Czyszczenie butów Palladium i Timberland

Buty Palladium i Timberland to najlepszy element garderoby, który uwiódł całe pokolenia. Trzeba przyznać, że ta para butów dodaje coś ekstra do każdego stroju! Niezależnie od tego, czy są wykonane ze skóry, czy płótna, buty Palladium są zawsze modne. Jednak po ich zakupie pojawia się pytanie: jak prać buty Palladium? Zwłaszcza, gdy wybrana para jest wykonana ze skóry? Nie panikuj, postępuj zgodnie z naszymi radami, a dowiesz się jak! czyścić obuwie skórzane.

  1. Użyj miękkiej ściereczki, aby usunąć kurz i brud z butów Palladium czy Timberland. 
  2. Użyj szczotki z włosiem i specjalnego szamponu do czyszczenia skóry
  3. Delikatnie pocieraj buty, aby je wyczyścić
  4. Na koniec nałóż odżywczy produkt do pielęgnacji skóry.
  5. Zaimpregnuj buty Palladium i Timberland 

Jak czyścić buty Palladium i Timberland?

Trapery wymagają regularnej pielęgnacji, aby zachować ich długowieczność. Nie ma mowy o wkładaniu ich do pralki w celu wyczyszczenia: natychmiast je uszkodzisz. Czyszczenie Palladium rozpoczyna się od użycia akcesoriów i produktów dostosowanych do delikatnego materiału, jakim jest skóra. W tym celu zalecamy zainwestowanie w miękką ściereczkę typu ircha, szczotkę z włosiem, która nie pozostawi zadrapań na butach oraz produkty czyszczące i odżywcze przeznaczone specjalnie do skóry.

Etapy czyszczenia butów Palladium i Timberland

Gdy masz już wszystkie powyższe elementy, możesz przystąpić do czyszczenia Palladium. Zacznij od przetarcia ich miękką ściereczką. Ten krok jest niezbędny, aby zapobiec osadzaniu się brudu w skórze butów. Następnie nałóż mydło czyszczące na Palladium i za pomocą szczotki delikatnie przetrzyj skórę. Zalecamy stosowanie lekkich kółek, aby zapewnić optymalne zastosowanie produktu bez ryzyka uszkodzenia pary butów.

Po wyczyszczeniu Palladium czy Timberland usuń nadmiar szamponu szmatką. Skóra wymaga teraz nawilżenia, aby odzyskać elastyczność, połysk i wytrzymałość. Zastosuj specjalny odżywczy produkt do pielęgnacji skóry.

Na koniec zalecamy zakończenie mycia butów Palladium impregnatem. Wzmocni to skórę butów i zapewni dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i plamami.

Canvas Palladium: jak je czyścić?

Jeśli Palladium są wykonane z płótna, ich czyszczenie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Płótno lepiej nadaje się do prania w pralce. Palladium można prać w pralce w temperaturze do 30°. Zawsze jednak należy pozostawić je do wyschnięcia na świeżym powietrzu, bez narażania ich na bezpośrednie działanie źródeł ciepła, takich jak słońce, grzejnik lub suszarka do włosów. Aby uniknąć ich uszkodzenia, zwłaszcza podeszwy, zalecamy mycie ręczne szmatką lub miękką szczotką, niewielką ilością ciepłej wody i specjalnym mydłem do butów płóciennych. Wreszcie, aby zapobiec powstawaniu plam na butach Palladium, można zastosować odplamiacz.

Add a comment