Czyszczenie brązowej skórzanej kanapy

Aby zachować połysk i długowieczność brązowej skórzanej kanapy, należy o nią dbać i ją czyścić. W rzeczywistości tylko dzięki regularnej i odpowiedniej pielęgnacji skórzana sofa zachowa swój pierwotny wygląd. Czyszczenie brązowej skórzanej kanapy przechodzi przez kilka etapów:

  1. Używaj specjalnych produktów do skóry
  2. Czyść miękką ściereczką
  3. Nie pozostawiaj do wyschnięcia na słońcu lub w pobliżu źródła ciepła.
  4. Nawilżaj i impregnuj skórzaną kanapę

Czyszczenie przy użyciu odpowiednich produktów

Twoja brązowa skórzana kanapa wymaga odpowiednich produktów. Produkty chemiczne są zbyt agresywne dla skóry, więc należy ich unikać. Używanie ich może poplamić skórę, pozostawić pierścienie lub wysuszyć sofę. Aby uniknąć uszkodzeń lub pojawienia się pęknięć, zalecamy czyszczenie sofy miękką szmatką i szczotką z włosiem. Nie zalecamy gąbek, które mogą być ścierne dla brązowej skórzanej kanapy. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich zabrudzeń z kanapy. Następnie należy umyć skórę. Specjalne mydło do skóry jest do tego idealne, ponieważ wyczyści brązową skórzaną kanapę, jednocześnie ją odżywiając. Upewnij się, że nie pocierasz skóry, ale delikatnie wklepujesz lub wykonujesz delikatne okrężne ruchy. Następnie należy nawilżyć skórzaną kanapę kremem do skóry nakładanym miękką ściereczką. Ten krok przywróci połysk i blask brązowej skórzanej kanapie. Wreszcie, kanapa musi być idealnie sucha przed nałożeniem środka utrwalającego lub impregnującego, aby chronić ją przed wodą i plamami.

Kiedy należy czyścić brązową skórzaną kanapę?

Skóra jest żywym materiałem, który, jeśli nie jest regularnie pielęgnowany, starzeje się i pęka. Co więcej, ma tendencję do wchłaniania wszelkiego rodzaju brudu, kurzu i sebum, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się. Jest to szczególnie widoczne na białej sofie, na której szybko pojawi się plama. W rzeczywistości biała skórzana powierzchnia wymaga jeszcze bardziej wytrwałej konserwacji niż meble z brązowej skóry. Dlatego zalecamy regularne czyszczenie brązowej skórzanej sofy poprzez przecieranie całej powierzchni miękką szmatką raz w tygodniu. Czyszczenie mydłem zalecane jest co trzy do sześciu miesięcy. Raz lub dwa razy w roku to idealny czas na zastosowanie utrwalacza. Produkt ten nałoży warstwę ochronną.

Odśwież swoją brązową skórzaną kanapę

Jeśli kanapa nie była pielęgnowana wystarczająco regularnie, mogą pojawić się na niej plamy, ślady długopisu lub miejscowe przebarwienia. W takim przypadku zalecamy zafarbowanie jej przy użyciu farby do skóry lub bejcy. Farbowanie skórzanej kanapy przywróci jej elastyczność i połysk oraz pomoże ukryć wszelkie drobne defekty. Postępując zgodnie z naszymi radami i wybierając odpowiedni odcień, będziesz w stanie nadać swojej brązowej skórzanej kanapie nowe życie w mgnieniu oka!

Add a comment