Malowanie butów skórzanych

Jak farbować skórzane buty?

Zastanawiasz się, jak zmienić kolor skórzanych butów? Mamy odpowiedź na to pytanie. Sugerujemy zastosowanie prostej i przystępnej metody. Będziesz w stanie wykonać profesjonalną pracę w zaciszu własnego domu. Dzięki Alta Cuir, nadasz kolor swojej ulubionej parze i zrobisz to w najlepszych możliwych warunkach. Wszystko, co musisz wiedzieć, przedstawiamy w poniższych wskazówkach. Postępując zgodnie z nimi, możesz być pewien pięknego koloru przez wiele lat. Czy jest lepszy sposób na unowocześnienie swojego wyglądu na zawsze?

Dlaczego warto zmieniać kolor skórzanych butów?

Barwione mogą być wszystkie rodzaje obuwia skórzanego, od butów Derby i Richelieu po buty sportowe, buty typu Chelsea i botki. Operacja ta pozwala na przykład przywrócić przyjemność z noszenia ulubionych par butów, które zostały zniszczone i osłabione przez czas i tarcie. Były z tobą przez lata, ale teraz wykazują oznaki zużycia i są miejscami cętkowane lub poplamione. Jeśli dany model nie jest już dostępny w sprzedaży i nie możesz go znaleźć w sklepach lub jeśli nie chcesz inwestować w coś nowego, mamy rozwiązanie.

Zmiana koloru skórzanych butów niewątpliwie poprawia ich wygląd. Oprócz nadania im nowego odcienia i połysku, zapewniasz im również dokładne mycie, głębokie nawilżenie i długotrwałą wodoodporność. To świetny sposób na odświeżenie garderoby i jednoczesne zaoszczędzenie pieniędzy. Bejca do skóry zawiera wysoce odżywczy krem. Oprócz nadania nowego koloru, produkt głęboko wnika i odżywia materiał.

Jeśli chcesz nadać swoim butom lub botkom wygląd vintage, jest to również możliwe. Farbowanie skóry daje możliwość tworzenia odcieni i pasemek.

 

Gwarancja oryginalności!

Masz dość koloru swoich butów? Nadaj sobie nowy wygląd, ucząc się farbowania skórzanych butów. Dodaj osobisty akcent, którego nie znajdziesz na żadnym innym bucie.

Jak zmienić kolor skórzanych butów? 6 kroków

Proces farbowania butów skórzanych można przeprowadzać dowolną ilość razy. Zasada jest prosta, o ile masz odpowiednie porady, produkty i akcesoria. Wykorzystaj to jak najlepiej, ponieważ efekt będzie trwał przez wiele lat!

W każdej fazie nakładaj produkt cienkimi warstwami. Zapewni to, że nie przeciążysz ani nie nasycisz porów w materiale. Pamiętaj, aby pozwolić produktowi wyschnąć na powietrzu między warstwami.

1. Czyszczenie.

Środek do czyszczenia skóry, taki jak mydło lub szampon, umyje but i wyrówna kolor. Sprawi również, że powierzchnia stanie się porowata, dzięki czemu kolor łatwiej wsiąknie. Używając szczotki z miękkim włosiem, delikatnie naciskaj okrężnymi ruchami.

2. Zdejmowanie wierzchniej warstwy.

Aby pomalować skórę, należy najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię. Produkt do usuwania powłok usunie lakier ochronny i odtłuści powierzchnię. Wykonanie tej czynności zagwarantuje niezwykły rezultat.

3. Podkład.

Optymalizacja przyczepności farby poprzez nałożenie podkładu jest niezbędnym krokiem do uzyskania zadowalającego wykończenia.

4. Barwienie skórzanych butów.

Użycie barwiącego balsamu do skóry zapewni intensywny odcień. Produkt ten można dostosować do pożądanego koloru.

5. Utrwalanie koloru.

Ważne jest, aby utrwalić kolor, nakładając na przykład lakier utrwalający. Dzięki temu pigmenty pozostaną na miejscu przez długi czas. Zapewni to również dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

6. Nawilżanie.

Regularne odżywianie skóry przywróci jej elastyczność i połysk. W tym celu można zastosować krem odżywczy, mleczko lub środek zmiękczający.

Zmiana koloru skórzanych butów: czy to ryzykowne?

Chcesz zafarbować swoje skórzane buty i zastanawiasz się, czy wiąże się to z jakimkolwiek ryzykiem? To całkowicie normalne, że obawiasz się zaryzykować. Spokojnie, proces może wydawać się skomplikowany, ale wcale taki nie jest. Zaopatrując się w odpowiednie produkty i akcesoria, można z powodzeniem przeprowadzić transformację.

Jeśli używasz żrących płynów, takich jak wybielacz, aceton lub spray dezynfekujący, możesz narazić się na niebezpieczeństwo i możliwość uszkodzenia materiału. Materiał może wyschnąć. Może to doprowadzić do pojawienia się plam, pęknięć, szczelin lub dziur. Należy zachować ostrożność, ponieważ niektóre uszkodzenia mogą być trudne do naprawienia.

Kosmetyki, które są czasami zalecane przez niektóre strony internetowe, nie są odpowiednimi, długotrwałymi rozwiązaniami do pielęgnacji skóry. Są one przeznaczone dla ludzkiego ciała i zdecydowanie odradzamy ich stosowanie na materiale, nawet w nagłych przypadkach. Możesz tego żałować. To samo dotyczy korzystania z pralki. Skóra boi się wody, a całkowite zanurzenie byłoby niezwykle szkodliwe. Zakup całego potrzebnego sprzętu to znacznie bardziej przemyślana operacja, która zapewni Ci długotrwałą satysfakcję.

Jakich produktów należy używać do farbowania skórzanych butów?

Alta Cuir oferuje gamę produktów do zmiany koloru obuwia skórzanego, patynowania i nabłyszczania. Możesz polegać na naszej wiedzy i doświadczeniu, aby zmienić ich wygląd i zmodernizować je.

Pracujemy niestrudzenie, aby zaoferować to, co najlepsze. Skuteczność naszych produktów została udowodniona. Skorzystaj z naszych jasnych, szczegółowych wyjaśnień. Są one dołączane do każdego produktu, zarówno sprzedawanego w zestawie, jak i pojedynczo. Będziesz mógł postępować krok po kroku, bez najmniejszej obawy o uszkodzenie obuwia. Chcemy uczynić to tak łatwym, jak to tylko możliwe, dostarczając wszystkich potrzebnych wskazówek. Zmiana stylu z pomocą naszych profesjonalnych porad jest teraz w zasięgu każdego.

Mogą Cię również zainteresować te wskazówki:

BARWIENIE SKÓRY BARWIENIE SKÓRZANEJ SOFY BARWIENIE SKÓRY W SAMOCHODZIE MALOWANIE SKÓRY