Czyszczenie beżowych skórzanych butów

Nie ma nic bardziej eleganckiego niż para jasnych skórzanych butów! Niezależnie od tego, czy są to buty sportowe, botki czy derby, jasna czy biała skóra dodaje świeżego, modnego akcentu do każdego stroju. Jednak przy wielokrotnym noszeniu jasna skóra może stracić część swojego blasku: żółte lub ciemne plamy, szarawy odcień, matowy beżowy kolor... Nie panikuj, twoje skórzane buty nie muszą być wyrzucane! Istnieją rozwiązania dla czyszczenia butów skórzanych, zwłaszcza białe skórzane buty. Oto nasze wskazówki, jak sprawić, by skórzane buty znów były białe:

  1. Odkurz swoje jasne skórzane buty
  2. Usuń wszelkie ślady i plamy za pomocą specjalnego środka do czyszczenia skóry.
  3. Nawilż skórę kremem do skóry
  4. Pamiętaj o zaimpregnowaniu butów

Czyszczenie jasnych skórzanych butów

Piękno i trwałość Twoich białych skórzanych butów zależy od tego, jak o nie dbasz. Dlatego zamiast czekać do ostatniej chwili, zalecamy ich regularne czyszczenie. Regularna pielęgnacja zapobiegnie powstawaniu uporczywych śladów na butach.

Czyszczenie zawsze rozpoczyna się od odkurzenia, przy użyciu miękkiej szmatki. Ten pierwszy krok usuwa kurz, który matowi biel butów.

Następnie przychodzi czas na czyszczenie: zalecamy użycie szczotki z włosiem i specjalnego środka do czyszczenia skóry. Pozwoli to dokładnie usunąć brud i przywrócić połysk białej skórze. Aby wyczyścić, nałóż niewielką ilość środka na but, a następnie delikatnie szczotkuj, wykonując lekkie ruchy okrężne. Jeśli pozostanie trochę produktu, usuń go miękką, suchą szmatką.

I to wszystko! Twoje skórzane buty znów są czyste! Na koniec zalecamy nawilżenie skórzanych butów kremem do skóry. Zabieg ten sprawi, że skóra będzie elastyczna i wytrzymała, a także zachowa swój połysk przez wiele lat.

Wodoodporne jasne skórzane buty: dodatkowa ochrona

Zalecamy impregnację butów skórzanych zaraz po ich zakupie lub po ich wyczyszczeniu. Zabieg ten ochroni buty przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, tłuszcz, żywność itp.

Czyszczenie białych skórzanych butów: jak często?

Skóra to delikatny materiał, który wymaga regularnej pielęgnacji. Im bardziej dbasz o swoje skórzane buty, tym dłużej pozostaną one w doskonałym stanie. Dlatego zalecamy odkurzanie ich co tydzień, aby zapobiec osadzaniu się brudu w skórze. Skórzane buty powinny być dokładnie czyszczone kilka razy w roku. Czas ten zależy od częstotliwości noszenia butów: im częściej je nosisz, tym ważniejsze jest ich czyszczenie. Jeśli chodzi o impregnację, zwykle wystarczy raz lub dwa razy w roku, aby skóra była jasna i lśniąca.

Add a comment