Pielęgnacja imitacji skóry/ eco skóry

Czym jest imitacja skóry/ eco skóra?

Ogólnie rzecz biorąc, imitacja skóry to tkanina pokryta tworzywem sztucznym. Istnieje kilka jakości, podobnie jak skóra, ale najpiękniejsze z nich można pomylić ze skórą. Istnieją różne wykończenia, takie jak imitacja krokodyla, słonia, matowy, połysk itp. Imitacja skóry ma różne nazwy, takie jak skai, imitacja skóry, winyl itp. Imitacja skóry ma wiele zalet: jest łatwiejsza w utrzymaniu i łatwiej znosi warunki atmosferyczne, dlatego na przykład siodła motocyklowe i leżaki na łodziach są bardzo często wykonane z imitacji skóry. Głównym problemem jest jej naprawa: w dzisiejszych czasach istnieją pokrowce z imitacji skóry o niskiej jakości, warstwa plastiku jest tak cienka, a użyty klej jest tak zły, że folia odpada w małych kawałkach, w "płatkach". Niestety, gdy masz ten problem, nie da się go naprawić, nie możesz wzmocnić kleju, nie możesz dostać się pod folię i nałożyć kleju, imitacja skóry jest dobrą alternatywą  dla skóry, ale ma swoje ograniczenia, na przykład pięcioosobowa kanapa za 1000 € lub mniej to moim zdaniem zła inwestycja. Ile otrzymujemy e-maili, czasami mających zaledwie trzy miesiące, w których imitacja skóry już zaczyna się kruszyć?

Jak konserwować i naprawiać imitację skóry/ eco skórę?

Konserwacja jest bardzo prosta: wystarczy szampon, aby usunąć tłuszcz, nie nawilża się plastiku, ale w przypadku niektórych zastosowań można wzmocnić jego ochronę, nakładając lakier.

Naprawa imitacji skóry jest dość prosta w przypadku utraty koloru lub dziury. W rzeczywistości imitacja skóry jest traktowana w taki sam sposób jak skóra, a jedynym wyjątkiem jest to, że nie stosuje się podkładu.

Na stronie można znaleźć zestawy i farby do imitacji skóry, a także można użyć szamponu do skóry, aby przeprowadzić pielęgnację sofy ze sztucznej skóry.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na ten temat, nie wahaj się wysłać do nas e-maila lub skontaktować się z nami telefobicznie.

Add a comment