Jak odnowić kolor skórzanej torebki?

Torebki skórzane są prawdopodobnie najpopularniejszym elementem naszej garderoby. Niezależnie od tego, czy jest to tornister, torebka czy tornister, czarna lub brązowa skóra jest najczęściej wybieranym materiałem. Aby zrozumieć kluczowe etapy odnowienia koloru skórzanej torby wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w tym artykule.

Torebki są jak buty: dopiero gdy są używane przez długi czas, zaczynają nabierać patyny i aksamitnego wyglądu. Aby zachować elastyczność skórzanej torby, a jednocześnie nadać jej pożądany kolor, zalecamy następujące kroki:

  1. Czyszczenie i odtłuszczanie skóry jest niezbędne, jeśli chcesz odnowić ją w najlepszych możliwych warunkach.
  2. Nałóż równomiernie kolorowy balsam do skóry za pomocą miękkiej szmatki.
  3. Wypoleruj całą torbę
  4. Utrwal aplikację balsamu koloryzującego lakierem
  5. Pozostawić do wyschnięcia

W zestawie do odnowy koloru znajdziesz wszystkie produkty potrzebne do usunięcia plam. Zestaw ten zawiera wszystkie potrzebne produkty i akcesoria. Pojemność pojemników na produkty dobiera się w zależności od czyszczonej powierzchni. W przypadku plam można użyć kilku przejść produktów czyszczących.

Czyszczenie i odtłuszczanie skórzanej torby

Jest to pierwszy krok w procesie odnowy koloru torebki, który jest niezbędny! Musisz odpowiednio wyczyścić skórzaną podstawę, aby usunąć warstwy ochronne i wszelkie plamy lub tłuszcz z torby. W ten sposób uzyskasz zupełnie nową, wolną od plam powierzchnię, którą można perfekcyjnie zabarwić.

Odnawianie koloru torebki: jak to zrobić?

Podczas składania zamówienia zostaniesz poproszony o wybranie odcienia balsamu koloryzującego. Odcień ten można wybrać ton w ton.

Kolorowanie musi być wykonane bardzo ostrożnie. Niektóre torby mogą mieć paski, fałdy i zagięcia, które wymagają starannej obróbki. Zdecydowanie zalecamy podjęcie się koloryzacji skórzanej torby w czasie, gdy się nie spieszysz ani nie masz napiętego terminu. Musisz być w stanie przeprowadzić każdy etap w całości, aby osiągnąć idealny rezultat.

Wypoleruj torbę, aby nadać jej ciepłą patynę

Aby zapewnić, że torba zachowa swoją patynę, a jednocześnie uzyska nowy kolor, niezbędnym krokiem jest polerowanie. Użyj miękkiej szmatki, aby podgrzać balsam koloryzujący, pozwalając mu wniknąć we włókna skóry i wyrównać wykończenie.

Aby nadać połysk koloryzacji, zalecamy podgrzanie skóry suszarką do włosów. Trzymaj suszarkę w odległości około dwudziestu centymetrów od skóry i kontynuuj ręczne polerowanie, aby nadać jej połysk.

Jak stosować lakier utrwalający?

Spray w aerozolu jest niezbędny do ochrony i impregnacji torebki. Można spryskać nim całą torbę. Najlepiej byłoby zawiesić torebkę tak, aby żadna jej część nie stykała się z płaską powierzchnią. Zastosowanie lakieru wymaga pewnej ilości czasu. Przed ponownym użyciem torby należy odczekać co najmniej 6 godzin. Jeśli nie odczekasz tego minimalnego czasu, lakier może zostać naruszony, a torebka straci swoją ochronę. Wykonanie tej pracy pod koniec dnia pozwoli na wyschnięcie lakieru przez noc, dzięki czemu można go odebrać następnego dnia!

Utrwalacz zapewnia również ochronę przed wodą i wilgocią dzięki obecności środka impregnującego.

Add a comment