Prawidłowe czyszczenie siedziska motocykla

Najpopularniejszym środkiem transportu po samochodzie jest oczywiście motocykl. Dzięki zdumiewającemu poczuciu wolności, gwałtownym zrywom prędkości i płynności, dwukołowy motocykl zapewnia kierowcy całą gamę wrażeń. Aby jednak emocje te trwały przez długi czas, a motocykliści nadal czerpali przyjemność z jazdy na swoich pełnych witamin maszynach, konieczne jest regularne czyszczenie siedziska motocyklowego. Gwarantuje to komfort, ale także zapewnia, że motor zachowuje swoją oryginalną klasę!

Dlaczego warto konserwować tapicerkę motocyklową?

Skórzane siodło motocyklowe wymaga regularnej konserwacji, aby było lśniące, elastyczne i intensywnie czarne. Skóra jest wspaniałym materiałem, ale niestety ulega niszczącemu działaniu czasu. Zwłaszcza na dwukołowcu, gdzie jest narażona na działanie czynników atmosferycznych i intensywne tarcie odzieży kierowcy. Ciepło, słońce, śnieg, deszcz i błoto matowią tapicerkę motocyklową, a także mogą powodować pękanie, depigmentację i drobne pęknięcia. Aby zapobiec tym napreżeniom, ważne jest, aby czyścić siedzisko po każdej jeździe i regularnie.

Jakich produktów należy używać do czyszczenia skóry siedziska?

Do prawidłowego czyszczenia tapicerki motocykla potrzebnych jest kilka produktów. Przede wszystkim potrzebne będą 2 kluczowe akcesoria: ściereczka z mikrofibry i mała szczotka z włosiem. Następnie należy wybrać 2 niezbędne produkty do doskonałej skóry w każdych okolicznościach: szampon do skóry i środek nawilżający do skóry.

Kroki czyszczenia siedziska motocykla

Najłatwiejszym sposobem na umycie siedzenia motocykla jest rozebranie go i wyczyszczenie oddzielnie od samego motocykla. Po zdemontowaniu siedzenia należy je najpierw umyć za pomocą irchy i środka do czyszczenia skór. Namocz szmatkę w środku czyszczącym i pocieraj siedzisko zdecydowanymi, ale delikatnymi ruchami okrężnymi. Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut, aby siedzisko mogło wchłonąć produkt, a następnie wypoleruj inną miękką szmatką. Jest to cotygodniowy rytuał, jeśli motor jest używany codziennie. Około 2-3 razy w roku można kontynuować ten proces, nakładając krem nawilżający, aby odżywić skórę i zmiękczyć ją za pomocą irchy.

Oczekiwane wyniki po czyszczeniu

Twoje siodło motocyklowe będzie lśniące i wygodne jak nigdy dotąd! Motocykle, zarówno sportowe, terenowe, jak i szosowe, wymagają niezbędnej i odpowiedniej konserwacji skórzanego siedzenia dla Twojego komfortu. Dobrze utrzymane siedzenie dłużej zachowuje swój pierwotny stan. Nie wspominając o tym, że połysk skóry dodaje elegancji Twojemu pięknemu motocyklowi!

Add a comment