Czyszczenie kanapy ze skaju

Równie elegancka jak skórzana kanapa, skaj świetnie prezentuje się w salonie. Jednak nawet jeśli jest to sztuczna skóra, regularne czyszczenie jest niezbędne, aby sofa zachowała swój pierwotny połysk i nie wykazywała oznak przedwczesnego zużycia. Do czyszczenie sofy ze sztucznej skóry, zalecamy przestrzeganie następujących punktów:

  1. Do czyszczenia sofy ze skaju używaj nieagresywnych akcesoriów, takich jak miękkie ściereczki i szczotki z włosiem.
  2. Używaj tylko produktów odpowiednich dla skai/ skaju
  3. Czyść kanapę bez zbyt mocnego naciskania lub pocierania
  4. W przypadku plam lub śladów, lub aby nadać kanapie ze skaju nowy wygląd, zastosuj farbę koloryzującą.

Kanapa ze skaju czy skai?

Skai to marka zarejestrowana w latach 60. przez niemiecką grupę producentów sztucznej skóry. Dlatego zebraliśmy tutaj kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia skaju. Podobnie jak skóra, tkanina ta wymaga szczególnej pielęgnacji. Z czasem może stać się krucha, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności i nie użyjesz odpowiednich produktów. Sofy są szczególnie podatne na codzienne wypadki: rozlaną kawę, ślady długopisu, odciski psich łap. Tym bardziej, gdy fotele i kanapy są wykonane z białej lub czarnej skóry ekologicznej.

Jak czyścić sofę ze skaju/ skai?

Czyszczenie sofy ze skaju nie jest skomplikowanym zadaniem. Z odpowiednimi produktami i właściwą techniką jest to dziecinnie proste. Jedną z głównych zasad jest regularne czyszczenie kanapy ze skaju. Jest to jedyny sposób, aby zachować jej połysk i blask oraz zapewnić jej trwałość na długie lata. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest jak najczęstsze usuwanie kurzu i okruchów z kanapy za pomocą miękkiej szmatki. Robiąc to regularnie, zapobiegasz ich osadzaniu się na sofie i powodowaniu jej blaknięcia.

Drugim krokiem jest umycie sofy specjalnym środkiem do czyszczenia do skaju. Aby to zrobić, nałóż gp i delikatnie szoruj sofę okrężnymi ruchami za pomocą szczotki z włosiem. Uważaj, aby nie szorować zbyt mocno, aby nie usunąć warstwy ochronnej pokrywającej sofę. Jeśli pozostaną resztki środka czyszczącego, usuń je miękką ściereczką.

Ostatnią rzeczą, którą należy zrobić, jest nałożenie produktu impregnującego na kanapę ze skaju, aby chronić ją przed plamami, tłuszczem i płynami.

Produkty, których należy unikać podczas czyszczenia kanapy ze skaju/skai

Aby wyczyścić i utrzymać meble ze skaju, zapomnij o wszystkich staromodnych metodach! Podobnie, nie czyść sofy nieodpowiednimi środkami chemicznymi. Jeśli będą one zbyt silne, spowodują zdzieranie skóry i przyspieszą jej starzenie. Produkty te (spraye do kurzu, wybielacze, proszki do szorowania itp.) atakują warstwę ochronną sofy ze sztucznej skóry, zamiast ją wzmacniać i chronić sofę. Rezultat: pojawiają się ślady lub plamy, kolor staje się matowy, sofa "obłazić"  itp. Wreszcie, zdecydowanie odradzamy czyszczenie sofy ze skaju wodą, aby zapobiec porowatości materiału. Podobnie jak w przypadku skóry, konieczne jest użycie odpowiedniego produktu i odpowiednich przyborów, aby idealnie wyczyścić skai i przedłużyć jego żywotność.

Add a comment