Czyszczenie skórzanej kurtki

Kurtka skórzana to jeden z naszych ulubionych elementów garderoby! Warto podkreślić, że odpowiednio pielęgnowana może być noszona na każdym etapie naszego życia. Ulubiona odzież fanów motocykli i osób o rockowym wyglądzie, skórzana kurtka symbolizuje wolność i ponadczasowość. Aby jednak zachować wszystkie swoje właściwości, skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących czyszczenia odzieży skórzanej i pozwolić jej zachować swój pierwotny blask:

  1. Zaimpregnuj kurtkę skórzaną zaraz po zakupie, a następnie dwa lub trzy razy w roku.
  2. Odżyw swoją skórzaną kurtkę specjalnym kremem do skóry
  3. Unikaj ściernych i chemicznych środków czyszczących
  4. Nie należy prać odzieży skórzanej w wodzie.

Wskazówki dotyczące czyszczenia skórzanej kurtki

Z biegiem lat skórzana kurtka nabierze eleganckiej patyny. Aby jednak uniknąć pojawienia się pęknięć, zagnieceń i nieestetycznych plam, należy o nią odpowiednio dbać. Czyszczenie skórzanej kurtki nie jest skomplikowane, o ile stosuje się właściwe techniki i odpowiednie produkty. Przede wszystkim, nigdy nie pierz skórzanej kurtki w wodzie, a już na pewno nie w pralce! Zapomnij również o akcesoriach ściernych, takich jak gąbki do szorowania. Twoja skórzana kurtka potrzebuje delikatnych produktów, które są idealnie dopasowane do jej delikatnego materiału. W tym celu zalecamy użycie miękkiej szmatki i szczotki z włosiem. A przed zastosowaniem środka czyszczącego zawsze przetestuj go na niewidocznym obszarze kurtki.

Kroki czyszczenia skórzanej kurtki

Istnieje kilka kroków czyszczenia skórzanej kurtki. Ich przestrzeganie sprawi, że kurtka będzie wyglądać jak nowa!

Najpierw użyj miękkiej szmatki, aby usunąć kurz lub brud ze skóry. Ściereczkę można lekko zwilżyć.

Następnie nałóż środek czyszczący na idealnie suchą kurtkę skórzaną. Zdecydowanie zalecamy specjalny środek do czyszczenia skóry, który oprócz skutecznego czyszczenia, odżywi i ochroni kurtkę. Gdy środek znajdzie się na kurtce, delikatnie wcieraj go lekkimi ruchami okrężnymi. Aby uniknąć uszkodzenia kurtki, zdecydowanie zalecamy użycie szczotki z włosiem.

Po zakończeniu wytrzyj nadmiar środka czyszczącego szmatką. Na koniec pozostaw kurtkę do wyschnięcia na świeżym powietrzu, ale nie na słońcu!

Jak utrzymać skórzaną kurtkę w idealnym stanie?

Czyszczenie jest kluczem do utrzymania skórzanej kurtki w idealnym stanie. Zalecamy jednak również impregnację kurtki raz lub trzy razy w roku. Impregnując kurtkę, zapewniasz jej dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, plamami i brudem... Ponadto pamiętaj o odżywianiu swojej skórzanej kurtki. Skóra jest żywym materiałem, który należy nawilżać, aby zapobiec jej wysychaniu, pękaniu lub rozdwajaniu... Pielęgnację odżywczą należy stosować raz w roku, bez wcierania.

Add a comment