Czyszczenie jasnej skórzanej kanapy

Jasna skórzana kanapa doda elegancji Twojemu salonowi. Aby jednak zapewnić, że jej żywotność nie skróci się zbyt szybko, zdecydowanie zalecamy regularną pielęgnację i konserwację. Lekka skórzana kanapa jest bardzo podatna na plamy, dlatego wymaga specjalnego czyszczenia, aby zachować jej najlepszy wygląd i samopoczucie. Oto nasze wskazówki dotyczące czyszczenie tej skórzanej sofy: 

  1. Używaj miękkich ściereczek i szczotki z włosiem.
  2. Używaj specjalnych produktów do skóry
  3. Delikatnie wyczyść kanapę specjalnym środkiem do czyszczenia skóry.
  4. Wysuszyć nadmiar środka czyszczącego na sofie
  5. Odżywiaj skórzaną sofę środkiem nawilżającym, aby nadać jej połysk i blask.

Jak często i w jaki sposób należy czyścić jasną skórzaną kanapę?

Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się białej skórzanej kanapy, zalecamy jej regularne czyszczenie. Co tydzień można usunąć kurz, który nagromadził się na sofie i grozi jej zatkaniem. Dokładniejsze czyszczenie zalecane jest co dwa do trzech miesięcy.

Aby uniknąć uszkodzenia skórzanej kanapy, zdecydowanie odradzamy stosowanie agresywnych środków czyszczących. Często zawierają one szkodliwe składniki aktywne, które z czasem mogą uszkodzić skórę. Zalecamy stosowanie produktów do czyszczenia skóry, takich jak mydło lub krem nawilżający. Do mycia sofy należy używać miękkiej szmatki i szczotki z włosiem. Wreszcie, podczas czyszczenia jasnej skórzanej kanapy nigdy nie pocieraj jej mocno, ale wykonuj delikatne okrężne ruchy. Zbyt mocne pocieranie może uszkodzić zarówno warstwę ochronną, jak i strukturę skóry.

Skóra również nie lubi wody, więc zrezygnuj z jej czyszczenia wodą, ryzykując pojawienie się plam na białej skórzanej kanapie, a nawet pęknięć lub pęknięć, zwłaszcza jeśli wystawisz kanapę na działanie ciepła lub światła słonecznego.

Jak wyczyścić jasną skórzaną kanapę?

Przede wszystkim należy usunąć z kanapy kurz i okruchy. Użyj miękkiej szmatkilub dyszy odkurzacza, aby dostać się do zakamarków. Po zakończeniu tego etapu, a przed całkowitym wyczyszczeniem sofy, przetestuj produkt, który zamierzasz zastosować na mniej widocznym obszarze. Wystarczy wziąć wacik i nanieść na niego odrobinę produktu, a następnie nałożyć go na skórę. Jeśli zauważysz najmniejszą reakcję, zmień produkt. Jeśli nie ma żadnych zmian ani plam, możesz przystąpić do całkowitego czyszczenia kanapy. Nałóż środek do czyszczenia na sofę, a następnie wykonaj delikatne ruchy okrężne. Osusz kanapę miękką ściereczką i zakończ, nakładając środek utrwalający w celu ochrony i impregnacji kanapy. W przypadku śladów po długopisie zalecamy przetarcie plamy wacikiem. Zapobiegnie to powiększaniu się śladu i powstawaniu dużej niebieskiej, czarnej, zielonej lub czerwonej plamy na jasnej skórzanej kanapie.

Add a comment