Pielęgnacja białej skórzanej kanapy

Szczególnie elegancka, biała skórzana kanapa dodaje stylowego charakteru każdemu wnętrzu. Jednak niektórzy uważają, że jest zbyt żmudna w utrzymaniu i niechętnie wybierają ją do swojego salonu. Ale nie martw się, pielęgnacja skórzanej kanapy nie jest skomplikowana, zwłaszcza jeśli zastosujesz się do naszych porad:

  1. Regularnie usuwaj kurz i okruchy z białej skórzanej kanapy za pomocą miękkiej ściereczki.
  2. Nie należy wystawiać skórzanej kanapy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła (grzejniki, kominek itp.).
  3. Regularnie czyść ją produktami przeznaczonymi specjalnie do skóry
  4. Nawilż kanapę specjalnym kremem odżywczym do skóry
  5. Zabezpiecz skórę środkiem utrwalającym lub impregnatem.

Dzięki naszym poradom i konkretnym produktom Twoja sofa będzie tak biała, jak w dniu zakupu!

Dlaczego warto mieć białą skórzaną kanapę?

Martwisz się, że produkty do skóry zniszczą białą skórę na Twojej kanapie? Nie martw się, jeśli są dostosowane do tego materiału, będą go odżywiać i chronić. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o białą skórzaną kanapę. Bez pielęgnacji Twoja piękna biała sofa zmieni kolor na żółty lub szary, pojawią się pęknięcia, skóra zesztywnieje i straci swój połysk. Dzięki regularnej pielęgnacji i czyszczeniu, Twoja biała skórzana kanapa będzie wyglądać jak nowa w Twoim salonie.

Jak dbać o białą skórzaną kanapę?

Skórzane kanapy wymagają regularnej pielęgnacji. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest odkurzanie kanapy raz w tygodniu. Wystarczy do tego miękka ściereczka. Następnie, mniej więcej raz w miesiącu, zalecamy dokładniejsze czyszczenie.

Używając szczotki z włosiem, która nie porysuje skóry kanapy, nałóż niewielką ilość specjalnego środka do czyszczenia skóry na całą powierzchnię. Następnie delikatnie szoruj, wykonując lekkie ruchy okrężne. Na koniec nałóż produkt pielęgnacyjny, który głęboko odżywi skórę, nawilży ją i utrzyma jej elastyczność.

Co sześć miesięcy należy zakończyć czyszczenie białej skórzanej kanapy, nakładając na nią specjalny impregnat do skóry. Skóra powinna być zawsze pielęgnowana przy użyciu miękkiej szmatki lub szczotki z włosiem, aby zapobiec powstawaniu drobnych zadrapań lub pęknięć. Podobnie, w celu zapewnienia bezpiecznej pielęgnacji, należy używać wyłącznie produktów specjalnie zaprojektowanych do czyszczenia skóry i nigdy nie używać wody.

Co mogę zrobić z plamą na mojej białej skórzanej kanapie?

Jeśli na Twojej białej skórzanej kanapie pojawi się plama, nie panikuj! Większość plam jest łatwa do usunięcia, zwłaszcza jeśli wcześniej regularnie dbałeś o swoją kanapę. Gdy tylko pojawi się plama, nałóż niewielką ilość środka czyszczącego na miękką ściereczkę. Następnie przetrzyj plamę okrężnymi ruchami, nie naciskając zbyt mocno i upewniając się, że zmieniasz róg ściereczki, gdy tylko się zabrudzi.

Add a comment