Czyszczenie mebli skórzanych

Około 20 procent mebli sprzedawanych obecnie na rynku jest wykonanych ze skóry. Wszystko ze względu na jej elastyczność i piękną jakość. Jeśli chcesz ożywić swoje wnętrze, możesz zdecydować się na ten rodzaj materiału i kupić kanapę ze skóry. W tym artykule przyjrzymy się sposobom na czyścić prawidłowo meble skórzane.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia mebli skórzanych?

W przypadku każdego środka do usuwania zabrudzeń należy zawsze przetestować trwałość koloru w niewidocznym miejscu za pomocą miękkiej, czystej, niestrzępiącej się szmatki. Delikatnie wetrzyj środek w skórę i wypoleruj ją. Następnie osusz czystą szmatką. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do czyszczenia skóry. Niektóre produkty stanowią połączenie środka czyszczącego i odżywki. Sprzedawane są również przyjazne dla środowiska formuły biodegradowalne. Dokonując wyboru, należy zapoznać się z etykietą i uwagami dotyczącymi produktu. Używaj wyłącznie produktów na bazie wody. Unikaj wszystkich produktów zawierających rozpuszczalniki, silikony i oleje, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię skóry. Silnie alkaliczne roztwory czyszczące mogą uszkodzić skórzane wykończenia, a także samą skórę. Nigdy nie używaj wosku do mebli, amoniaku, mydeł detergentowych lub płaskich mydeł z odtłuszczaczami, ponieważ mogą one uszkodzić ochronną powierzchnię skóry i spowodować jej uszkodzenie.

Jak nanieść środek czyszczący na skórę?

Przed nałożeniem środka czyszczącego na skórę należy usunąć suchy brud. Przetestuj produkt pod kątem trwałości koloru w niewidocznym miejscu. Przeczytaj instrukcje na etykiecie produktu. Aby wyczyścić, wylej środek czyszczący na gąbkę, aby utworzyć pianę. Nałóż ją lekkimi warstwami na mocno zabrudzone obszary skóry, wykonując lekkie ruchy okrężne zamiast pocierania. Odczekać kilka minut i wytrzeć miękką, białą, niestrzępiącą się szmatką. W niektórych przypadkach skóra jest bardzo sucha i środek do czyszczenia skóry szybko się zetrze. W takim przypadku należy dodać 25% destylatu do środka do czyszczenia skóry, co zapewni efekt łagodzący, potrzebny do uwolnienia podłogi do czyszczenia. Pozostaw skórę do naturalnego wyschnięcia.

Odwiedź naszą stronę poświęconą czyszczeniu skórzanych sof.

Add a comment