Usuwanie plam z krwi

Po skaleczeniu lub ranie, która spowodowała krwawienie, ślady krwi mogą pozostać na dywanach, ubraniach i innych tkaninach. Aby Ci pomóc, oto kilka łatwych do zastosowania wskazówek dotyczących usuwanie plam krwi w tylko kilka chwil.

Usuwanie plam krwi z tkanin

Wszystkie drogerie mają w swojej ofercie odplamiacze, które można stosować bezpośrednio na świeże plamy w celu usunięcia śladów krwi. Aby szybko usunąć plamę krwi z tkaniny, musisz użyć tego, co masz pod ręką.

Aby usunąć plamę krwi z tkaniny, najlepiej nie pocierać plamy bezpośrednio, ale stopniowo, przecierając ją wilgotną gąbką od zewnątrz do wewnątrz. Aby usunąć krew, użyj zimnej wody.

Jeśli użyjesz gorącej wody, istnieje ryzyko, że krew pozostanie zaimpregnowana we włóknach tkaniny lub ulubionego dywanu, który codziennie podziwiasz na środku salonu.

Aby usunąć plamę krwi, ważne jest, aby działać szybko, czyszcząc odzież, sofę lub tkaninę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli krwi jest zbyt dużo, istnieje ryzyko pojawienia się smug i aureoli.

Usuwanie plam krwi: produkty do użycia

Aby pomóc Ci pozbyć się plam krwi na tkaninach, ubraniach lub dywanach, oto kilka wskazówek, które sprawią, że plamy krwi staną się przeszłością.

Na przykład, można użyć żelaznego klucza do czyszczenia plam krwi. Wystarczy zwilżyć plamę zimną wodą i umieścić szmatkę na sztywnej powierzchni, a następnie pocierać plamę żelaznym pierścieniem klucza.

Jeśli masz talk, mąkę lub mąkę kukurydzianą, możesz zrobić pastę, mieszając jeden z wybranych składników z wodą i nakładając ją na plamę krwi. Pozostaw pastę na około godzinę, aby stwardniała przed szczotkowaniem.

Plamę krwi można również usunąć za pomocą kostki lodu. Umieść kostkę lodu bezpośrednio na plamie i pozostaw na kilka chwil, aby się roztopiła. Kostka lodu rozcieńczy plamę. Umyj tkaninę lub dywan mydłem.

Aby usunąć niedawną plamę krwi, można również użyć czarnego mydła; wystarczy umieścić niewielką kroplę czarnego mydła na plamie krwi, która ma zostać usunięta. Zemulguj zimną wodą, a następnie dokładnie wyczyść i spłucz obszar, na którym znajdowała się plama.

Usunięcie starej plamy krwi jest często trudne, ale istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. W przypadku zaschniętych plam krwi można użyć szmatki nasączonej kryształkami sody bezpośrednio na plamę, nie zapominając o spłukaniu. W zależności od dostępnych produktów, kryształki sody można zastąpić mieszanką octu i skrobi.

Wreszcie, jeśli tkanina jest mocna, możesz spryskać plamę krwi tym samym produktem, którego używasz do czyszczenia piekarnika. Następnie dokładnie wypierz tkaninę w pralce.

Add a comment