Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Pielęgnacja skóry"

Konserwacja skórzanej sofy

Nabłyszczanie skórzanych butów

Jak dbać o odzież skórzaną?

Jak prawidłowo konserwować skórę w samochodzie?

Wybór rymarza motocyklowego

Konserwacja skóry ekologicznej

Jak dbać o skórę?

Skóra wymaga regularnej pielęgnacji, aby pozostać w dobrym stanie przez długi czas. Buty, ubrania, torby, meble i wnętrza samochodów wykonane ze skóry wymagają specjalnej pielęgnacji i specjalnych produktów. Skórę należy regularnie czyścić miękką ściereczką, taką jak ircha, i naszym środkiem do czyszczenia skóry. Odkurzaj skórzane powierzchnie za pomocą odpowiedniej dyszy. Od czasu do czasu stosuj nasz krem do skóry, aby ją nawilżyć. Dowiedz się więcej o poradach Alta Cuir. Jako specjaliści od skóry, udzielamy profesjonalnych wskazówek, aby utrzymać wszystkie skórzane przedmioty w idealnym stanie.

Regularna pielęgnacja jest niezbędna, aby skóra wyglądała jak najlepiej. Nie czekaj, aż się poplami i wyblaknie, zanim zaczniesz działać. Trudno będzie nadrobić zaległości. A czyszczenie zajmie znacznie więcej czasu niż regularna konserwacja. Odkryj nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry. Sugerujemy wykonanie kilku prostych gestów i skorzystanie z produktów specjalnie przystosowanych do tej operacji.

Niezależnie od tego, czy jest to sofa, ubranie, torba czy para butów, skórzany przedmiot jest czymś, co chcesz zachować jak najdłużej. Dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać, ponieważ dobra pielęgnacja skóry wydłuży jej żywotność. Jako żywy, delikatny materiał, skóra nie toleruje wszystkich rodzajów produktów do pielęgnacji. Aby utrzymać skórę w dobrym zdrowiu, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi poradami dotyczącymi pielęgnacji.

  1. Co tydzień lub co najmniej raz na dwa tygodnie należy przecierać skórę miękką ściereczką, aby usunąć kurz.
  2. Co trzy miesiące dokładnie wyczyść skórę szamponem do skóry i kremem odżywczym.
  3. Chroń skórę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce, ciepło z grzejników, woda, tłuszcz, zanieczyszczenia itp.

Jak dbać o skórę?

Kiedy kupujesz skórzaną odzież, mebel, torbę lub buty, masz nadzieję, że zachowasz skórę przez wiele lat. I masz rację! Skóra jest materiałem, który nie niszczeje z biegiem lat... o ile się o nią dba! Jeśli nie będziesz o nią dbać, skóra stanie się sucha, matowa i popękana. Dlatego też, jeśli chcesz utrzymać swoją skórzaną kurtkę, sofę, torbę lub buty w takim samym stanie, jak w dniu ich zakupu, musisz odpowiednio o nie dbać. Regularna pielęgnacja przy użyciu odpowiednich produktów sprawi, że skóra będzie wyglądać jak nowa, elastyczna, mocna i błyszcząca. Dobra pielęgnacja skóry jest zawsze niezbędna.

Pielęgnacja skóry: nasze porady

Nie trzeba korzystać z usług profesjonalistów, aby zadbać o skórę. Dzięki specjalnym produktom i odpowiednim technikom możesz samodzielnie pielęgnować i chronić skórę.

Pierwszą zasadą jest regularne czyszczenie, najlepiej co tydzień. Wystarczy miękka ściereczka do przetarcia skóry. Ten prosty gest usuwa brud i kurz oraz zapobiega ich wsiąkaniu w skórę.

Naszą drugą radą jest ochrona skóry w jak największym stopniu przed czynnikami zewnętrznymi. Aby to zrobić, nigdy nie pozostawiaj jej w bezpośrednim świetle słonecznym (uważaj na skórzaną kurtkę zapomnianą na tylnym siedzeniu samochodu), nigdy nie umieszczaj jej w pobliżu źródła ciepła (grzejnika, kominka itp.) I chroń ją przed wodą i tłuszczem, stosując impregnację zaraz po zakupie.

Wreszcie, nie zapomnij dokładnie wyczyścić jej specjalnym mydłem do czyszczenia skóry, a następnie ją odżywić.

Jak odżywiać skórę?

Dobrze pielęgnowana skóra to dobrze odżywiona skóra! Głęboko nawilżona skóra będzie elastyczna, błyszcząca i jędrna, bez mikropęknięć. Aby to zrobić, użyj specjalnego kremu odżywczego do skóry i miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Rozprowadź niewielką ilość kremu odżywczego na skórzanym przedmiocie i delikatnie wmasuj. Zalecamy wykonywanie okrężnych ruchów, aby produkt wniknął w skórę i dogłębnie ją odżywił.