unikać wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w pobliżu źródła ciepła, aby zapobiec jej wysuszeniu.

Środek do czyszczenia skóry ma właściwości dezynfekujące i odtłuszczające. Zalecamy wcześniejsze przeprowadzenie testu na niewidocznym obszarze. Produkt może nie być odpowiedni do odwodnionych lub niepigmentowanych materiałów. Weź wacik zwilżony wodą i potrzyj nim skórę. Jeśli nie zauważysz żadnego krwawienia, to dobry znak. Następnie wykonaj ten sam test wacikiem nasączonym mydłem do skór, aby upewnić się, że materiał nie straci koloru. Produkt jest również skuteczny w usuwaniu dymu papierosowego.

Jakich produktów powinienem użyć, aby usunąć zapach tytoniu ze skóry?

Następnym krokiem jest nałożenie odżywczego mleczka lub kremu do skóry na powierzchnię mebli lub akcesoriów. Oprócz działania jako dezodorant, utrzymają one i przywrócą połysk.

Oto kroki, które należy wykonać, aby nadać skórze połysk i usunąć z niej zapach tytoniu.

  1. Gdy obszar jest suchy i czysty, nałóż odżywcze mleczko, lub krem do skóry.
  2. Użyj szczotki z miękkim włosiem lub miękkiej ściereczki (np. z mikrofibry) i delikatnie przetrzyj okrężnymi ruchami.
  3. Usunąć nadmiar produktu, który pozostawiony na materiale może spowodować jego uszkodzenie.
  4. Pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.

Produkt jest wchłaniany przez pory materiału. Następnie materiał odzyskuje przyjemny zapach i pierwotny połysk. Nie ma tajemnicy w zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom: regularnie czyść skórzane meble i akcesoria.

Neutralizacja zapachu tytoniu na skórze: błędy, których należy unikać

Chociaż niektóre strony internetowe zalecają staromodne przepisy na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów ze skóry, należy pamiętać, że nie są one już optymalne. W dzisiejszych czasach skóra nie jest wytwarzana w taki sam sposób jak kiedyś. Nie wymaga więc takiego samego poziomu konserwacji.

Przede wszystkim nie należy myć skórzanych mebli lub akcesoriów pod bieżącą wodą. Nieuchronnie pozostawi to ślady lub plamy na powierzchni.

Należy również uważać na pozbawione skrupułów zalecenia, które zachęcają do stosowania żrących produktów, które mogą powodować uszkodzenia trudne do naprawienia. Jeśli przez pomyłkę zastosujesz nieodpowiedni produkt, może on odbarwić skórę, wymagając farbowania powierzchni w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu.

Chcesz nadać swoim meblom lub akcesoriom przyjemny zapach? Odkryj nasze zestawy produktów do czyszczenia, pielęgnacji i nawilżania skóry. Nasze środki czyszczące, mleczka i kremy są również sprzedawane pojedynczo. Usuwanie zapachu tytoniu ze skóry jest łatwe, pod warunkiem, że masz odpowiednie produkty i akcesoria.

Add a comment