Pielęgnacja kurtki skórzanej

Marzyłeś o tej skórzanej kurtce! A teraz, gdy już ją masz, masz nadzieję, że będzie Ci służyć przez wiele lat. Odpowiednio pielęgnowana skóra nigdy się nie psuje, ale z czasem nabiera eleganckiej patyny. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak o nią dbać? Oto nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji odzieży skórzanej :

  1. Odkurz kurtkę skórzaną miękką ściereczką lub irchą.
  2. Pamiętaj o impregnacji kurtki skórzanej
  3. Trzymaj kurtkę z dala od słońca i powieś ją na wieszaku.
  4. Czyść ją regularnie za pomocą specjalnych produktów

Dbanie o skórę na kurtce: zasady, których należy przestrzegać

Dbanie o skórzaną kurtkę, oznacza przede wszystkim przestrzeganie pewnych zasad. Jeśli będziesz ich przestrzegać, unikniesz wielu problemów.

Po pierwsze, zawsze wieszaj swoją skórzaną kurtkę na wieszaku. Przechowując ją w ten sposób, zapobiegniesz jej zdeformowaniu. Radzimy również nie przeładowywać kieszeni kurtki, aby zachowała ona swój pierwotny kształt.

Jeśli skóra zamoknie, wysusz ją w temperaturze pokojowej na wieszaku przed schowaniem do szafy. Aby uniknąć odbarwienia skóry, nie wystawiaj jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła, które może wysuszyć skórę.

Gdy nie nosisz skórzanej kurtki przez dłuższy czas, przechowuj ją w materiałowym lub bawełnianym pokrowcu, a nie plastikowym, który uniemożliwiłby skórze oddychanie.

Po kilku tygodniach użytkowania skórzaną kurtkę należy zaimpregnować.

Impregnacja kurtki skórzanej

Aby dbać o skórzaną kurtkę, zalecamy impregnowanie jej od pierwszych dni. Zabieg ten ochroni kurtkę przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegnie pojawianiu się nieusuwalnych plam. Jest to niezbędne w przypadku skórzanej kurtki motocyklowej, którą nosi się codziennie, niezależnie od pogody.

W tym celu należy wybrać odpowiedni produkt i nałożyć go na całą odzież. Impregnację należy powtarzać mniej więcej raz na trzy miesiące. Jeśli jednak nosisz ją przez cały czas, zaleca się powtarzanie tej czynności częściej. I nie zapomnij wyczyścić kurtki!

Jak czyścić skórzaną kurtkę?

Czyszczenie skórzanej kurtki jest niezbędne, jeśli ma ona zachować wszystkie swoje właściwości. Przede wszystkim nigdy nie pierz kurtki w wodzie, ani ręcznie, ani w pralce! Podobnie, zapomnij o jakichkolwiek środkach czyszczących, które nie są przeznaczone do tego materiału: skóra jest delikatna i wymaga szczególnej troski, aby nie uległa zniszczeniu.

Aby rozpocząć czyszczenie, użyj miękkiej szmatki, aby usunąć kurz i brud z kurtki. Następnie nałóż specjalny szampon do skóry. W tym celu delikatnie przetrzyj kurtkę szczotką z włosiem. Usuń nadmiar produktu i pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

Skuteczna pielęgnacja: odżywiaj skórę!

Aby przedłużyć żywotność kurtki, przywrócić jej połysk i nawilżyć ją, zalecamy również stosowanie specjalnego środka nawilżającego do skóry.

Add a comment