Czyszczenie skóry z największym szacunkiem

Czyszczenie skóry to bardzo szczególna i niebezpieczna operacja. Radzimy robić to tylko zgodnie ze sztuką. Skóra nie lubi wody, jest bardzo delikatnym materiałem, który wysycha. Mycie skóry może spowodować nieodwracalne uszkodzenia, takie jak plamy i pierścienie. Na przykład skóra z wykończeniem anilinowym nie wytrzyma takiej operacji. Jeśli zastosujesz mydło do skóry na kanapie z wykończeniem anilinowym, przyciemnisz ją i utworzysz plamy.

Skórę można zatem czyścić raz lub maksymalnie dwa razy w roku, ale zalecamy, aby po takim czyszczeniu zapewnić jej pielęgnację i ochronę. Dzięki temu przy następnym czyszczeniu skóra nie będzie się przesuwać, a jej nawilżenie i ochrona zapewnią jej wytrzymałość i elastyczność.

Skóra pigmentowana jest najłatwiejsza w czyszczeniu, ponieważ jest bardzo wytrzymała, a warstwa koloru jest zazwyczaj wodoodporna, pod warunkiem, że jest w dobrym stanie. Podsumowując, skórę pigmentowaną można prać, a w przypadku skór anilinowych można skorzystać z usług profesjonalisty lub zrezygnować z tego rozwiązania.

Jakie środki ostrożności należy podjąć przed czyszczeniem skóry?

Nie lubimy terminu "pranie skóry", ponieważ skóra nie toleruje wilgoci. Mokra skóra traci 20% swojej elastyczności, a tym samym wytrzymałości. Ekstrapolując, możemy powiedzieć, że traci swoją oczekiwaną żywotność.

Aby prawidłowo wyczyścić skórę, zalecamy podjęcie kilku środków ostrożności. Po pierwsze, nie wyczyścisz skórzanej kanapy w taki sam sposób, jak pary butów lub fotela samochodowego. Aby wyczyścić skórę, musisz mieć pewność, że jej powłoka ochronna jest w dobrym stanie i nie powinieneś czyścić skóry bez uprzedniego przeprowadzenia testu.

Po drugie, używając wacika, spróbuj zwilżyć skórę na małym, niepozornym obszarze. Jeśli skóra ciemnieje w kontakcie z wodą, nie myj jej ani nie używaj mydła do skór. Jeśli lakier utrwalający nie jest w dobrym stanie, istnieje ryzyko zwilżenia skóry, co spowoduje powstanie plam i pierścieni.

Po trzecie, czyszczenie skóry polega na usuwaniu kurzu, plam lub innych substancji, które osadziły się na lakierze, a nie w skórze. Jest to jedyny sposób czyszczenia skóry.

Po czwarte, skórę należy czyścić raz lub maksymalnie dwa razy w roku, a po każdym myciu zalecamy konserwację skóry.

Wykonanie tych czterech czynności wstępnych zapewni, że skóra będzie trwalsza, elastyczna i przyjemna w noszeniu każdego dnia.

Jak czyścić skórę?

Aby skutecznie usunąć plamy ze skórzanych powierzchni i osiągnąć nieskazitelne rezultaty bez narażania trwałości skóry, należy postępować w następujący sposób:

  1. Nałóż specjalny środek do czyszczenia skóry bezpośrednio na powierzchnię, która ma zostać wyczyszczona.

  2. Szczotkuj powierzchnię skóry okrężnymi ruchami, unikając zbyt mocnego dociskania, aby usunąć warstwę ochronną.

  3. Dobrze wcierać między rowki w skórze, aby ją poluzować, w razie potrzeby ponownie nakładając środek myjący.

  4. Usuń nadmiar płynu i brudu miękką ściereczką.

  5. Powtarzaj czynność, aż brud zniknie, a skóra będzie miękka i czysta.

  6. Po wyschnięciu powierzchni nałóż krem ochronny/ mleczko nawilżające.

Jakich produktów powinienem używać do mycia skóry?

Do mycia skóry zalecamy nasz środek do czyszczenia skóryi naszą szczotkę z miękkim jedwabnym włosiem. Po umyciu i wysuszeniu skóry najlepiej jest nawilżyć ją naszym kremem do skóry, aby przywrócić jej wytrzymałość..

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą ci czyścić skórę z największym szacunkiem dla tego szlachetnego materiału.

Add a comment