Renowator skóry samochodowej: wskazówki od Alta Cuir

Wnętrze pojazdu jest narażone na naprężenia, które mogą powodować znaczne uszkodzenia materiału. Codzienne użytkowanie lub zaniedbania w zakresie konserwacji mogą mieć na to znaczący wpływ. Kiedy zauważysz, że integralność materiału została naruszona, a kierownica, siedzenia, deska rozdzielcza lub podłokietniki straciły swój pierwotny wygląd, najwyższy czas podjąć działania. Alta Cuir opracowała szeroką gamę wysoce skutecznych produktów, w tym renowator skóry samochodowej, który gwarantuje profesjonalne rezultaty. Podaruj swojemu samochodowi nowe życie, stosując się do naszych cennych porad!

Kiedy warto użyć renowatora do skóry samochodowej?

Chociaż skóra jest znana ze swojej wytrzymałości, trwałości i estetycznego wyglądu, pozostaje szczególnie delikatna. Może ulec uszkodzeniu mniej lub bardziej szybko, w zależności od charakteru materiału i częstotliwości, z jaką różne elementy są używane.

Istnieje wiele zagrożeń dla powierzchni:

 • wahania temperatury;
 • wilgotność;
 • słońce;
 • zanieczyszczenie;
 • regularne pocieranie;
 • łój (z kontaktu z włosami lub skórą);
 • różne incydenty (oparzenia papierosem, rozlane płyny, zadrapania przez zwierzę domowe itp);
 • brak konserwacji itp.

Pogorszenie to często objawia się jako :

 • pęknięcia;
 • rysy;
 • przebarwienia;
 • rozdarcie;
 • brak elastyczności i jednorodności...

Wyjaśnimy tutaj sposób postępowania w przypadku małych uszkodzeń. W przypadku większych dziur lub uszkodzeń należy zapoznać się z sekcją naprawa skóry samochodowej.

Renowacja popękanej skóry samochodowej wymaga wykonania bardzo precyzyjnych kroków i skorzystania z dobrych porad. Może się to wydawać skomplikowanym zadaniem, ale gwarantujemy, że można to zrobić w domu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wykonać tę pracę prawidłowo.

Renowator do skóry samochodowej: nasze porady dotyczące jego stosowania

W większości przypadków skóra samochodowa będzie miała pigmentowane wykończenie w jednolitym kolorze. Aby uzyskać pomoc, przyjrzyj się wyglądowi podłoża, a także dacie produkcji pojazdu. W latach 60-tych producenci zdecydowali się na bardziej solidny materiał, rezygnując ze stosowania aniliny w sektorze motoryzacyjnym.

Prace renowacyjne bardzo często obejmują tapicerkę, w szczególności lewą stronę fotela kierowcy, która poddawana jest dużym naprężeniom. Najlepszym środkiem do renowacji skóry samochodowej jest bez wątpienia wysokiej jakości żywica naprawcza. Niezależnie od tego, czy jest barwiona, czy nie, musi szanować materiał i jego właściwości, nie zmieniając go. Zachowa gładkość, jednolitość, wytrzymałość i elastyczność skóry. Może być nakładana elastyczną szpachelką lub nawet palcami. Dzięki składowi na bazie wody produkt jest delikatny dla skóry.

Przed przystąpieniem do aplikacji należy odkurzyć i oczyścić powierzchnię. Zalecamy użycie ściereczki z mikrofibry, a następnie środka do czyszczenia lub odtłuszczania skóry. Nie można naprawić powierzchni, jeśli nie jest idealnie czysta. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz, że brud będzie się osadzał przez długi czas, a następnie będziesz miał duże trudności z jego usunięciem.

Jeśli potrzebujesz czarnego lub brązowego renowatora skóry samochodowej, ale nie możesz znaleźć żądanego koloru, skontaktuj się z nami. Możemy wykonać go na miarę po przesłaniu próbki.

 

Barwienie skóry samochodowej

Aby przywrócić skórze połysk, można po użyciu renowatora skóry samochodowej zastosować odpowiednią farbę. Zacznij od nałożenia podkładu, aby otworzyć pory i umożliwić pigmentom głębszą penetrację i dłuższą trwałość. Resicolor jest najlepszym sprzymierzeńcem w barwieniu skóry przy jednoczesnym zachowaniu jej właściwości użytkowych. Nie zapomnij o zabezpieczeniu materiału poprzez rozpylenie środka impregnującego, takiego jak Fixasoft. Oprócz utrzymania koloru na miejscu, tworzy on warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Renowacja skóry samochodowej: cena

Alta Cuir opracowała zestaw do automatycznej renowacji skóry, idealny do małych, uszkodzonych powierzchni, takich jak lekkie odbarwienia. Zawiera on wszystkie produkty potrzebne do osiągnięcia optymalnych rezultatów. Za mniej niż 60 euro można z łatwością odnowić wnętrze pojazdu. Do każdego opakowania dołączone są instrukcje i metodologia, dzięki czemu możesz pracować ze spokojem.

Sprzedajemy również zestaw do naprawy i odplamiania, jeśli uszkodzenia są bardziej rozległe.

Pielęgnacja skóry

Aby uniknąć przedwczesnego zużycia, konieczne jest stosowanie odpowiedniej procedury nawilżania materiału. Co tydzień lub raz na dwa tygodnie należy przetrzeć powierzchnię ściereczką w celu usunięcia kurzu. Pełne czyszczenie powinno być przeprowadzane raz na trzy miesiące. Aby to zrobić, użyj mydła do skóry i odżywczego kremu lub balsamu. Zadziałają one dogłębnie i pomogą przedłużyć żywotność skóry samochodowej. Zachowując szczególną ostrożność, zminimalizujesz częstotliwość, z jaką będziesz musiał używać renowatora skóry samochodowej.

 

Środki ostrożności podczas renowacji skóry samochodowej

Renowacja skórzanej tapicerki samochodowej wymaga zastosowania specjalnych technik. Różne produkty powinny być nakładane cienkimi warstwami. Zbyt duża ilość farby może na przykład zablokować pory i nadać nieatrakcyjny, plastikowy wygląd.

Zawsze używaj akcesoriów, które nie uszkodzą wyglądu materiału. Na przykład, używaj miękkich szpatułek lub miękkich, niestrzępiących się ściereczek. Nie ma potrzeby intensywnego pocierania. Bądź delikatny, a zobaczysz, że rezultaty będą tym bardziej satysfakcjonujące.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami, które oferujemy w naszym sklepie internetowym. Nasz renowator skóry samochodowej, nasza farba czy nasze mydło zostały wyprodukowane tak, aby zapewnić satysfakcjonujący efekt. Jesteśmy dostępni pod adresem e-mail lub telefonicznie, aby udzielić dalszych informacji i odpowiedzieć na pytania. Nie czekaj dłużej, aby zadbać o swój pojazd i zapewnić mu leczenie, którego potrzebuje!

Add a comment