Czyszczenie sofy z alcantary

Alcantara to puszysta tkanina wykonana z poliestru i poliuretanu. Jej wygląd jest bardzo podobny do zamszu i jest szczególnie popularna do pokrywania sof i foteli. Aby jednak alcantara zachowała swoje piękno, zaleca się jej regularną pielęgnację. Jak czyścić sofę z alcantary? Jakie środki ostrożności należy podjąć? Oto nasze porady, dzięki którym sofa z alcantary będzie wyglądać jak nowa!

  1. Regularnie usuwaj okruchy i kurz, delikatnie odkurzając sofę.
  2. Czyść specjalnym środkiem do czyszczenia tkanin lub tekstyliów odpowiednim dla alcantary.
  3. Chroń sofę z alcantary, impregnując ją specjalnym odplamiaczem do tkanin.

Jak na co dzień dbać o sofę z alcantary?

Aby uniknąć konieczności wielokrotnego czyszczenia sofy z alcantary, co z czasem może ją uszkodzić lub postarzyć, zalecamy regularną konserwację. Wystarczy regularnie odkurzać sofę, aby usunąć kurz i okruchy. Ta prosta czynność zapobiegnie osadzaniu się brudu w tkaninie. Jeśli sofa ma zdejmowane pokrowce, zalecamy ich regularne zdejmowanie w celu wytrzepania pokrowca i pozbycia się kurzu.

 

Jak usunąć plamy z sofy z alcantary?

Na twojej sofie pojawiły się plamy? Nie panikuj! Postępując zgodnie z naszymi radami, możesz wyczyścić sofę z alcantary bez ryzyka.

Zacznij od usunięcia kurzu i okruchów, jak opisano powyżej. Następnie zalecamy użycie specjalnego odplamiacza do tkanin alcantara. Przed zastosowaniem produktu zalecamy przetestowanie go na niewidocznej części sofy. Wyczyść sofę z alcantary, wykonując okrężne ruchy. W przypadku płynnych tłustych plam można użyć Terre de Sommières. Wchłonie on tłuszcz. Twoja sofa z alcantary odzyska swój wyrafinowany, puszysty wygląd!

 

Czyszczenie parowe sofy z alcantary

Czyszczenie sofy z alcantary za pomocą odkurzacza parowego jest całkowicie możliwe. Muszą być jednak spełnione pewne warunki:

  1. Usuń cały kurz z sofy z alcantary
  2. Przetestuj wcześniej mały ukryty obszar sofy, aby sprawdzić, czy jej wygląd się nie zmieni.
  3. Chroń drewno, metal i elementy dekoracyjne sofy, które mogłyby zabrudzić tkaninę Alcantara.
  4. Zawsze pracuj z alcantarą skierowaną w dół.
  5. Upewnij się, że odsysasz wodę i nie wahaj się prasować kilka razy.

 

Czy należy chronić sofę z alcantary?

Nawet jeśli czyszczenie tkaniny alcantara nie jest skomplikowane, zawsze można zastosować dodatkową ochronę sofy. W takim przypadku zalecamy zastosowanie specjalnego środka do usuwania plam z tkanin. Jego regularne stosowanie zapewni sofie z alcantary dodatkową ochronę przed plamami, płynami, tłuszczem itp.

Add a comment