Czyszczenie plam ze skórzanej kanapy

Często zdarza się, że poplamisz skórzaną sofę, a potem wpadasz w panikę, nie wiedząc, co robić. Alta Cuir może pomóc, udzielając porad, jak czyszczenie plam na skórzanej kanapie. Koniec z plamami z sosu pomidorowego lub kawy, które mogłyby zniszczyć Twoją piękną sofę. Aby wyczyścić skórę, zalecamy podjęcie kilku środków ostrożności. Ważne jest, aby znać swoją skórę i jej wykończenie (patrz kolorystyka skóry) przed użyciem jakiegokolwiek produktu. Czyszczenie skórzanej sofy jest bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji skóry. Po czyszczeniu skóry powinna nastąpić jej pielęgnacja.

Łój, okruchy i plamy ze skóry osłabiają sofę, a gdy korzystasz z salonu, dodanie wszystkich tych czynników oraz tarcie, które powodujesz, przyspiesza zużycie skóry. Czyszczenie skórzanej sofy pomoże jej dłużej zachować ochronę skóry, kolor, elastyczność i oryginalny stan.

Metoda czyszczenia skórzanej sofy zależy od jej wykończenia, częstotliwości użytkowania i ekspozycji. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę, aby określić, jak często należy czyścić skórzaną sofę.

Uważaj na porady, które można znaleźć w sieci, w rzeczywistości wszystko, co jest octem, pumeksem lub innym konwencjonalnym środkiem czyszczącym, zaatakuje skórę, do czyszczenia skórzanej sofy radzimy używać odpowiednich produktów, wszystkie skóry są lakierowane, w zależności od wykończenia, czyszczenie skórzanej sofy powinno odbywać się na przykład z mydłem lub bez. Niektóre skóry mają tak zwane wykończenie półanilinowe, tj. kolor zawarty bezpośrednio w lakierze. Zużycie i rozdarcie osłabia tę ochronę, a jeśli użyjesz nieodpowiednich produktów, stanie się ona jeszcze bardziej krucha, powodując rozpad, utratę koloru lub plamy.

Czyszczenie skórzanego wypoczynku.

Do czyszczenia skórzanej sofy zalecamy nasz szampon do skóry, a w szczególnych przypadkach nawet nasz krem do skóry. Możesz użyć naszego środka do czyszczenia skóry z naszą szczotką, aby usunąć kurz osadzony w ziarnie skóry. Skóry pełnoziarniste (skóra bydlęca, skóra bycza) są bardzo ziarniste; do czyszczenia białych skór zaleca się połączenie tych dwóch produktów, ponieważ są one bardzo skuteczne. Nie używaj mydła na przykład na skórze anilinowej, ponieważ jest ona bardzo elastyczna i praktycznie nie jest chroniona przez naturę. Ponieważ barwnik jest oparty na barwniku, jedynym sposobem czyszczenia skórzanej sofy jest codzienne nawilżanie jej, aby zachować elastyczność i pozostawić cienką warstwę wosku na powierzchni, która ochroni skórę. Czyszczenie sofy ze skóry anilinowej mydłem pozostawi plamę, aureolę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie środka nawilżającego do skóry.

W przypadku skór pigmentowanych można użyć mydła lub szamponu do skór. Są to zazwyczaj bardzo wytrzymałe kolory; są nieprzezroczyste i chronione bezbarwnym lakierem, który zapobiega utracie koloru.W przypadku skór półanilinowych również należy być bardzo ostrożnym, kolor jest nałożeniem warstwy pigmentu i kolorowego lakieru, więc podobnie jak w przypadku skór anilinowych, czyszczenie skórzanej sofy z tym wykończeniem wymaga testu na ukrytym obszarze, a następnie delikatnie, jeśli nie wystąpiło krwawienie, wyczyść skórzaną sofę, uważając, aby kolor nie krwawił na ściereczkę. W takim przypadku należy delikatnie nawilżyć lub bezpośrednio zastosować utrwalacz, aby wzmocnić kolor.

Film o czyszczeniu plam na skórze

Add a comment