Czyszczenie skórzanych butów bez pasty

Do czyszczenia butów skórzanych, pasta do butów nadal jest najlepszym sprzymierzeńcem. Ale jeśli chcesz nadać swoim butom połysk, a skończyła Ci się pasta do butów, wybraliśmy kilka wskazówek, które nadadzą Twoim butom dodatkowy połysk!

 1. Odkurz skórzane buty miękką ściereczką
 2. Użyj banana
 3. Otwórz lodówkę i wyczyść skórzane buty mlekiem
 4. Przygotuj domową pastę do butów

Czyszczenie skórzanych butów bez pasty... skórką od banana

Aby nabłyszczyć skórzane buty bez woskowania, użyj banana! Ta wskazówka może wywołać uśmiech, ale wnętrze skórki banana natychmiast przywróci połysk butom. Wystarczy pocierać skórzane buty wewnętrzną stroną skórki banana, a następnie wytrzeć je czystą, miękką ściereczką, aby usunąć wszelkie pozostałości banana.

Nabłyszcz swoje buty... mlekiem

Możesz użyć mleka do czyszczenia i nabłyszczania skórzanych butów. Wystarczy zwilżyć wacik mlekiem i nałożyć na buty. Spowoduje to usunięcie brudu i przywróci skórze połysk. Przed wypolerowaniem butów miękką szmatką należy pozostawić je do całkowitego wyschnięcia.

  Czyszczenie skórzanych butów... masłem lub oliwą z oliwek

  Jeśli nie masz mleka lub bananów, inną wskazówką jest użycie odrobiny miękkiego masła lub oliwy z oliwek i postępuj w taki sam sposób, jak w przypadku mleka, nakładając odrobinę jednego z tych produktów na wacik. Delikatnie wcieraj przed pozostawieniem do wyschnięcia i wypolerowaniem butów miękką szmatką.

  Czyszczenie skórzanych butów za pomocą domowej pasty do butów

  Chociaż zalecamy stosowanie specjalistycznych produktów do nabłyszczania skórzanych butów, możesz przygotować własną pastę do butów. Będzie ona w 100% naturalna, wykonana z oleju roślinnego i wosku. Oto kroki, jak przygotować własną pastę do butów:

  1. Roztop 40 g oleju roślinnego (rzepakowego, z oliwek, kokosowego itp.) z 5 g wosku pszczelego i 5 g wosku carnauba, wosku wytwarzanego z liści palmy pochodzącej z Brazylii.
  2. Pozostaw do ostygnięcia
  3. Dodaj 6 kropli olejku eterycznego z sosny morskiej
  4. Mieszać do uzyskania jednorodnej pasty.

  Zobacz produkty do pielęgnacji sztucznej skóry  ZOBACZ

   Codzienna pielęgnacja butów skórzanych

   Aby utrzymać skórzane buty w jak najlepszym stanie, zalecamy odkurzanie ich tak często, jak to możliwe, najlepiej po każdym noszeniu. Następnie załóż prawidła do butów, aby zachować ich kształt. Jeśli Twoje skórzane buty nasiąkły wodą, możesz włożyć do nich gazetę przed wysuszeniem ich na bokach. Upewnij się jednak, że nie umieszczasz ich w pobliżu źródła ciepła, aby zapobiec wysychaniu i pękaniu skóry.

   Add a comment