Konserwacja skóry ekologicznej

Konserwacja skóry ekologicznej

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Konserwacja skóry ekologicznej"

Dowiedz się, jak dbać o imitację skóry za pomocą odpowiednich produktów

Pielęgnacja imitacji skóry/ eco skóry

Pielęgnacja imitacji skóry: nasze profesjonalne porady

Sztuczna skóra, znana również jako skóra syntetyczna, skai lub sztuczna skóra, cieszy się dużym powodzeniem w branży meblarskiej, galanterii skórzanej i odzieży gotowej. Można ją znaleźć na kurtkach, butach i fotelach, a także wielu innych przedmiotach codziennego użytku. Choć jest to materiał sztuczny, nadal wymaga specjalnej, regularnej pielęgnacji i stosowania odpowiednich produktów. Właśnie dlatego przedstawiamy wszystkie porady, których potrzebujesz, aby konserwować imitację skóry. Zachowując najwyższą staranność, można utrzymać sofy, fotele, kurtki i torby w idealnym stanie przez wiele lat.

Sztuczna skóra: definicja

Imitacja skóry to produkt z tworzywa sztucznego imitujący skórę. Zwykle składa się z włókien (głównie poliamidowych) zamkniętych w żywicy, takiej jak poliuretan. Nie ma zatem śladu włókien zwierzęcych.

Istnieje kilka rodzajów sztucznej skóry. Najpiękniejsze materiały są czasem nawet trudne do zidentyfikowania. Możliwe wykończenia są liczne i zróżnicowane: imitacja krokodyla, błyszczące, matowe itp.

Jak rozpoznać sztuczną skórę?

Mimo że tworzywo sztuczne jest bardzo podobne do skóry, nie ma zapachu. Powierzchnia jest miękka, gładka i satynowa w dotyku. Podobnie jak materiał organiczny, skóra ekologiczna jest odporna na słońce i wilgoć. Wiedza na temat pielęgnacji imitacji skóry pozwoli zachować połysk i trwałość powierzchni przez bardzo długi czas.

Skai: zalety i wady

Skóra syntetyczna ma wiele zalet. Jest łatwa w pielęgnacji i łatwiej znosi zmiany temperatury i niską wilgotność niż jej organiczny odpowiednik, pod warunkiem, że została wcześniej poddana specjalnej obróbce. Jest to jeden z powodów, dla których jest on regularnie wykorzystywany na przykład do produkcji siodełek motocyklowych. Wodoodporny plastik pozwala przedmiotom zachować elastyczność i ochronę przed niektórymi rodzajami pogody.

Obecnie na rynku dostępne są jednak pokrycia ze skaju niskiej jakości. Warstwa ochronna z tworzywa sztucznego jest zbyt cienka, a klej nie utrzymuje folii na miejscu. W rezultacie folia odkleja się w małych kawałkach. W takim przypadku niezwykle trudno jest odnowić lub naprawić materiał. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność przy wyborze mebla lub akcesorium z imitacji skóry. To nie jest normalne, że fotel rozpada się już po kilku miesiącach.

Abyś mógł cieszyć się swoimi przedmiotami i meblami przez długi czas, zdecydowanie odradzamy wystawianie ich na działanie promieni słonecznych. Konieczne jest również czyszczenie za pomocą specjalnych produktów. Ponadto niezbędna jest hydroizolacja, ponieważ materiał nie jest hermetyczny i jeśli nie zostanie zaimpregnowany, będzie miał bardzo niewielki wpływ na silne ulewy. Ta operacja będzie również skuteczna w ochronie materiału przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak tarcie, sebum i codzienne wypadki.

Pielęgnacja sztucznej skóry:

Nawet jeśli materiał jest sztuczny, nadal wymaga specjalnej pielęgnacji. Konserwacja sztucznej skóry to najlepszy sposób na przedłużenie żywotności mebli lub akcesoriów. Czas i zużycie mogą zmienić jej pierwotny wygląd. Skai może w końcu odbarwiać się, pękać, rozdzielać, a nawet dziurawić. Aby uniknąć tych uszkodzeń, zdecydowanie zalecamy stosowanie odpowiednich produktów i przyjęcie właściwej rutyny pielęgnacyjnej. Aby sztuczna skóra wyglądała jak nowa, nie zaniedbuj kroków opisanych poniżej.

Jak dbać o imitację skóry?

Konserwacja skóry syntetycznej nie jest skomplikowana. Pierwszym krokiem jest usunięcie suchego brudu za pomocą odkurzacza i wilgotnej ściereczki z mikrofibry. Należy to robić co tydzień, aby usunąć osady, które nagromadziły się na powierzchni i zapobiec ich osadzaniu się w materiale.

Następnie, co 3 do 6 miesięcy, należy przeprowadzić dokładne czyszczenie. W tym celu należy użyć szczotki z miękkim włosiem. Nakładanie cienkich warstw mydła do skóry okrężnymi ruchami wystarczy, aby usunąć tłuszcz z powierzchni. Odpowiedni produkt to najlepszy sposób na uniknięcie uszkodzenia imitacji skóry.

Nawilżanie sztucznej skóry nie jest konieczne. Nałożenie bezbarwnego lakieru lub utrwalacza zapewni dodatkową ochronę. Skai nie jest domyślnie wodoodporna i wymaga specjalnego traktowania. Alta Cuir oferuje wodoodporny produkt, który jest łatwy w aplikacji i nie uszkadza powierzchni. Aby to zrobić, użyj suchej ściereczki typu ircha, która lepiej rozprowadza produkt i dodaje połysku. Następnie pozostaw do wyschnięcia na jeden dzień na świeżym powietrzu. Woda nie będzie już w stanie wniknąć w materiał i ryzykować jego uszkodzenia. Jest rzeczą oczywistą, że ten etap jest niezbędny dla wszystkich ubrań lub akcesoriów używanych na zewnątrz.

Czynność ta powinna być przeprowadzana regularnie, w zależności od sposobu użytkowania. Dbanie o sofę z imitacji skóry jest oczywiście krokiem, który należy wykonywać często, ponieważ ryzyko jej zniszczenia jest wysokie. To samo dotyczy torby noszonej na co dzień.

Należy unikać pewnych błędów

Istnieje wiele błędów, których należy unikać podczas czyszczenia skóry syntetycznej. Po pierwsze, imitacja skóry nie lubi wilgoci. Co więcej, najlepiej unikać jej suszenia poprzez wystawianie na działanie promieni słonecznych, które mogą ją wysuszyć. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do pracy i uważaj na gąbki ścierne, które mogą uszkodzić plastikową powłokę. Nie używaj chemicznych środków czyszczących, które są zbyt agresywne, ani kosmetyków przeznaczonych dla ludzkiego ciała. Istnieje ryzyko osłabienia materiału, przez co stanie się on matowy i straci swoją elastyczność i połysk. Sztuczna skóra może również stać się porowata, umożliwiając wnikanie tłuszczu i płynów.

Jak odnowić i naprawić imitację skóry?

Czy twoja imitacja skóry wykazuje oznaki uszkodzenia, takie jak pęknięcia, spękania lub dziury, i nie wiesz, jak nadać jej nowe życie? Zapewniamy, że jeśli Twoje meble lub akcesoria są dobrej jakości, możesz je bez trudu odnowić. Jeśli uszkodzenia są rozległe, być może będziesz musiał zdecydować się na naprawę sztucznej skóry. Ta operacja jest identyczna z tą przeprowadzaną na skórze. Jedynym wyjątkiem jest brak konieczności nakładania podkładu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.