Czyszczenie białej skórzanej kanapy

Białe skórzane kanapy są bardzo atrakcyjne, ale wymagają regularnej konserwacji, aby wyglądały jak nowe. Oznacza to regularne czyszczenie skórzanych mebli.

Przy czyszczeniu białej skórzanej sofy i dbaniu o nią, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Używaj miękkich ściereczek
  2. Wyczyść białą skórę za pomocą produktu przeznaczonego specjalnie do skóry
  3. Regularnie czyść kanapę
  4. Nawilżać skórę kremami nawilżającymi

Środki ostrożności przed czyszczeniem białej skórzanej sofy

Czyszczenie białej skórzanej kanapy niewiele różni się od czyszczenia kanapy z ciemnej skóry. Główna różnica polega na tym, że biała skóra jest bardziej delikatna, szybciej się brudzi, a plamy są bardziej widoczne. Aby biała skórzana kanapa wyglądała jak najlepiej, należy czyścić ją regularnie, ale delikatnie, aby nie uszkodzić skóry. W tym celu zalecamy stosowanie produktów zaprojektowanych specjalnie do czyszczenia skóry: zbyt silne środki chemiczne mogą ją zniszczyć. Odradzamy również stosowanie wody. Woda sprawia, że skóra staje się sztywna i krucha. Jeśli znajdziesz plamę, natychmiast ją usuń, aby zapobiec jej utrwaleniu w skórze. Nawet jeśli ryzyko jest minimalne, zalecamy wcześniejsze przetestowanie naszego roztworu czyszczącego. Aby to zrobić, nałóż niewielką ilość środka czyszczącego na wacik, a następnie nałóż go na ukryty róg białej skórzanej sofy. Ten test pozwoli ci zobaczyć, jak zareaguje twoja skóra.

Jak wyczyścić białą skórzaną sofę?

Biała skórzana sofa powinna być regularnie czyszczona, aby zachować jej biel. Czyszczenie zapobiega również żółknięciu białej skóry.

Do czyszczenia sofy używaj miękkiej ściereczki i lekkich, okrężnych ruchów bez pocierania skóry. Następnie, mniej więcej raz w miesiącu, należy nawilżać białą skórzaną sofę za pomocą kremu do skóry. Na koniec zalecamy zabezpieczanie skóry środkiem utrwalającym lub wodoodpornym raz na cztery do sześciu miesięcy.

Jakich produktów powinienem używać do czyszczenia mojej białej skórzanej kanapy?

Do czyszczenia skórzanej kanapy zalecamy użycie specjalnego środka do czyszczenia skóry, miękkiej ściereczki lubszczotki z włosiem. Po wyczyszczeniu sofy nie zapomnij o nawilżeniu skóry kremem do skóry. Mleczko to zarówno odżywi, jak i nawilży skórę. Twoja biała skórzana kanapa odzyska swoją elastyczność i blask. Wreszcie, aby chronić białą skórzaną kanapę przed plamami, brudem i wodą, rozważ użycie produktu do impregnacji skóry. Używając odpowiednich produktów, możesz dbać o swoją białą skórzaną kanapę w najlepszy możliwy sposób i zapewnić jej długowieczność.

Add a comment