Jak malować skórę?

Jak malować skórę?

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Jak malować skórę?"

Jak malować skai?

Jak pomalować wyblakłą skórzaną kanapę?

Jak pomalować skórzaną kanapę?

Jak malować skórę?

Zastanawiasz się, jak malować skórę? Możesz pomalować skórzaną sofę, ale także skórzaną torbę, kurtkę lub buty... Wystarczy postępować zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku. I użyj odpowiednich produktów. Będziesz potrzebować farby o wysokim stopniu krycia, która jest odpowiednia dla tego materiału. Dzięki tym profesjonalnym produktom możesz nawet pokolorować skórę z czarnej na białą. Oprócz tej konkretnej farby potrzebne będą również produkty do czyszczenia i gruntowania skóry. Niezbędny jest również utrwalacz.

Możesz pomalować skórzaną sofę, a także skórzaną torbę, kurtkę lub buty... Wystarczy postępować zgodnie z naszymi wskazówkami krok po kroku.

Użyj odpowiednich produktów. Będziesz potrzebować farby o wysokim stopniu krycia, która jest odpowiednia dla tego materiału. Dzięki tym profesjonalnym produktom możesz nawet pokolorować skórę z czarnej na białą. Oprócz tej konkretnej farby potrzebne będą również produkty do czyszczenia i gruntowania skóry. Niezbędny jest również utrwalacz.

Z biegiem lat kolor skóry stał się matowy, powstały plamy lub po prostu masz jej dość. Zamiast inwestować w nowy skórzany przedmiot, dlaczego nie pomalować skóry? Dzięki farbie do skóry możesz zachować oryginalny kolor, przyciemnić go lub nawet rozjaśnić. Chcesz dowiedzieć się więcej? Oto nasze wskazówki dotyczące farbowania skóry:

 1. Zacznij od dokładnego wyczyszczenia skórzanego przedmiotu mydłem czyszczącym.
 2. Zdejmij skórę, aby zapewnić doskonałą przyczepność i penetrację.
 3. Nałóż podkład, aby pomóc farbie wniknąć w skórę.
 4. Pomaluj skórę specjalną farbą do skóry.
 5. Na koniec nałóż impregnat utrwalający.

Malowanie skóry: kroki, które należy wykonać.

Malowanie skóry nie jest skomplikowane. Pod warunkiem, że używasz odpowiednich produktów i postępujesz zgodnie z odpowiednimi krokami. Aby uniknąć błędów, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Czyszczenie skóry: niezbędny pierwszy krok

Przed rozpoczęciem rozbierania i malowania należy dokładnie wyczyścić skórę. Aby to zrobić, weź mydło lub szampon czyszczący i szczotkę z miękkim włosiem. Nałóż produkt na skórę i pocieraj małymi kółkami. To oczyści skórę i usunie wszelkie zanieczyszczenia. Po całkowitym wyschnięciu skóry można przejść do jej usuwania.

Zdejmowanie skóry.

Przed nałożeniem jakiejkolwiek farby należy przygotować skórę. Produkt do usuwania powłok usunie lakier ochronny pokrywający skórę i odtłuści ją. Ten krok stanowi podstawę przyczepności: umożliwia optymalną penetrację koloru farby.

Nałożenie podkładu.

Przed nałożeniem farby nie zapomnij nałożyć podkładu na skórę. Jest to niezbędne do zoptymalizowania przyczepności farby.

Malowanie skóry.

Wybierz farbę odpowiednią do skóry. Nałóż cienką warstwę na skórę. Radzimy zacząć od zakamarków, zanim zajmiemy się większymi powierzchniami. Unikaj nadmiernego malowania skóry, aby uniknąć jej nasycenia. Następnie wypoleruj miękką ściereczką, taką jak ircha, aby usunąć nadmiar.

Utrwalanie koloru.

Aby wzmocnić i zabezpieczyć farbę, zalecamy jej utrwalenie poprzez nałożenie utrwalacza na całą powierzchnię. Ponownie, wybierz środek przeznaczony specjalnie do skóry.

Odżywianie skóry.

Aby przywrócić skórze elastyczność i połysk, zalecamy nawilżenie jej kremem odżywczym.

Jakich produktów powinienem używać do malowania skóry?

Chcesz pomalować skórę, aby zmienić lub ożywić kolor sofy, pary butów lub ubrania? Ale boisz się zaryzykować, i słusznie. Zmiana koloru skóry może wydawać się trudna, ale wcale taka nie jest. Wszystko, co musisz zrobić, aby osiągnąć udaną transformację, to użyć produktów zaprojektowanych specjalnie dla skóry i postępować zgodnie z naszymi radami, bez przechodzenia przez żadne kroki. Upewnij się, że pozostawiłeś skórę do dokładnego wyschnięcia pomiędzy poszczególnymi etapami.

Malowanie skóry to najprostsza metoda, jaką można wybrać. Będziesz używać farby do skóry, która zapewnia doskonałe pokrycie. Za pomocą tego produktu można zmienić kolor (na przykład z czarnego na biały) i ukryć plamy ze skóry. Taką farbę do skóry można znaleźć na kombinezonach motocyklowych, sofach, skórze samochodowej i niektórych skórzanych torbach. Istnieje kilka wykończeń skóry, aby je rozpoznać, radzę odwiedzić tę stronę. Malowanie skóry polega na nałożeniu jednolitego, kryjącego koloru, aby nadać jej nowy wygląd. Jeśli chcesz nadać jej postarzony wygląd, jest to możliwe, ale jest dodatkowy krok, między warstwą koloru a utrwalaczem, nakładasz balsam koloryzujący, aby nadać skórze patynę, a następnie nakładasz utrwalacz.

Kit coloration cuir kit de retouche pour repeindre le cuir
Kit coloration cuir Kit retouche cuir

Dzięki tym produktom prace związane z malowaniem skóry uzyskają profesjonalny efekt w domu. Pojemność produktów jest dostosowana do mebla lub odzieży, którą chcesz pomalować. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednią pojemność, aby nie zabrakło Ci farby w trakcie malowania. Farba do skóry Alta Cuir Resicolor zapewnia doskonałe krycie, więc będziesz potrzebować tylko odpowiedniej ilości, aby ukończyć malowanie skóry. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, aby kupić odpowiednią ilość farby do farbowania skóry.

Malowanie skóry: ryzykowna operacja?

Aby pomalować skórę, na naszej stronie znajdziesz produkty sprzedawane w formie zestawu (zestaw do farbowania) lub sprzedawane osobno. Proces malowania skóry składa się z czterech etapów:

   1. Na tym etapie usuniesz wszelkie istniejące zabezpieczenia oraz oczyścisz i odtłuścisz powierzchnię. Jest to bardzo ważny etap pracy. Stanowi on podstawę odnowienia.
   2. Następnie należy nałożyć podkład, który "otwiera skórę" i pomaga w penetracji koloru.
   3. Następnie pigmentujemy skórę resicolorem. Nałóż kolor cienkimi warstwami - lepiej nałożyć osiem cienkich warstw niż dwie grube.
   4. Aby zakończyć, nałóż utrwalacz i/lub lakier wykończeniowy, który ochroni twoją skórę.

Prawidłowo wykonane malowanie pozwala zachować nowy kolor przez okres od pięciu do dziesięciu lat, w zależności od późniejszej pielęgnacji skóry.

Malowanie skóry to opłacalny sposób na przedłużenie żywotności skóry lub zmianę wyglądu wnętrza.

Mogą Cię również zainteresować te wskazówki:

BARWIENIE SKÓRY KOLOROWANIE SKÓRZANEJ SOFY KOLOROWANIE SKÓRY W SAMOCHODZIE FARBOWANIE BUTÓW SKÓRZANYCH