Technika Alta Cuir do naprawy pękniętej sofy z imitacji skóry

Sofa ze skaju w stylu vintage lub w bardziej nowoczesnym stylu z pewnością doda charakteru każdemu mieszkaniu. Centralny punkt salonu przyciąga wzrok elegancją i uwodzi komfortem. Meble ze skóry syntetycznej nie są jednak pozbawione wad. Częste użytkowanie i upływ czasu mogą znacząco wpłynąć na ich wygląd. Nic więc dziwnego, że materiał ten stopniowo niszczeje i rozpada się. Alta Cuir ujawnia swoją profesjonalną technikę dla naprawa sofy ze sztucznej skóry . Prace można wykonywać w zaciszu własnego domu. Gwarantujemy, że będziesz zaskoczony jakością rezultatu.

Skład skóry syntetycznej

W branży meblarskiej imitacja skóry (znana również jako skai lub skóra syntetyczna) jest wielkim hitem, szczególnie gdy jest używana jako tapicerka sof i foteli. Ale czy wiesz dokładnie, z czego wykonana jest skóra syntetyczna? Najlepiej wiedzieć, co to jest, aby móc odpowiednio o nią dbać.

W przeciwieństwie do skóry, która jest materiałem zwierzęcym, ta, o której tutaj mówimy, jest całkowicie sztuczna. Jest to tkanina z warstwą plastiku na wierzchu. Celem jest oczywiście naśladowanie jej organicznego odpowiednika. To syntetyczne pokrycie jest dostępne w szerokiej gamie kolorów i tekstur.

Zalety i wady sofy ze sztucznej skóry

Skai ma kilka zalet. Jego cena jest znacznie niższa niż w przypadku skóry. W rezultacie można zainwestować w niedrogie meble, które tworzą iluzję z różnym stopniem sukcesu. Co więcej, konserwacja skóry syntetycznej jest stosunkowo prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to umyć ją odpowiednimi produktami, a następnie zaimpregnować, aby była wodoodporna.

Jednak nadal łatwo ją rozpoznać, ponieważ jest bezwonna, bardziej błyszcząca i lżejsza niż prawdziwa skóra. I w przeciwieństwie do prawdziwej skóry, jej ziarno jest równe. Bądź jednak ostrożny. Niektórzy sprzedawcy używają syntetycznych perfum, aby wprowadzić klientów w błąd i podnieść ceny. Co więcej, materiał ten może szybko stać się kruchy przy regularnym użytkowaniu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mebli do salonu.

Jest on narażony na tarcie, tłuszcz, wilgoć, wszelkiego rodzaju uszkodzenia i tak dalej. Uszkodzona imitacja skóry będzie miała tendencję do kruszenia się i łuszczenia. Często towarzyszy temu odbarwienie danego obszaru. Powierzchnia traci swoją ochronę, twardnieje i powoli się rozpada. Dlatego ważne jest, aby działać szybko, aby powstrzymać uszkodzenia. Rozdarta sofa ze sztucznej skóry może być bardziej skomplikowana w naprawie, w zależności od rozmiaru rozdarcia.

Odkryj produkty do imitacji skóry  ODKRYJ

Jak naprawić pękniętą sofę ze sztucznej skóry?

Zapewniamy, że nawet jeśli rozmiar mebla jest spory, naprawa skórzanej sofy w domu jest całkowicie możliwa. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci w dniu, w którym podejmiesz się tej czynności.

Przygotowanie powierzchni do renowacji

Zdecydowanie zalecamy usunięcie ze skórzanej sofy wszelkich zdejmowanych części, takich jak oparcia lub poszewki na poduszki. Ułatwi to identyfikację wszelkich uszkodzonych obszarów. Sprawdź każdy zakamarek, aby upewnić się, że niczego nie przeoczyłeś.

Przygotowanie powierzchni obejmuje również dokładne odkurzanie za pomocą odkurzacza z dyszą ochronną lub uważając, aby nie dotknąć powierzchni. Skuteczna może być również miękka ściereczka z mikrofibry. W ten sposób można zapobiec osadzaniu się nagromadzonego brudu w skórze ekologicznej.

Następnym krokiem jest umycie sofy ze sztucznej skóry. Pamiętaj, że woda nie pomoże Ci uzyskać czystej powierzchni. Wybierz środek do czyszczenia skóry, taki jak mydło lub szampon. Będzie on skuteczny zarówno w przypadku materiałów organicznych, jak i plastiku. Nałóż go za pomocą szczotki z miękkim włosiem lub niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć cały tłuszcz.

Jak naprawić pękniętą sofę ze sztucznej skóry? Używaj odpowiednich produktów i materiałów

Sztuczna skóra to delikatny materiał. Aby jak najlepiej o nią zadbać, musisz mieć do dyspozycji wszystko, czego potrzebujesz. Aby naprawić pękniętą sofę z imitacji skóry, potrzebujesz użycia żywicy lub pasty naprawczej. Do Ciebie należy decyzja, czy jesteś zadowolony z tego pierwszego, czy też uszkodzenie jest zbyt rozległe i musisz użyć szpachli. Magic Alta jest łatwa w użyciu. Wypełnia nierówności i zapewnia gładkie, równe wykończenie. Można go nakładać miękką szpatułką lub ręcznie, ponieważ jego wodna baza jest delikatna dla skóry.

Możesz użyć farby do skóry o wysokim stopniu krycia, takiej jak Résicolor, aby dodać połysku. Nie zapomnij zaimpregnować imitacji skóry. Zaprojektowaliśmy Fixasoft, aby chronić pokrycie przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Przestrzeganie czasu suszenia

Podczas naprawy skóry syntetycznej ważne jest przestrzeganie czasu schnięcia. Po nałożeniu lakieru utrwalającego należy odczekać co najmniej 6 godzin, zanim będzie można ponownie korzystać z sofy. Możesz zatem rozpocząć operację renowacji pod koniec dnia. Meble będą gotowe następnego dnia rano.

Suszenie na wolnym powietrzu. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, pomocna może być suszarka do włosów lub opalarka. Aby uniknąć uszkodzenia powierzchni, należy zachować odstęp co najmniej dwudziestu centymetrów.

 

Odkryj zestawy naprawcze Alta Cuir do sof ze sztucznej skóry

Produkty do naprawy imitacji skóry oferowane przez Alta Cuir (w formie zestawów lub indywidualnie) zostały wyprodukowane z pasją i profesjonalizmem. Szanują materiał i zapewniają długotrwałe rezultaty. Zestawy zawierają wszystko, czego potrzeba do wykonania każdego kroku i osiągnięcia optymalnych rezultatów. Dostępnych jest kilka rozmiarów. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru farby do swoich mebli, skontaktuj się z nami. Możemy wykonać go na miarę. Metodologia i instrukcje są wysyłane wraz z każdym zamówieniem. W razie potrzeby służymy również pomocą mailową lub telefoniczną. Naprawa pękniętej sofy z imitacji skóry nie ma teraz dla Ciebie tajemnic.

Odkryj produkty do imitacji skóry  ODKRYJ

Add a comment