Czyszczenie białej sofy z imitacji skóry/ eco skóry/ sztucznej skóry

Biała sofa z imitacji skóry przyciąga wzrok w każdym salonie. Aby zachować oryginalny połysk i biel, ważne jest, aby regularnie ją czyścić. Co prawda nie jest to skóra, ale imitacja skóry wymaga tyle samo uwagi, co szlachetny materiał, jeśli ma nie wykazywać oznak przedwczesnego starzenia się. Przy czyszczenie sofy ze sztucznej skóry oto punkty, o których należy pamiętać:

  1. Używaj miękkich ściereczek i szczotki z włosiem
  2. Wyczyść białą imitację skóry za pomocą produktu specjalnie zaprojektowanego dla tego materiału i koloru.
  3. Nie szoruj sofy zbyt energicznie
  4. W przypadku zżółknięcia lub przebarwienia należy zastosować farbę koloryzującą.

Poznaj wszystkie nasze wskazówki dotyczące czyszczenia i pielęgnacji białej sofy z imitacji skóry, aby przedłużyć jej żywotność.

Znaczenie czyszczenia białej imitacji skóry

Biała imitacja skóry nie jest materiałem skomplikowanym w czyszczeniu. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednie produkty i akcesoria. Ponieważ mogą pojawić się plamy lub żółte ślady, biała imitacja skóry wymaga regularnego czyszczenia, aby zapobiec ich trwałemu osadzeniu się na kanapie i jej zmatowieniu. Dbanie o kanapę w ten sposób zapewni, że pozostanie ona lśniąca i jasna przez wiele lat. Ale jak ją czyścić? Przede wszystkim użyj miękkiej ściereczki, aby usunąć kurz z kanapy. Możesz również odkurzyć zakamarki, aby usunąć wszystkie okruchy. Następnie nałóż na sofę specjalne mydło do imitacji skóry i wyczyść ją lekkimi okrężnymi ruchami za pomocą szczotki z włosiem. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno ani nie szorować zbyt energicznie: ryzykujesz usunięcie warstwy ochronnej z sofy ze sztucznej skóry. Usuń nadmiar mydła miękką ściereczką. Na koniec zalecamy nałożenie na kanapę ze sztucznej skóry środka impregnującego, który ochroni ją przed plamami i płynami.

Jakich produktów należy używać do czyszczenia białej sofy z eco skóry?

Do czyszczenia i pielęgnacji białej sofy z imitacji skóry/ eco skóry/ sztucznej skóry zalecamy stosowanie produktów przeznaczonych do tego materiału. Nie używaj ostrych chemikaliów, które mogłyby usunąć imitację skóry, wybielaczy, sprayów do kurzu lub proszków do szorowania. Odradzamy również używanie wody do czyszczenia sofy ze sztucznej skóry.

Czyszczenie starej białej sofy z imitacji skóry

Jeśli Twoja biała skórzana sofa nie wygląda najlepiej, istnieją sposoby, aby nadać jej nowe życie! Zamiast inwestować w nową sofę, nałóż na nią specjalną białą plamę z imitacji skóry. Farba ta przywróci sofie biel i usunie wszelkie plamy i ślady. Twoja biała skórzana sofa będzie jak nowa! Aby zachować jej nowy wygląd, pamiętaj o czyszczeniu jej odpowiednimi produktami, zgodnie z naszymi poradami powyżej.

Add a comment