Czyszczenie skórzanej torebki

Dlaczego warto regularnie czyścić skórzane torby?

Bardzo często przychodzicie do nas, aby wyczyścić swoje skórzane torebki, gdy macie problem. Na ogół jest już za późno, skóry poddawane są dużym naprężeniom, skórzane torebki narażone są na tarcie podczas noszenia, na uchwytach, po bokach. Kiedy kładziesz je "zbyt często na ziemi".

Aby zrozumieć, dlaczego musisz czyścic torebki ze skóry musisz wiedzieć, że każda skóra jest malowana/ barwiona i lakierowana. W większości przypadków te kolory i lakiery znajdują się na górnej części skóry, która jest narażona na duże obciążenia.

Skóra jest elastycznym materiałem, ale jak wiadomo, wymaga nawilżenia, podobnie jak nasza skóra.

Porównując, gdy mamy suchą skórę, "ciągnie się", w przypadku skóry jest tak samo, a gdy się ciągnie, powoduje to duże obciążenie dla ochrony i kolorów. Jeśli nie czyścisz regularnie swoich skórzanych torebek, wyschną, powodując utratę ochrony i koloru.

Jeśli torebki nie są zabezpieczone, plamy będą nieusuwalne. Ponieważ lakier jest "barierą", jeśli ta bariera jest uszkodzona, płyn wniknie w skórę i nie będzie można go usunąć, co spowoduje powstanie plamy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Jak czyścić skórzaną torebkę?

W przypadku skór pigmentowanych zalecamy dwuetapowy proces, zaczynając od szamponu do skór i szczotki. Oczyścisz i odtłuścisz skórę. Drugim krokiem jest nawilżenie skóry kremem lub mleczkiem.

Zawsze nakładaj produkty cienką warstwą, co około trzy miesiące.

Jeśli minęło od sześciu miesięcy do roku lub więcej, nawilżaj skórę raz lub dwa razy dziennie przez trzy do czterech dni, zawsze cienkimi warstwami.

Pomimo tych wszystkich środków ostrożności, skórzane torby są narażone na duże obciążenia, dlatego zalecamy wzmacnianie lakieru co około dwa lata. Aby to zrobić, użyj lakieru w sprayu, a nie produktu impregnującego. Różnica między tymi dwoma produktami polega na tym, że pierwszy z nich jest odporny na tarcie, podczas gdy drugi jest bardzo delikatny.

W przypadku skór anilinowych należy zachować szczególną ostrożność: nie używaj mydła ani szamponu do skór, aby uniknąć plam. Skóry te są bardzo porowate, więc przejdź od razu do fazy nawilżania i ochrony (w tym przypadku stosuj lakier co roku, aby uniknąć problemów z plamami).

Aby dowiedzieć się, czy można zastosować mydło do skóry, wystarczy wykonać test wilgotnym wacikiem. Jeśli zamoczy skórę, nie należy używać szamponu do skóry.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem +48 668 176 818 lub pod adresem [email protected].

Add a comment