Jak prać skórę?

Skóra jest materiałem szlachetnym, ale także delikatnym, który wymaga szczególnej ostrożności podczas czyszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to kurtka, torba, para butów, fotel czy sofa, pranie skóry wymaga pewnych środków ostrożności, aby uniknąć trwałego uszkodzenia skórzanego przedmiotu:

  1. Nie zanurzaj skórzanego przedmiotu w wodzie ani nie myj go dużą ilością wody.
  2. Używaj środków czyszczących przeznaczonych do skóry
  3. Zabezpiecz skórę kremem ochronnym, aby zachować jej trwałość.

Czyszczenie skóry jest niezbędnym krokiem do zachowania jej elastyczności i warstwy ochronnej.

Czyszczenie skóry: niezbędna konserwacja

Skóra jest żywym materiałem. Aby zachować jej najlepszy wygląd przez wiele lat, konieczne jest jej regularne czyszczenie. Pierwszą radą, jakiej możemy ci udzielić, jest regularne usuwanie kurzu ze skórzanego przedmiotu lub sofy za pomocą miękkiej szmatki. W ten sposób usuniesz brud, który może zatykać powierzchnię skóry i matowić jej połysk. Następnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie skóry przy użyciu mydła odpowiedniego do skóry i miękkiej szczotki z włosia. Na koniec możesz zakończyć czyszczenie, nakładając środek utrwalający lub impregnujący, który nawilży i ochroni skórę przed wodą, plamami, tłuszczem itp.

Czy skórę można myć wodą?

Skóra nie lubi wody. Dlatego zdecydowanie odradzamy czyszczenie jej wodą lub zanurzanie w wodzie. Mycie skóry w wodzie może spowodować utratę jej elastyczności, wysuszenie, a nawet pękanie. Mogą również pojawić się plamy, ślady i pierścienie. Do czyszczenia skóry niezbędne jest użycie odpowiedniego mleczka, środka do czyszczenia lub szamponu do skóry.

Jak czyścić skórę?

Aby umyć skórę, zalecamy podjęcie kilku środków ostrożności. Niezależnie od rodzaju skóry, którą zamierzasz wyczyścić, najlepiej jest wcześniej przetestować produkt na małym, niewidocznym obszarze. Aby to zrobić, po prostu umieść niewielką ilość produktu na waciku i delikatnie nałóż go na skórę. Jeśli zauważysz jakąkolwiek zmianę na skórze, nie nakładaj produktu. Jeśli nie ma reakcji, wykonaj następujące kroki:

  1. Usunąć kurz ze skóry miękką ściereczką.
  2. Zastosuj specjalny środek do czyszczenia skóry, aby usunąć jedną lub więcej plam.
  3. Używając szczotki, szczotkuj skórę okrężnymi ruchami. Uważaj, aby nie trzeć ani nie naciskać zbyt mocno.
  4. Usunąć nadmiar środka czyszczącego miękką ściereczką i pozostawić do wyschnięcia.
  5. Nałóż krem lub balsam ochronny

Błędy, których należy unikać

Aby uniknąć uszkodzenia skóry, należy unikać kilku błędów. Pierwszym z nich jest używanie produktów, które nie są odpowiednie dla skóry, takich jak aceton lub zmywacz do paznokci. Drugim jest pranie skóry ręcznie lub w pralce. Wreszcie, aby pomóc skórze szybciej wyschnąć, nigdy nie umieszczaj jej na słońcu lub w pobliżu źródła ciepła, ponieważ spowoduje to wysuszenie skóry i pojawienie się nieestetycznych pęknięć. Aby zachować kolor i elastyczność skóry, nie wahaj się postępować zgodnie z naszymi radami.

Add a comment