Kolorowy skórzany portfel: jak dbać o to akcesorium?

Alta Cuir przekaże ci wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby zadbać o swój kolorowy skórzany portfel. To ponadczasowe akcesorium skórzane, które uwodzi swoją wytrzymałością i szykownym wyglądem w stylu vintage. Aby utrzymać go w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe, musisz wiedzieć, jak go nawilżać i naprawiać w razie potrzeby. Opowiemy ci o tym wszystkim!

Właściwości skóry

Niezależnie od tego, czy jest to skóra bydlęca czy jagnięca, skóra jest szlachetnym materiałem, który jest wykorzystywany w różnych sektorach: odzieży gotowej, mebli, galanterii skórzanej itp. Swój sukces zawdzięcza odporności i trwałości, ale także ponadczasowemu wyglądowi i eleganckiemu stylowi. Będziesz mógł cieszyć się swoimi akcesoriami przez wiele lat, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na materiał z najwyższej półki i wiesz, jak o niego dbać. Skóra jest zawsze w modzie, rok po roku. Niezależnie od tego, czy jest naturalna, czy barwiona, dodaje elegancji każdemu strojowi. Przy regularnej, odpowiedniej pielęgnacji można wydłużyć jej żywotność. Aby jednak zachować jej estetyczny wygląd i gładkość, elastyczność i połysk, należy ją odpowiednio nawilżać. Skóra może czasem ulec uszkodzeniu. Istnieje wiele potencjalnych źródeł uszkodzeń, w tym wysychanie, pękanie, rozdwajanie, dziury i przebarwienia. Zużycie nie jest jedyną możliwą przyczyną. Brak konserwacji, zmiany temperatury, wilgotność, tarcie i codzienne wypadki mogą mieć wpływ na podłoże. Jeśli jesteś przyzwyczajony do zabierania kolorowego skórzanego portfela wszędzie ze sobą, jest bardziej prawdopodobne, że zostanie on wgnieciony.

Co należy zrobić w przypadku uszkodzenia kolorowego skórzanego portfela?

Przede wszystkim należy określić rodzaj zniszczenia, z jakim mamy do czynienia. Opracowaliśmy gamę produktów dostosowanych do każdej potrzeby i sytuacji. Głębokie pęknięcie nie może być traktowane jak mała rysa. W Alta Cuir, niezależnie od problemu, istnieje rozwiązanie.

Renowacja akcesoriów skórzanych z powierzchownymi naprawami

Jeśli pęknięcia są niewielkie, skóra zostanie odnowiona. Zauważyłeś, że Twój kolorowy skórzany portfel jest popękany lub porysowany? Pozwól, że przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy przywracania mu gładkiego, równego wyglądu.

 1. Odkurzyć miękką ściereczką, np. ściereczką z mikrofibry.
 2. Wyczyść środkiem do czyszczenia lub szamponem do skóry. Otrzymasz teraz czystą powierzchnię gotową do renowacji. Nie spłukuj produktu, ale usuń jego nadmiar i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
 3. Skórzany portfel można odnowić za pomocą żywicy naprawczej. Można wybrać przezroczystą lub kolorową. Wykonana na bazie wodnej, może być nakładana palcem lub pędzlem, w zależności od preferencji. Wypełni ona wszelkie nierówności. Idealnie nadaje się do powierzchownych napraw. Zaleca się wykonanie kilku przejść i szlifowanie w celu uzyskania zadowalającego rezultatu.
 4. Następnie pokoloruj i zaimpregnuj powierzchnię. Kroki te zostały szczegółowo opisane w dalszej części instrukcji.

Naprawa kolorowego skórzanego portfela, gdy uszkodzenie jest bardziej rozległe

Naprawy skóry są przeprowadzane, gdy tylko uszkodzenie jest bardziej znaczące i głębsze. Masz dziurę lub rozdarcie? Oto jak nadać swoim wyrobom skórzanym nowe życie.

 1. Usunąć kurz miękką, niestrzępiącą się ściereczką.
 2. Zastosuj środek do czyszczenia skóry. Pozostaw do wyschnięcia.
 3. Aby naprawić skórzany portfel, użyj szpachli lub pasty naprawczej, takiej jak Magic Alta. Ułatwi to wygładzenie powierzchni poprzez szlifowanie pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Jeśli rozdarcie jest zbyt głębokie, można również umieścić pod powierzchnią łatkę z włókniny i przytrzymać ją na miejscu za pomocą odpowiedniego kleju.
 4. Poniżej dowiesz się, jak farbować skórę i chronić jej powierzchnię przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Kolorowanie skórzanego portfela

Skończyłeś naprawiać swój kolorowy skórzany portfel? Zauważyłeś, że jest odbarwiony lub po prostu chciałbyś zmienić jego odcień? Opracowaliśmy gamę łatwych w użyciu produktów, które zapewnią najlepszy możliwy rezultat. Zapytaj nas o wykończenie Twojego akcesorium: anilinowe, pigmentowane, półanilinowe.

 1. Po odkurzeniu i odtłuszczeniu powierzchni (za pomocą środka do usuwania powłok lub środka czyszczącego) nałóż podkład. Pozwoli to kolorowi łatwiej wniknąć w materiał.
 2. Ultra kryjąca farba do skóry, taka jak Résicolor, zapewni prawdziwy zastrzyk świeżości. Całkowicie możliwe jest przejście od ciemnego do jasnego koloru. Zmęczony czarny skórzany portfel można przekształcić w modne akcesorium w jaśniejszym kolorze. Używaj cienkich warstw, aby uniknąć efektu plastiku.
 3. Jeśli masz przedmiot wykończony aniliną, zdecyduj się na balsam koloryzujący, który sprawi, że ładne odcienie pozostaną widoczne.
 4. Nie zapomnij zabezpieczyć swojej pracy lakierem.

Impregnacja skóry

Niezbędny krok, impregnacja nie tylko zachowuje pigmenty i barwniki, ale także zapewnia niezbędną ochronę materiału. Oferujemy lakier utrwalający, który można nakładać natryskowo. Należy pamiętać, że wymagany jest czas schnięcia wynoszący co najmniej 6 godzin.

Pielęgnacja kolorowego skórzanego portfela: niezbędny krok dla Twojego akcesorium

Aby przedłużyć żywotność akcesorium, należy je regularnie konserwować. Usuń wszelkie zabrudzenia za pomocą środka czyszczącego, takiego jak środek do czyszczenia skóry lub szampon do skóry. Następnie nałóż mleczko lub pastę. Pamiętaj, aby używać wyłącznie produktów odpowiednich dla danego materiału. Nie używaj kosmetyków do ciała ani produktów, które są zbyt agresywne. Mogą one spowodować uszkodzenia, które trudno będzie naprawić.

Błędy, których należy unikać

Są pewne rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić. Nigdy nie pierz portfela w pralce. Skóra i woda nie mieszają się ze sobą. Nawet jeśli gest wydaje się nieszkodliwy, zdecydowanie odradzamy czyszczenie skóry chusteczkami dezynfekującymi lub sprayem. Produkty te są żrące. To samo dotyczy wszystkich płynów, które mogą zawierać aceton lub wybielacz. Masz teraz wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby właściwie dbać o swój kolorowy skórzany portfel. Nie wahaj się przeglądać naszej strony internetowej, aby uzyskać bezcenne porady. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

 

 

 

 

Add a comment