Pranie skórzanej kurtki

Skórzana kurtka to ponadczasowa moda! Gdy już ją kupisz, zostanie z Tobą na całe życie. Przynajmniej jeśli dobrze o nią dbasz! Czy uważasz, że czyszczenie odzieży skórzanej jest skomplikowane? Zapewniamy, że nie jest to wcale takie trudne. Pranie skórzanej kurtki wymaga trzech głównych zasad:

  1. Impregnacja kurtki skórzanej
  2. Regularnie odżywianie skóry
  3. Nie myć wodą ani środkami ściernymi.

Wskazówki dotyczące prania kurtki skórzanej

Skóra jest delikatnym materiałem, zarówno kruchym, jak i żywym. Dlatego regularna pielęgnacja jest niezbędna, aby skórzana kurtka wyglądała jak nowa. Przede wszystkim radzimy nigdy nie czyścić skórzanej kurtki za pomocą produktów ściernych, takich jak szorująca strona gąbki. Zawsze używaj miękkiej, wilgotnej szmatki. Ten pierwszy krok w czyszczeniu skórzanej kurtki usuwa kurz i brud z odzieży, zapobiegając ich wiązaniu się ze skórą.

Następnie pozostaw skórę do wyschnięcia na wieszaku, ale nie wystawiaj jej na słońce! Po całkowitym wyschnięciu skórzana kurtka jest gotowa do czyszczenia odpowiednim produktem. Zalecamy użycie środka do czyszczenia skóry. Ten specyficzny dla skóry produkt usunie plamy i zabrudzenia, jednocześnie zmiękczając skórę. Jest to idealny produkt do utrzymania skórzanej kurtki w doskonałym stanie. Po wyczyszczeniu usuń nadmiar środka czyszczącego miękką szmatką i pozostaw skórzaną kurtkę do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

Impregnacja kurtki skórzanej, aby dłużej wyglądała jak nowa

Zalecamy impregnację kurtki skórzanej co najmniej raz w roku; dwa lub trzy razy, jeśli nosisz ją bardzo regularnie. Impregnacja nie tylko chroni skórzaną kurtkę przed czynnikami atmosferycznymi, ale także zapobiega plamieniu jasnych ubrań.

Pielęgnacja, odżywianie skórzanej kurtki

Skóra jest materiałem, który wymaga pielęgnacji i nawilżania. Ponieważ jest to materiał naturalny, skóra może pękać, wysychać i pojawiać się na niej pęknięcia. Tylko pielęgnacja stosowana raz w roku może zapobiec tym problemom. Aby to zrobić, nałóż niewielką ilość produktu na powierzchnię kurtki. Następnie delikatnymi okrężnymi ruchami wmasuj produkt w skórę. Można do tego użyć szczotki z włosiem. Po wyschnięciu wytrzyj kurtkę miękką szmatką.

Codzienna pielęgnacja kurtki skórzanej

Podobnie jak skórzana sofa, skórzana kurtka wymaga codziennej pielęgnacji. Na przykład, należy regularnie usuwać kurz, który na niej osiada. Nigdy nie pozostawiaj skórzanej kurtki w bezpośrednim świetle słonecznym. Przechowuj ją na wieszaku, a nie zwiniętą w rogu pokoju lub na wieszaku, ponieważ może się zniekształcić. Podobnie, nie wkładaj skórzanej kurtki do plastikowej torby: skóra potrzebuje powietrza!

Add a comment