Czyszczenie skórzanych butów

Skórzane buty to ponadczasowy element garderoby. Aby jednak zapobiec ich zbyt szybkiemu zniszczeniu, warto regularnie o nie dbać. Oznacza to czyszczenie skóry we właściwy sposób! Potrzebujesz porady? Mamy rozwiązania, które Ci pomogą w czyszczeniu butów skórzanych:

  1. Zacznij od usunięcia kurzu i brudu ze skórzanych butów
  2. Wyczyść buty szamponem do skóry
  3. Do czyszczenia skórzanych butów używaj miękkiej szmatki i szczotki z włosiem.
  4. Odżywiaj skórę specjalnym kremem
  5. Zaimpregnuj buty

Możesz także użyć tego zestawu. 

Czyszczenie skórzanych butów: gwarancja długowieczności

Twoje skórzane buty są cenne. Dlatego zalecamy czyszczenie ich tak często, jak to możliwe, aby zapobiec plamom, pęknięciom i pęknięciom. Ta regularna pielęgnacja zapewni, że będziesz nosić swoje skórzane buty przez wiele lat! Ale uważaj: skóra jest delikatnym materiałem, więc nie używaj byle jakiego środka czyszczącego, bo cały twój wysiłek może pójść na marne.

Jak czyścić skórzane buty

Przed rozpoczęciem czyszczenia skórzanych butów zalecamy zabranie ze sobą następujących przedmiotów: miękkiej ściereczki i szczotki z włosiem. Te dwa przedmioty są idealne do skutecznego czyszczenia, które nie uszkodzi skóry.

Zawsze zaczynaj od odkurzenia butów. Po usunięciu brudu można rozpocząć czyszczenie. Nałóż niewielką ilość specjalnego mydła do czyszczenia skóry na skórzane buty. Zalecamy specjalny produkt do skóry, który dokładnie usunie brud, przywróci połysk i nawilży buty. Po nałożeniu mydła użyj szczotki z miękkim włosiem, aby delikatnie wyszorować skórę, wykonując lekkie ruchy okrężne. Uważaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku!

Po zakończeniu tego etapu usuń nadmiar środka czyszczącego miękką ściereczką i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu podczas czyszczenia drugiego buta.

Po całkowitym wyschnięciu skórzanych butów zalecamy nałożenie specjalnej odżywki do skóry. Odżywi to skórę i przywróci jej elastyczność.

Dodatkowy akcent: impregnacja butów skórzanych

Pomiędzy żywiołami (śnieg, deszcz...), brudem, a nawet plamami, Twoje buty są wystawiane na ciężką próbę. Aby zapewnić im dodatkową ochronę, zalecamy ich impregnację. Zastosowanie tego zabiegu ochroni buty jak dodatkowa bariera. Impregnację należy przeprowadzać po każdym czyszczeniu.

Ile razy w roku należy czyścić buty?

Skóra jest żywym, delikatnym materiałem. Wymaga więc regularnej pielęgnacji i czyszczenia. Jest to jedyny sposób na wydłużenie ich żywotności. Oczywiście skórzane buty muszą być czyszczone odpowiednimi produktami, w przeciwnym razie istnieje ryzyko ich uszkodzenia. Zalecamy odkurzanie ich raz w tygodniu. Takie cotygodniowe wycieranie usunie brud i zapobiegnie ich zabrudzeniu. Dokładne czyszczenie butów zależy jednak od tego, jak często je nosisz: im częściej je nosisz, tym częściej będziesz musiał je czyścić.

Add a comment