Czyszczenie spleśniałej skóry

Czyszczenie spleśniałej skóry

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Czyszczenie spleśniałej skóry"

Nasze wskazówki dotyczące czyszczenia skórzanej podkładki na biurko

Czyszczenie siodeł jeździeckich

Prawidłowe czyszczenie siedziska motocykla

Czyszczenie skóry z największym szacunkiem

Czyszczenie białej skóry

Jak prać skórę?

Jak zdezynfekować skórę naturalną i zabezpieczyć ją przed bakteriami?

Czyszczenie zapleśniałej skóry

Przedmioty skórzane, niezależnie od tego, czy jest to torba, sofa, buty, siodło czy odzież skórzana, są podatne na uszkodzenia spowodowane zastojem wody, co prowadzi m.in. do rozwoju pleśni. Plamy pleśni na skórze pojawiają się, gdy skóra jest wystawiona na działanie wilgotnego i słabo wentylowanego środowiska. W przypadku zauważenia białych włókien na skórzanym przedmiocie, zaleca się natychmiastowe działanie, zanim pleśń trwale go uszkodzi. Do czyszczenia spleśniałej skóry zalecamy:

  1. Oczyścić skórzany przedmiot miękką szmatką
  2. Delikatnie wyszorować szczotką z włosia i specjalnym szamponem do skóry.
  3. Dobrze osuszyć szmatką
  4. Nałożyć ochronne mleczko nawilżające

Nasze wskazówki dotyczące czyszczenia spleśniałej skóry

Oprócz pleśni na skórze, spleśniała skóra może mieć silny zapach. Postępując zgodnie z naszymi poradami, możesz przywrócić przedmiotom skórzanym nowe życie.

Przed rozpoczęciem czyszczenia spleśniałej skóry zalecamy, aby zrobić to w wentylowanym miejscu, z dala od wszystkiego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pleśni. Zarodniki pleśni mogą bowiem łatwo zanieczyścić wszystko wokół. W przypadku małych przedmiotów, takich jak buty, torba lub kurtka, można czyścić na zewnątrz. Jeśli skórzana sofa jest spleśniała, najlepiej położyć pod nią plastikową folię.

Po zakończeniu przygotowań można rozpocząć czyszczenie zapleśniałej skóry.

W tym celu należy użyć szmatki i miękkiej szczotki. Najpierw zalecamy usunięcie jak największej ilości pleśni za pomocą szmatki. Jeśli pleśń jest mokra, należy dokładnie osuszyć skórę. Następnie, aby uzyskać optymalne czyszczenie i uniknąć powrotu pleśni, zalecamy czyszczenie spleśniałej skóry specjalnym szamponem do skóry, a nigdy wodą. Pamiętaj, aby wetrzeć środek czyszczący w narożniki i szwy miękką, niestrzępiącą się szmatką. Po wyczyszczeniu całej powierzchni należy ją dokładnie osuszyć miękką ściereczką. Na koniec, aby wzmocnić skórę, zalecamy zastosowanie mleczka nawilżającego, które zarówno konserwuje, jak i nabłyszcza skórę.

Zapobieganie pojawianiu się pleśni na skórze

Pleśń rozwija się w wilgotnym i niewystarczająco wentylowanym środowisku. Dlatego, aby uniknąć pleśni na skórze, pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć skórzane przedmioty przed ich przechowywaniem. Stojąca woda w skórzanym fałdzie powoduje pleśń. Podczas przechowywania należy upewnić się, że obszar nie jest wilgotny i że powietrze może łatwo cyrkulować. Skórzane torby i buty są często sprzedawane w workach z mikrowentylacją. Gdy ich nie używasz, włóż je z powrotem.

Wreszcie, aby zapobiec pojawianiu się plam pleśni na skórze, podstawową zasadą jest regularne czyszczenie skórzanych przedmiotów odpowiednimi produktami. Takie okresowe czyszczenie nie tylko napowietrza skórę, ale także wzmacnia ją i nawilża, zapobiegając w ten sposób rozwojowi pleśni.

Mogą Cię również zainteresować te artykuły:

CZYSZCZENIE SKÓRY CZYSZCZENIE SKÓRZANEJ SOFY CZYSZCZENIE FOTELI SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE SKÓRZANEJ TORBY CZYSZCZENIE IMITACJI SKÓRY CZYSZCZENIE SKÓRY W SAMOCHODZIE CZYSZCZENIE BUTÓW SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE TOREB SKÓRZANYCH CZYSZCZENIE ODZIEŻY SKÓRZANEJ