Czyszczenie czarnych lakierowanych butów

Kochasz swoją parę czarnych lakierowanych butów! I tak powinno być! Eleganckie, ponadczasowe i modne, czarne lakierki stały się podstawowym elementem męskiej i damskiej garderoby. Aby zapobiec utracie ich blasku i połysku, ważne jest, aby traktować je z należytą starannością. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, dowiesz się, jak czyścić buty skórzane aby zachować je na długie lata.

  1. Przed czyszczeniem czarnych lakierowanych butów należy usunąć sznurowadła, jeśli je mają, i użyć prawideł do butów.
  2. Zacznij od usunięcia kurzu i brudu z butów za pomocą miękkiej szmatki.
  3. Do czyszczenia należy używać specjalnego szamponu do skóry lakierowanej.
  4. Odżywiaj i nabłyszczaj swoje czarne lakierki

Skóra i skóra lakierowana: jaka jest różnica?

W przeciwieństwie do skóry, buty ze skóry lakierowanej zostały pokryte lakierem podczas procesu garbowania. To właśnie ten proces, który ma miejsce, gdy skóra jest wykończona, nadaje butom gładki, błyszczący wygląd. Ta warstwa lakieru jest czyszczona podczas prania butów patentowych. Aby uniknąć uszkodzenia skórzanej powierzchni, zalecamy stosowanie produktów przeznaczonych specjalnie do skóry lakierowanej.

Czyszczenie czarnych lakierowanych butów

Mimo swojej delikatności, czarne lakierki nie są trudne w czyszczeniu. Pod warunkiem, że robi się to regularnie, używając odpowiednich środków czyszczących.

Przede wszystkim zalecamy jak najczęstsze odkurzanie wypolerowanych butów. Zwłaszcza jeśli buty są czarne: ten kolor jest brudny, a wszelkie ślady są natychmiast widoczne. Regularne usuwanie brudu i kurzu zapobiega ich osadzaniu się na polerce. Ten krok jest niezbędny przed każdym czyszczeniem: gładka powierzchnia jest łatwiejsza do czyszczenia.

Następnie umyj swoje lakierki. Po usunięciu sznurowadeł i umieszczeniu cholewek, nałóż na buty odrobinę specjalnego mydła do skóry lakierowanej. Czyść okrężnymi ruchami miękką szmatką lub specjalną szczotką do skóry lakierowanej. Środek do czyszczenia skóry lakierowanej dokładnie wyczyści but bez uszkadzania warstwy lakierowanej. Pożegnaj się z brudem, plamami i innymi śladami!

Następnie pozostaw buty lakierowane do całkowitego wyschnięcia, po czym nawilż je specjalnym środkiem do pielęgnacji skóry. Na koniec wypoleruj lakierki szczotką do polerowania. Aby zachować połysk czarnych lakierowanych butów, zalecamy stosowanie produktów do czarnej skóry lakierowanej, aby wydobyć jej kolor.

Jak często należy czyścić czarne lakierki?

Aby przedłużyć trwałość czarnych lakierowanych butów, zalecamy odkurzanie ich co najmniej raz w tygodniu i czyszczenie dwa razy w miesiącu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji czarnych lakierowanych butów

Gdy ich nie nosisz, zalecamy przechowywanie czarnych lakierowanych butów z dala od kurzu, na przykład w pudełku. Aby zapobiec ich wypaczeniu, pamiętaj o używaniu prawideł do butów. Wreszcie, nie wystawiaj swoich lakierowanych butów na działanie źródeł ciepła, takich jak kaloryfer lub suszarka do włosów: mogą pęknąć.

Add a comment