Usuwanie długopisu ze skóry

Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących plam z atramentu, a zwłaszcza usuwania długopisu ze skóry. Atramenty z długopisów są trudne lub niemożliwe do łatwego usunięcia. Przechodzą przez zabezpieczenie skóry (utrwalacz) i bezpośrednio zabarwiają kolor skóry. Atrament pióra i kolor skóry będą się w ten sposób mieszać, co bardzo utrudnia czyszczenie, jednak jest na to rozwiązanie produktami do czyszczenia plam po długopisie.

Aby usunąć plamy atramentu ze skóry bez wpływu na kolor bazowy, potrzebny byłby "inteligentny" produkt, a taki jeszcze nie powstał. Oto konkretny przykład rezultatu usuwania czarnej plamy z białej powłoki skórzanej. Czarny tusz wnika w ochronę i miesza się z białym kolorem. Kiedy próbujesz go usunąć, otrzymujesz niebieskawy ślad. W rzeczywistości usunąłeś górną warstwę śladu atramentu, a druga warstwa zmieszała się z kolorem bazowym, bielą skóry. Jak więc zachować białe pigmenty w skórze po jednej stronie i wydobyć czarne pigmenty z długopisu po drugiej? Cóż, niestety jest to niemożliwe, ponieważ tworzą one teraz jeden niebiesko-szary pigment.

Jedynym momentem, w którym można usunąć pigment długopisu ze skóry, jest sytuacja, gdy skóra jest nowa lub tylko lekko konserwowana. Dzieje się tak, ponieważ skóra jest pokryta bardzo odpornym lakierem lub lekką warstwą wosku (tłusta bariera). Dodając do tego fakt, że należy go natychmiast usunąć, aby nie dać mu czasu na penetrację. Jest to jedyny moment, w którym można usunąć atrament ze skóry. Ponieważ ochrona jest bardzo silna i nie dajesz jej czasu na penetrację.

 

Błędy, których nie należy popełniać przy usuwaniu plam z długopisu ze skóry

Wierzymy w bycie poważnym i mówienie klientom prawdy, możemy zobaczyć lub przeczytać wiele rzeczy na ten temat i aby powiedzieć prawdę, musimy najpierw wiedzieć, o czym mówimy. Tutaj, skóra i jej różne wykończenia oraz konsekwencje plam z atramentu długopisu.

Postępuj z krokami:

  • Usuń lakier ochronny ze skóry (utrwalacz), co przekłada się na białą skórę na przykład niebieskim długopisem, aby rozjaśnić niebieski, uczynić go jaśniejszym, ale nie zniknie.

  • Otrzymasz czarną plamę, jeśli będziesz naciskać, ponieważ usuniesz lakier i kolor i będziesz na skórze w jej surowym stanie. Lekko "spalonej" przez użyte produkty. W sieci można znaleźć wiele rzeczy, które dla nas, jako producentów wyrobów skórzanych, są dość zadziwiające.

Ale nie rozpaczaj, ponieważ nawet jeśli w Internecie jest mnóstwo nieskutecznych porad, istnieje rozwiązanie na usunięcie śladów długopisu ze skóry i polega ono na ponownym pokolorowaniu go za pomocą zestawu do retuszu skóry.

 

Metoda usuwania długopisu ze skóry

Jak już wyjaśniłem, istnieją trzy etapy pracy nad tym problemem.

  1. Należy usunąć zabezpieczenie skóry (utrwalacz). W tym celu zalecamy użycie odtłuszczającego środka do usuwania powłok lub, w przypadku jego braku, acetonu. Różnica między tymi dwoma produktami polega na tym, że środek do usuwania jest wysoce lotny, więc nie ma czasu schnięcia między przygotowaniem a barwieniem. Nałóż ten produkt na plamę z długopisu za pomocą szmatki, lekko pocierając ją ciężarem dłoni. Jedno lub dwa przejścia wystarczą, aby skóra stała się matowa i lekko lepka tuż po zastosowaniu zmywacza.

  2. Drugim krokiem jest zabarwienie skóry przy użyciu farby do skóry. Należy wybrać odpowiedni kolor lub przesłać nam próbkę, co umożliwi wykonanie naprawy na miarę. Nałóż produkt na plamę z długopisu za pomocą pędzla lub wałka. Zawsze nakładaj cienkie warstwy, ponieważ jest to ważne dla jakości pracy, więc nie próbuj pokrywać wszystkiego za jednym razem. Odczekaj godzinę przed przejściem do ostatniego etapu.

  3. Aby zakończyć pracę, nałóż utrwalacz, aby zabezpieczyć świeżo pomalowaną plamę atramentu. Do małych powierzchni użyj Fixasoft - to szybkie i łatwe. Nałóż jedną lub dwie cienkie warstwy i odczekaj cztery godziny przed użyciem skóry.

Mamy nadzieję, że kończąc ten tutorial, już wiesz, że usunięcie pióra ze skóry nie jest prostą sprawą i nie należy spodziewać się cudów, konieczne jest nałożenie koloru nad tym, zwłaszcza jeśli od czyszczenia minęły więcej niż trzy, cztery dni, a plama nadal występuje.

Po konserwacji skóry materiał będzie wyglądał jak nowy. Zobacz poniższy film.

Add a comment