Jak dbać o odzież skórzaną?

Jak dbać o odzież skórzaną?

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Jak dbać o odzież skórzaną?"

Pielęgnacja kurtki skórzanej

Pielęgnacja kurtki skórzanej

Pielęgnacja skórzanego paska

Impregnacja imitacji skóry/ eco skóry/ sztucznej skóry

Kolorowy skórzany portfel: jak dbać o to akcesorium?

Jak dbać o skórzane ubrania?

Jak zapewne wiesz, skórzana kurtka nie wytrzyma prania w pralce. Aby upewnić się, że nie zabrudzą się tak bardzo, że nie będziesz wiedział, jak je wyczyścić, wyjaśniamy, jak pielęgnować odzież skórzaną. Pokażemy ci, jak sprawić, by twoje skórzane kurtki i płaszcze dłużej wyglądały jak najlepiej.

Odzież skórzana, taka jak kurtki i bluzy, regularnie styka się z zanieczyszczeniami, żywiołami i wieloma innymi czynnikami. Oto kilka wskazówek, jak dbać o skórę:

  1. Regularnie czyść skórę kurtek i płaszczy.
  2. Przechowuj ubrania na wieszakach, aby zapobiec ich wypaczeniu.
  3. Nigdy nie susz przemoczonej skóry w cieple kaloryfera lub w bezpośrednim świetle słonecznym.
  4. Regularnie impregnuj i nawilżaj odzież skórzaną odpowiednimi produktami.
  5. Używaj również specjalnych produktów do czyszczenia.

Bezpieczna pielęgnacja odzieży skórzanej

W swojej garderobie masz kilka elementów odzieży skórzanej: kurtki i bluzy, ale także spódnice, spodnie, kamizelki itp. We wszystkich przypadkach musisz regularnie o nie dbać, aby zapobiec uszkodzeniu skóry i zapewnić jej trwałość. W końcu odzież ta jest narażona na wiele czynników: tarcie, zanieczyszczenia, złą pogodę...

Aby bezpiecznie dbać o te cenne przedmioty, należy podjąć właściwe kroki i używać odpowiednich produktów. Przede wszystkim odkurz ubrania zaraz po ich zdjęciu. Jeśli brud jest zbyt uporczywy, namocz szmatkę lub gąbkę w niewielkiej ilości wody i delikatnie przetrzyj zabrudzone miejsca. Następnie osusz skórę czystą szmatką. Bardzo grubą skórzaną kurtkę motocyklową można czyścić szczotką, ale należy używać szczotek z miękkim włosiem, aby uniknąć zarysowania skóry.

Aby przechowywać ubrania, zawsze wieszaj je na wieszakach. Wieszanie ich na kołkach, składanie lub, co gorsza, pozostawianie ich w kulce w rogu szafy może spowodować ich zniekształcenie, a z czasem pęknięcie skóry. Jeśli zostaną zamoczone, nie susz ich w źródle nadmiernego ciepła: mogą się odbarwić i wyschnąć, aż do powstania pęknięć.

Wreszcie, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację, należy regularnie impregnować i nawilżać całą odzież skórzaną, zaczynając od kurtek i bluz. Dzięki takiej pielęgnacji można przedłużyć ich żywotność.

Jak dbać o kurtkę skórzaną

Kurtkę skórzaną nosi się codziennie, niezależnie od pogody. Innymi słowy, może ona ucierpieć z powodu żywiołów. Tym bardziej, jeśli jest to skórzana kurtka motocyklowa, którą nosisz na wyjazdach, jako pierwszą linię obrony przed żywiołami. Aby kurtka pozostała wytrzymała, a skóra zachowała swój pierwotny wygląd i kształt, postępuj zgodnie z naszymi poradami dotyczącymi pielęgnacji kurtek skórzanych. Oprócz konkretnych produktów, podajemy wskazówki, jak przechowywać, prać i suszyć kurtkę, aby jej nie uszkodzić.

Jak dbać o kurtkę skórzaną

Ponieważ kurtka skórzana jest noszona codziennie, należy o nią odpowiednio dbać. Jeśli nie będziesz o nią odpowiednio dbać, może się wypaczyć, zmatowieć i popękać. Aby zapobiec zniszczeniu odzieży, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji skórzanej kurtki. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i specjalnym produktom będziesz w stanie utrzymać swoją ulubioną kurtkę przez długi czas.

Co należy zrobić, jeśli na odzieży skórzanej pojawi się plama?

Pomimo najlepszych starań i bez względu na to, jak ostrożnie obchodzisz się ze skórzaną odzieżą, może się zdarzyć, że pojawi się plama lub nawet kilka plam. Wilgoć, jedzenie, śnieg, zanieczyszczenia... mogą pozostawić ślady na powierzchni kurtki, bluzki, spódnicy, spodni lub innej odzieży. Przede wszystkim nie należy prać odzieży skórzanej w pralce. Ani nawet ręcznie w dużej ilości wody z detergentem. I nie stosuj się do żadnych "babcinych" rad, na które możesz się natknąć. Na przykład, nie używaj mleczka do czyszczenia, wosku, białego octu lub ubitego białka jajka. Do oczyszczenia odzieży skórzanej, zdecydowanie zalecamy używanie wyłącznie produktów specjalnie dostosowanych do tego delikatnego materiału. To samo dotyczy wszystkich ubrań z zamszu lub nubuku.

Zapoznaj się z naszymi stronami:

KONSERWACJA SKÓRY PIELĘGNACJA SKÓRZANYCH SOF PIELĘGNACJA OBUWIA SKÓRZANEGO PIELĘGNACJA SKÓRY W SAMOCHODZIE PIELĘGNACJA SKÓRY MOTOCYKLOWEJ