Odświeżenie, ożywienie wyblakłej i zużytej skóry

Do tej pory ożywienie skóry bardzo elastycznych kurtek skórzanych było skomplikowane, jeśli nie niemożliwe. Bardzo często są one wykonane z tłoczonej skóry jagnięcej, dzięki czemu są bardzo elastyczne i ciepłe w dotyku.

 

Jak odnowić skórę?

Ożywienie skórzanej kurtki:

Do tej pory ożywienie skórzanej kurtki było skomplikowane, jeśli nie niemożliwe, zaraz dowiesz się jak proste jest ożywienie skórzanych kurtek wykonanych z bardzo elastycznej skóry. Bardzo często są one wykonane z garbowanej skóry jagnięcej, dzięki czemu są bardzo elastyczne i ciepłe w dotyku. W wyniku tarcia i ekspozycji na słońce mają tendencję do utraty koloru, często na mankietach, kołnierzu, ramionach itp.

Ta skóra jest wykonana z barwników, kolory te wnikają w skórę, dodaje się wosk lub olej i bardzo często stosuje się utrwalacz (aby zapobiec powstawaniu plam). To bardzo piękne wykończenie jest również bardzo delikatne i wrażliwe na tarcie, światło słoneczne i księżyc. Należy je regularnie konserwować, aby nie dopuścić do utraty koloru. Słońce i księżyc blakną, a tarcie osłabia ochronę i wysusza skórę. Te dwa czynniki składają się na efekt widoczny na zdjęciu.

Jakiego produktu powinienem użyć do ożywienia skórzanej kurtki?

Do tej pory można było ożywić te skóry za pomocą past do butów, które bardzo często były oparte na pigmentach, a zatem były sprzeczne z początkową obróbką. Pigment jest z natury zbyt ciężki i zbyt gęsty, aby utrzymać elastyczność skóry. Pokrywa skórę, co daje wrażenie jej ożywienia, ale materiał ten pozostaje na powierzchni, a praca bardzo szybko zanika wraz z pocieraniem. Często można znaleźć produkty, które są powszechnie używane do polerowania butów. Rezultat może być zadowalający na krótką metę, ale nie jest długotrwały. Rezultatem jest "świeca" (woskowa) w dotyku i utrata elastyczności.

Opracowaliśmy produkt, który przywróci kolor skórze, zachowując jej gładkość i elastyczność. Bardzo łatwy w użyciu dla uzyskania optymalnych rezultatów. Jest on obecnie używany przez wielu profesjonalistów, co jest dla nas gwarancją zaufania i jakości.

Aby ożywić skórę, zalecamy pracę w co najmniej dwóch etapach, trzeci jest opcjonalny (jeśli skóra musi wytrzymać częste narażenie na działanie czynników atmosferycznych, na przykład skóra motocyklowa).

  1. Użyj środka czyszczącego, lub szamponu specjalnie zaprojektowanego do tego rodzaju skóry, które wyczyści i odtłuści bez pozostawiania plam lub pierścieni (bardzo ważne jest, aby nie używać zwykłego środka czyszczącego - pierścień lub plama na tego rodzaju skórze nie znikną). Pozostaw do wyschnięcia na godzinę przed przejściem do drugiego kroku.
  2. Nałóż balsam koloryzujący, jak pokazano na zdjęciu. Nakładaj cienkie warstwy, tak abyś mógł nałożyć maksymalnie trzy warstwy, ale w większości przypadków wystarczą dwie. Odczekaj około godziny pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. W przypadku małych przedmiotów, takich jak buty i wyroby skórzane, użyj naszej kolorowej pasty do butów (bardziej odpowiedniej). Odczekaj dwie godziny przed przejściem do trzeciego etapu.
  3. Ten krok jest opcjonalny, ale zalecamy go w przypadku przedmiotów, które mogą być narażone na ciągłe działanie wody, takich jak kurtka motocyklowa. Tak zwana kurtka miejska może wytrzymać kilka kropel deszczu, ale z reguły niewiele osób przebywa w deszczu bardzo długo. Ten produkt jest aerozolem, więc należy go stosować jak lakier do włosów. Przed użyciem należy odczekać 12 godzin.

Po wypolerowaniu skóry zalecamy dbanie o nią, aby nie trzeba było powtarzać tej czynności co dwa lub trzy lata. Możesz ponownie użyć środka czyszczącego i balsamu do regularnej konserwacji. Nasz balsam składa się z wosków, które odżywiają skórę, a także barwników, które ją barwią. To właśnie nazywamy barwnikiem do skóry.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do charakteru swojej kurtki, przed ożywieniem skóry radzimy skontaktować się z nami, pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do pracy i uzyskać dobry wynik.

Add a comment