Nasze wskazówki dotyczące czyszczenia skórzanej podkładki na biurko

Masz piękny blat biurka, ale nie wiesz, jak czyścić skórzaną podkładkę na biurko? Ten przedmiot wymaga szczególnej troski, ponieważ oprócz dodawania charakteru i komfortu do miejsca pracy, działa jako warstwa ochronna dla mebli, na których jest umieszczony. Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele produktów i nie zawsze łatwo jest znaleźć ten właściwy. Szmatka, gąbka, woda z mydłem, mleczko. Które produkty do czyszczenia skóry są odpowiednie do prawidłowego czyszczenia akcesoriów? Odkryj nasze wskazówki dotyczące czyszczenie skóry.

Dlaczego warto czyścić skórzaną podkładkę na biurko?

Skóra to szlachetny materiał, który jest wysoce odporny na zużycie i ścieranie. Podlega jednak również wielu czynnikom, które mogą ją uszkodzić i sprawić, że straci swój gładki, lśniący wygląd.

Skórzana podkładka na biurko może zostać poplamiona przez napoje i długopisy, a także łatwo zbierać kurz. Przy częstym użytkowaniu traci również swoją elastyczność i połysk.

Nic dziwnego, że takie akcesorium biurowe musi być dezynfekowane, aby pozbyć się bakterii. Nie zaniedbuj więc regularnego czyszczenia i konserwacji. Po pierwsze, zdezynfekuje to akcesorium, ale także przedłuży jego żywotność i zachowa jakość materiału.

Skórzana tapicerka biurka, która wytrzyma duże obciążenia

Ślady atramentu

Jednym ze źródeł problemów, które mogą znacznie uszkodzić skórzaną podkładkę na biurko, są niewątpliwie ślady atramentu. Pomimo tego, że jest ona pokryta warstwą ochronną, tusz z długopisu lub flamastra może łatwo osadzić się w materiale i stać się nieusuwalny. Szkoda byłoby musieć farbować skórę, aby przywrócić jej pierwotny wygląd.

Końcówki długopisów lub ołówków

Zestaw na biurko to pierwsza linia ochrony mebli przed długopisami i ołówkami. W przypadku wielokrotnego upuszczenia, przedmioty te mogą zaatakować powierzchnię, czyniąc ją mniej gładką i tworząc zadrapania lub dziury.

Jak czyścić skórzaną podkładkę na biurko? Odkryj nasze wskazówki

Skórzane podkładki na biurko są łatwe w czyszczeniu, pod warunkiem posiadania odpowiednich produktów i akcesoriów. Płaski, gładki kształt i przeznaczenie wyłącznie do użytku wewnętrznego sprawiają, że jest to akcesorium stosunkowo łatwe w utrzymaniu.

  1. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni. Zapobiegnie to ich trwałemu osadzaniu się. Usuń kurz za pomocą niestrzępiącej się ściereczki z mikrofibry lub odkurzacza z odpowiednią dyszą, aby nie uszkodzić powierzchni.
  2. Nalej środek do czyszczenia skóry na gąbkę i spień.
  3. Nakładaj go delikatnie na powierzchnię okrężnymi ruchami, nie naciskając zbyt mocno.
  4. Następnie należy wysuszyć skórzaną podkładkę na biurko czystą szmatką lub na świeżym powietrzu, unikając ekspozycji na słońce lub w pobliżu źródła ciepła. Znacznie zwiększyłoby to ryzyko wyschnięcia.

Niektórych produktów żrących należy unikać za wszelką cenę, ponieważ mogą one osłabiać skórę. Powodują one znaczne uszkodzenia samego materiału, ale także wykończenia: pęknięcia, spękania, zniszczenie górnej warstwy ochronnej, dziury itp.

Nie używaj niczego, co zawiera rozpuszczalniki, silikony, oleje, aceton, detergenty lub wybielacze. Nie używaj również sprayów i chusteczek dezynfekujących oraz pasty do mebli. Niektóre kwasy mogą nawet tworzyć dziury. Lista substancji, których należy unikać jest długa, dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na etykiety produktów przed zastosowaniem ich na skórzanym blacie biurka.

Zdecydowanie odradzamy również mycie skórzanej podkładki na biurko dużą ilością wody, zarówno w pralce, jak i ręcznie. Woda może pozostawić plamy i pierścienie, które trudno będzie później usunąć.

Regularna pielęgnacja skórzanej podkładki na biurko jest niezbędna

Wyrób sobie nawyk regularnego czyszczenia i nawilżania skóry, aby zapobiec pogłębianiu się uszkodzeń i coraz trudniejszej naprawie. Możesz również zastosować produkt do impregnacji skóry. Skutecznie ochroni on obszar przed przyszłymi uszkodzeniami i ułatwi dbanie o podkładkę na biurko.

Nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Add a comment