Jak czyścić skórzaną sofę?

Jak czyścić skórzaną sofę?

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Jak czyścić skórzaną sofę?"

Czyszczenie sofy z alcantary

Czyszczenie mebli skórzanych

Czyszczenie mebli skórzanych

Jak czyścić skórzane meble?

Czyszczenie beżowej zamszowej kanapy

Czyszczenie białej skórzanej kanapy

Czyszczenie jasnej skórzanej kanapy

Czyszczenie brązowej skórzanej kanapy

Jak czyścić skórzaną sofę?

Nie wiesz jak wyczyścić skórzaną sofę? Szczegółowo opisujemy procedurę i produkty, których należy użyć, aby przywrócić jej blask. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak czyszczenie skórzanej sofy wykonują profesjonaliści!

6 kroków jak wyczyścić skórzaną sofę

Nie ulega wątpliwości, że skóra oferuje niesamowitą jakość i elastyczność. Wykorzystana w projektowaniu mebli z pewnością wniesie do domu elegancję i ciepło. Aby jednak zachować jej blask i przedłużyć jej żywotność, nie można pominąć jednego kroku: prania. Jak czyścić skórzaną sofę? Wyjaśniamy 6 różnych kroków.

Kiedy czyścić skórzaną sofę?

Skóra jest materiałem organicznym, który wymaga regularnej konserwacji, w przeciwnym razie może wyschnąć i pęknąć. Z drugiej strony, może być narażona na przedwczesne starzenie się, jeśli brud nie będzie często usuwany.

Najlepiej jest czyścić na sucho za pomocą miękkiej szmatki, aby usunąć kurz raz w tygodniu. Zdecydowanie zalecamy mycie skórzanej sofy mydłem co trzy do sześciu miesięcy. Spryskaj obszar lakierem do włosów, aby go zabezpieczyć raz lub maksymalnie dwa razy w roku.

Jak czyścić skórzaną sofę za pomocą odpowiednich produktów i akcesoriów?

Różne etapy prania skórzanej sofy

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić skórzaną sofę, ważne jest, aby używać odpowiednich produktów, w przeciwnym razie ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenia. Na rynku dostępnych jest wiele mydeł, kremów, mleczek i szamponów. Dlatego zaleca się prawidłowe czytanie etykiet, aby dowiedzieć się, co zawierają, przed dokonaniem wyboru.

  1. Odkurz sofę za pomocą odkurzacza z dyszą ochronną lub miękkiej ściereczki z mikrofibry lub irchy. Zapobiegnie to trwałemu osadzaniu się brudu.
  2. Za pomocą miękkiej ściereczki nałóż na powierzchnię środek do usuwania zabrudzeń, aby usunąć tłuszcz. Wcześniej przetestuj trwałość koloru powierzchni w niewidocznym miejscu. Następnie nałóż produkt na całą sofę.
  3. Nalej mydło do skór na gąbkę i spień je. Nałóż niewielką ilość, a następnie wykonuj okrężne ruchy lub wklepuj bez zbyt mocnego dociskania za pomocą szczotki z włosiem. Po odczekaniu kilku minut usuń nadmiar. Oprócz usuwania bakterii, ten środek do czyszczenia skóry zapewni nawilżenie.
  4. Podczas suszenia najlepiej unikać ekspozycji na słońce lub w pobliżu źródła ciepła. Meble skórzane można suszyć na świeżym powietrzu lub za pomocą suszarki, uważając, aby nie spalić materiału.
  5. Po czyszczeniu skóry zawsze należy ją dobrze nawilżyć, aby zachować elastyczność i gładkość w dotyku. W tym celu można zastosować krem do skóry, który natychmiast nada jej połysk i blask.
  6. Gdy sofa jest idealnie sucha, należy zaimpregnować jej powierzchnię środkiem utrwalającym. Ta warstwa ochronna zabezpieczy mebel przed plamami i wodą. Pamiętaj, że skóra i woda nie współpracują dobrze!

Należy uważać, aby nie używać produktów lub akcesoriów o niepożądanym działaniu.

Niektórych produktów należy unikać, jeśli nie chcemy spowodować uszkodzeń trudnych do naprawienia. Pomiń te zawierające rozpuszczalniki, silikony lub oleje, których skład może uszkodzić skórę. Nie używaj także chusteczek i sprayów dezynfekujących, ponieważ są one również zbyt agresywne dla tego materiału. Może to prowadzić do powstawania plam, zacieków, przesuszeń i dziur.

Należy też pamiętać o stosowaniu odpowiednich akcesoriów. Niektóre tkaniny lub szczotki mogą uszkodzić skórę. Dlatego zalecamy używanie narzędzi nieściernych.

Dbaj o swoje meble regularnie. Wiesz już, jak czyścić skórzaną sofę. Nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy mieć odpowiedni sprzęt i postępować zgodnie z krokami opisanymi powyżej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych porad, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy.

Mogą Cię również zainteresować te artykuły:

CZYSZCZENIE SKÓRY  CZYSZCZENIE FOTELI SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE SKÓRZANEJ TORBY NAWILŻANIE SKÓRY CZYSZCZENIE IMITACJI SKÓRY CZYSZCZENIE SKÓRY W SAMOCHODZIE CZYSZCZENIE BUTÓW SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE TOREB SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE ODZIEŻY SKÓRZANEJ