Jak odnowić kolor skórzanej kurtki?

Kurtki skórzane, niezależnie od koloru, są wytrzymałe, wygodne i trwałe. Aby przywrócić im pierwotny wygląd lub nadać im nowy wygląd, można je skutecznie farbować za pomocą produktów Alta. W tym artykule znajdziesz proces, który można zastosować do wszystkich rodzajów odzieży skórzanej, spódnic, spodni, a nawet czapek.

Kurtka skórzana często ma za sobą jakąś historię. Jest to ubranie, które kupiliśmy lub dostaliśmy w prezencie i które towarzyszyło nam w wielu miejscach, często przez wiele lat. Czy oprócz dbania o nią, chcesz dać jej drugie życie, stosując balsam do odnowy koloru? Ten dobry pomysł odżywi i ochroni Twoją skórzaną odzież, abyś mógł cieszyć się nią przez wiele lat. Oto główne kroki odnowy koloru skórzanej kurtki :

  1. Wyczyść i odtłuść kurtkę za pomocą szamponu i miękkiej szmatki.
  2. Nałóż kolorowy balsam do skóry
  3. Wypolerować powierzchnię skóry po 15 minutach schnięcia.
  4. Zastosuj lakier, aby chronić patynę skóry
  5. Pozostawić do wyschnięcia

Odnowa koloru skórzanej kurtki wymaga czasu i dbałości o szczegóły, więc upewnij się, że masz co najmniej dwie godziny, abyś mógł wykonać wszystkie wymagane czynności. Wiele fałd i sprzączek, które może zawierać kurtka, będzie wymagało uwagi i cierpliwości, aby zapewnić optymalny rezultat. Regularna konserwacja skórzanej kurtki ułatwi ten niezbędny etap odnowy.

Dokładnie wyczyść skórę kurtki

Aby wyczyścić i odtłuścić skórzaną kurtkę, użyj miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Do tego etapu czyszczenia można użyć absolutnie czystej ściereczki z mikrofibry. Środek czyszczący należy nakładać ostrożnie. Konieczne będzie wyczyszczenie całej skórzanej powierzchni. Pomyśl o mankietach kołnierzyka i skórzanych ściągaczach po wewnętrznej stronie rękawów. Paski i szlufki również powinny zostać usunięte. Celem tego etapu jest usunięcie starych warstw ochronnych, ale także dokładne oczyszczenie włókien skóry.

Odnowa koloru skórzanej kurtki

Etap odnowy koloru kurtki skórzanej następuje w tym momencie procesu renowacji. Skórzana kurtka jest przygotowana, pory materiału są rozszerzone, gotowe do przyjęcia barwnika.

Nakłada się go za pomocą szmatki. Należy uważać, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości produktu, ponieważ spowoduje to powstanie małych pęcherzyków. Upewnij się, że nakładasz wystarczająco grubą warstwę, aby zapewnić pokrycie, ale taką, która nie jest zbyt "płynna".

Kolorowanie odbywa się w dwóch warstwach. Nie wahaj się pracować z kurtką położoną płasko na stole lub podłodze. Postępuj metodycznie, aby nie zapomnieć o żadnej części skórzanej kurtki. Zwróć szczególną uwagę na spód rękawów kurtki, który czasami może zostać przeoczony.

Barwnik wybrany podczas składania zamówienia zostanie zastosowany w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Będziesz mógł wybierać z szerokiej gamy kolorów.

Polerowanie powierzchni skóry

Po wyschnięciu balsamu koloryzującego można wypolerować skórę, aby przywrócić jej połysk. Jedną z naszych wskazówek dla tych, którzy chcą osiągnąć optymalny połysk, jest podgrzanie skóry suszarką do włosów, a następnie polerowanie miękką szmatką okrężnymi ruchami.

Lakier dla lepszej ochrony skóry

Utrwalacz zawarty w zestawie do renowacji koloru powinien być rozpylany na kurtkę w celu utrzymania pigmentu, ale także w celu zachowania i ochrony kurtki przed agresją zewnętrzną i tarciem. Mając to na uwadze, należy pamiętać o ochronie obszarów narażonych na wielokrotne tarcie, takich jak rękawy, dekolt i łokcie. Utrwalacz zawiera środek impregnujący. Dzięki temu kurtka skórzana jest całkowicie chroniona.

Suszenie jest ostatnim istotnym etapem procesu farbowania

Po nałożeniu utrwalacza należy pozostawić go do związania i wyschnięcia. W tym celu należy powiesić skórzaną kurtkę tak, aby żadna powierzchnia nie miała kontaktu z nałożonym lakierem. Minimalny czas aplikacji wynoszący 7 godzin musi być ściśle przestrzegany. W przeciwnym razie utrwalacz może zostać naruszony, a nienaganne wykończenie kurtki może ulec degradacji. Ta warstwa lakieru musi całkowicie wyschnąć, aby odpowiednio chronić skórę, szczególnie przed wilgocią lub wodą.

Regularna konserwacja znacznie ułatwi proces odnowy koloru, ponieważ skóra pozostanie elastyczna i wolna od plam.

Add a comment