Czyszczenie butów ze skóry lakierowanej

Uwielbiamy lakierowane buty! Są tak modne, że przyciągają światło i dodają elegancji i klasy każdemu strojowi. Jednak skóra lakierowana wymaga regularnej i metodycznej pielęgnacji i czyszczenia, aby zachować swój połysk. Ale spokojnie, nawet jeśli jest to delikatny materiał, czyszczenie butów skórzanych nie jest bardzo trudne. Postępując zgodnie z naszymi radami i używając odpowiednich produktów, będziesz w stanie utrzymać swoje skórzane buty wyglądające jak nowe przez wiele lat.

  1. Przygotuj buty: zdejmij sznurowadła i włóż prawidła do butów.
  2. Odkurz buty miękką ściereczką 
  3. Czyścić specjalnym szamponem do skóry lakierowanej
  4. Na koniec wypoleruj swoje lakierowane buty

Czym jest skóra lakierowana?

Buty z lakierowanej skóry zawdzięczają swój gładki, błyszczący wygląd nałożeniu lakieru i lakierobejcy podczas garbowania, ostatniego etapu produkcji skóry. Czyszczenie butów patentowych polega zatem na utrzymaniu nałożonego lakieru. Oznacza to, że stosowane produkty działają na powierzchni i nie wnikają w leżącą pod spodem skórę.

Czyszczenie butów ze skóry lakierowanej

Na początek zalecamy, aby zawsze najpierw odkurzyć swoje lakierowane buty. Ten krok zapewnia gładką powierzchnię wolną od kurzu i brudu. Aby to zrobić, użyj miękkiej szmatki, która nie pozostawi zadrapań na lakierze.

Przejdźmy do czyszczenia butów, które najlepiej wykonywać raz lub dwa razy w miesiącu. Zacznij od usunięcia sznurowadeł i umieszczenia w butach wkładek. Następnie rozpocznij czyszczenie butów ze skóry lakierowanej specjalnym mydłem do czyszczenia skóry lakierowanej. Nałóż produkt czyszczący na miękką szmatkę i pocieraj but okrężnymi ruchami. W ten sposób dokładnie wyczyścisz but, usuwając zanieczyszczenia, plamy i ślady.

Czyszczenie należy zakończyć nałożeniem środka nawilżającego i polerującego. Oprócz ochrony skóry, zastosowanie środka polerującego przywróci jej połysk. Aby uniknąć ryzyka zadrapań lub śladów, zalecamy użycie specjalnej szczotki do skóry lakierowanej.

Wskazówki dotyczące czyszczenia czarnych butów z lakierowanej skóry

Aby wyczyścić czarne lakierowane buty, użyj tej samej metody, co powyżej. Aby jednak zachować połysk czarnego lakieru, zalecamy użycie specjalnego środka do czyszczenia czarnego lakieru. Ten specjalny zabieg zapobiega blaknięciu i matowieniu czarnego koloru. Twoje czarne lakierowane buty będą wyglądać jak nowe!

Codzienna pielęgnacja butów ze skóry lakierowanej

Aby utrzymać buty lakierowane w dobrym stanie, radzimy dbać o nie przez cały rok. Aby to zrobić, umieść w butach prawidła do butów i utrzymuj je bez kurzu. Należy je również czyścić i polerować tak często, jak to możliwe. Wreszcie, zaimpregnuj swoje lakierki, aby chronić je przed czynnikami atmosferycznymi. Podobnie jak w przypadku wszystkich butów skórzanych, nie umieszczaj ich w pobliżu źródeł ciepła, jeśli nie chcesz, aby skóra pękała.

Add a comment