Pielęgnacja kurtki skórzanej

Podobnie jak marynarka, skórzana kurtka to ponadczasowy element garderoby, który można znaleźć w wielu szafach. Odpowiednio pielęgnowana będzie służyć przez długie lata. Chcesz wiedzieć, jak pielęgnować odzież skórzaną? Postępuj zgodnie z naszymi radami, a Twoja kurtka będzie wyglądać jak nowa:

  1. Zaimpregnuj kurtkę skórzaną zaraz po zakupie
  2. Powtarzaj tę operację kilka razy w roku
  3. Kurtkę należy przechowywać w przewiewnym miejscu i powiesić na wieszaku.
  4. Czyść ją regularnie

Codzienna pielęgnacja kurtki skórzanej

Skóra jest żywym materiałem. Bez specjalnej pielęgnacji i konserwacji jej kolor wyblaknie, wyschnie i pojawią się pęknięcia. Aby uniknąć tych wszystkich problemów i zapewnić sobie możliwość cieszenia się skórzaną kurtką przez wiele lat, zalecamy stosowanie się do poniższych porad.

Po pierwsze, zawsze wieszaj kurtkę na wieszaku, a nie tylko na haczyku. Przechowując ją w ten sposób, unikniesz jej zniekształcenia. Odradzamy również pożyczanie jej innym osobom: skóra dostosowuje się do kształtu ciała i zmiana jej może ją uszkodzić.

Jeśli skóra przemoknie, na przykład po ulewnym deszczu, pozostaw ją do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, ale na pewno nie w pobliżu kaloryfera. Ponadto zawsze unikaj pozostawiania skórzanej kurtki w pobliżu źródła ciepła lub w bezpośrednim świetle słonecznym, aby nie wyschła. Uważaj na przykład na tylne siedzenie samochodu.

Jeśli odzież skórzana ma być przechowywana przez dłuższy czas, lepiej umieścić ją w bawełnianym lub materiałowym pokrowcu niż w plastikowym. Ten ostatni zapobiega oddychaniu skóry. Na koniec należy pamiętać o impregnacji kurtki.

Impregnacja: pielęgnacja, której nie można zaniedbać w przypadku kurtki skórzanej

Aby chronić skórzaną kurtkę przed plamami i czynnikami atmosferycznymi, zalecamy impregnowanie jej kilka razy w roku. W rzeczywistości należy to zrobić zaraz po zakupie kurtki. Aby to zrobić, nałóż produkt impregnujący na całą kurtkę. Czynność tę należy powtarzać około cztery razy w roku, a nawet więcej, jeśli kurtka jest noszona przez cały czas.

Pielęgnacja kurtki skórzanej: pomyśl o czyszczeniu

Aby skutecznie dbać o skórzaną kurtkę, należy ją czyścić. Jest to ważne, aby skóra zachowała wszystkie swoje właściwości i połysk. Zalecamy najpierw odkurzyć skórzaną kurtkę miękką ściereczką, aby usunąć kurz i brud. Następnie wyczyść skórzaną kurtkę. Zapomnij o wodzie i wszelkich produktach chemicznych, które nie są odpowiednie dla tego materiału. Użyj specjalnego szamponu do czyszczenia skóry i szczotki z włosiem. Rozprowadź mydło na kurtce i delikatnie pocieraj, aby dokładnie wyczyścić i usunąć brud ze skóry. Po całkowitym wyschnięciu skórzanej kurtki zalecamy nałożenie odżywczego produktu pielęgnacyjnego. Głęboko odżywi on skórę i przywróci jej elastyczność i wytrzymałość.

Czy na twojej skórzanej kurtce pojawiają się białe plamy? Nie ma powodu do paniki

Jeśli skórzana kurtka była przechowywana przez długi czas, mogły powstać na niej małe białe plamki. Nie martw się, to po prostu odrost: mała pleśń, która pojawia się, gdy zmienia się temperatura. Aby ją usunąć, wystarczy wyczyścić kurtkę środkiem czyszczącym.

Add a comment