Czyszczenie skórzanej kurtki motocyklowej

Odporne i zapewniające pełne okrycie kurtki skórzane to obowiązkowy element odzieży dla motocyklistów. Modne i wyrafinowane, skórzane kurtki motocyklowe są również niezbędnym wyposażeniem ochronnym. Skóra jest szlachetnym, żywym materiałem, który wymaga szczególnej troski i uwagi, aby zapewnić jej trwałość przez wiele lat. Aby Ci pomóc, zebraliśmy poniżej podstawowe informacje dotyczące czyszczenia odzieży skórzanej :

  1. Regularne czyszczenie skórzanej kurtki motocyklowej
  2. Nie używaj wody ani agresywnych lub ściernych środków czyszczących.
  3. Użyj specjalnego kremu do pielęgnacji skóry, aby odżywić skórzaną kurtkę motocyklową.

Czyszczenie skórzanej kurtki motocyklowej: niezbędny krok

Skórzana kurtka motocyklowa wymaga dobrego czyszczenia! Zwłaszcza jeśli nosisz ją codziennie, w każdych warunkach pogodowych. Miękka szmatka jest najlepszym sprzymierzeńcem, podobnie jak szczotka z włosiem. Te dwa akcesoria są nieścierne, więc nie ma ryzyka uszkodzenia skórzanej kurtki. Regularnie przecieraj kurtkę czystą, lekko wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i brud. Ten prosty gest zapobiegnie wnikaniu brudu w skórę. Następnie, mniej więcej raz w miesiącu, wyczyść swoją skórzaną kurtkę.

W tym celu należy użyć miękkiej ściereczki z mikrofibry lub szczotki z włosiem oraz specjalnego środka do czyszczenia skóry. Środek ten dokładnie wyczyści skórzaną kurtkę motocyklową, ale także ją odżywi. Nakładaj go lekkimi ruchami, bez pocierania. Następnie usuń nadmiar środka czyszczącego. Twoja kurtka motocyklowa zyskała nowe życie! Dla jeszcze lepszej ochrony zalecamy zastosowanie specjalnego produktu do impregnacji skóry. Produkt ten ochroni kurtkę motocyklową przed brudem i opóźni wnikanie wody podczas jazdy w deszczu.

Pielęgnacja odzieży skórzanej: jak często?

Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność skórzanej kurtki motocyklowej, zalecamy czyszczenie i pielęgnację skóry dwa lub trzy razy w roku. Jeśli jednak nosisz swoją skórzaną kurtkę codziennie, będziesz musiał czyścić ją częściej.

Nasze wskazówki dotyczące przedłużenia żywotności skórzanej kurtki

Oprócz regularnej konserwacji i właściwej pielęgnacji, żywotność skóry zależy również od tego, jak dbasz o nią na co dzień. Dlatego też, gdy nie nosisz kurtki skórzanej, zalecamy powieszenie jej na wieszaku, zamiast pozostawiania jej na kołku lub zwiniętej w kulkę. Zapobiega to na przykład wypaczaniu i pękaniu kurtki. Podobnie, kurtkę motocyklową należy przechowywać w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu i nie przyklejać jej do innych elementów odzieży, aby uniknąć pleśni. Wreszcie, jeśli kurtka uległa zamoczeniu, należy ją wysuszyć z dala od wszelkich źródeł ciepła i światła. Skóra jest delikatnym materiałem, a źródła ciepła, takie jak kaloryfer, słońce lub suszarka do włosów, wysuszają ją i utwardzają.

Add a comment