Określanie, rozpoznanie rodzaju wykończenia skóry

Wszystkie skóry mają różne wykończenia, co pozwala im mieć różny wygląd i dotyk w zależności od charakteru przedmiotu. Sofa nie będzie tak elastyczna i przyjemna w dotyku jak skórzana kurtka, to samo dotyczy skórzanej torebki i tapicerki samochodowej. Skąd więc mam wiedzieć, jakie wykończenie ma moja skóra?

Pigmentowane wykończenie:

To jednolity koloryt, niezależnie od koloru, łatwe w pielęgnacji. Można stosować mydło do skór, szampon, odżywczy krem lub mleczko.

Semi anilinowe wykończenie:

Jej cechą szczególną jest oferowanie zniuansowanego koloru z marmurkowatością.

Skóra może być dość elastyczna i ogólnie błyszcząca.

To wykończenie jest delikatne i sugeruję przeprowadzenie testu przed czyszczeniem skórzanej sofy. Aby zrozumieć kruchość koloru, musisz wiedzieć, jak został wykonany. Bierzemy skórę, na którą nakładamy jednolity kolor (jak w przypadku wykończenia pigmentowego), drugim krokiem jest nałożenie utrwalacza (lub lakieru). W przeciwieństwie do wykończenia pigmentowego, w tym przypadku lakier jest kolorowy. Pozwala nam to tworzyć efekty marmurkowania. Z biegiem czasu, gdy skóra wysycha i ociera się o nią, utrwalacz pęka. Jeśli jest "słaby" i zastosujesz zbyt agresywny środek czyszczący, usuniesz go, a plamy staną się jaśniejsze (co doprowadzi do ponownego zabarwienia). Proponuję przetestować to za pomocą wacika nasączonego zmywaczem do paznokci lub innym produktem na bazie rozpuszczalnika na ukrytym obszarze. Jeśli skóra rozjaśni się, oznacza to, że jest to skóra półanilinowa.

Wykończenie By Cast :

Celowo dołączyliśmy zdjęcie uszkodzonej skóry, aby pokazać jej wykończenie. Większość z nich ma kolor czekoladowy.

Wykończenie to składa się ze skórzanej powłoki, na którą nakładamy folię z tworzywa sztucznego.

Nazywamy to By Cast, ponieważ podkładem dla folii jest skóra, w przeciwieństwie do imitacji skóry, gdzie podkładem jest tkanina.

Wykończenie anilinowe :

Jest to bardzo czyste wykończenie, bardzo elastyczna skóra, rzadko używana obecnie do produkcji sof. Częściej można ją znaleźć w galanterii skórzanej lub odzieży gotowej do noszenia.

 Moglibyśmy uznać ją za najbardziej rodową, jest tylko nałożona na skórę ochrona, w której dodany został kolor.

Tutaj ponownie zapraszamy do przeprowadzenia testu w niewidocznym miejscu, ponieważ ten rodzaj skóry nie wytrzyma zwykłego środka czyszczącego.

 

 

Add a comment