Jak dbać o czarną skórzaną sofę?

Ponadczasowa wśród ponadczasowych, klasyczna wśród klasycznych, czarna skórzana sofa jest "tym" akcentem elegancji w każdym salonie. Klasyczna i stonowana jednocześnie, dobrze utrzymana czarna skóra błyszczy i przyciąga wzrok. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o czarną skórzaną sofę, aby zachować jej dobry wygląd przez wiele lat. Oto nasze porady dotyczące pielęgnacji skórzanej sofy:

  1. Regularnie odkurzaj skórzaną sofę z kurzu i okruchów lub usuwaj je miękką ściereczką.
  2. Regularnie czyść ją produktami przeznaczonymi specjalnie do skóry
  3. Odżywiaj ją specjalnym środkiem nawilżającym do skóry
  4. Chroń ją za pomocą środka utrwalającego lub wodoodpornego.

Pielęgnacja skórzanej sofy: niezbędna do utrzymania jej w dobrym stanie

Skóra jest delikatnym, żywym materiałem. Bez pielęgnacji straci swój blask, wyschnie i popęka. Dlatego też, jeśli chcesz utrzymać swoją czarną skórzaną sofę w doskonałym stanie, nie zaniedbuj jej regularnej konserwacji i czyszczenia. Przy odpowiedniej pielęgnacji skórzana sofa zachowa swoją elastyczność, wytrzymałość i połysk.

Jak dbać o czarną skórzaną sofę?

Czarna skóra wymaga regularnej pielęgnacji. Im bardziej będziesz o nią dbać, tym dłużej będzie wyglądać jak nowa.

Naszą pierwszą radą jest cotygodniowe odkurzanie sofy. Można to zrobić za pomocą odkurzacza ze specjalną końcówką lub przecierając całą powierzchnię sofy miękką ściereczką.

Dbanie o skórzaną sofę oznacza również jej regularne czyszczenie. Mniej więcej raz w miesiącu stosuj specjalny środek do czyszczenia skóry. Zalecamy delikatne szorowanie sofy szczotką z włosiem. Aby jej nie uszkodzić, wykonuj lekkie ruchy okrężne.

Na koniec nałóż odżywkę, aby głęboko nawilżyć i odżywić skórę. Aby zapewnić optymalną pielęgnację, nie używaj produktów zawierających aceton, lanolinę lub inne substancje, które są zbyt detergentowe.

Ochrona czarnej skórzanej sofy

Oprócz regularnej pielęgnacji, zalecamy stosowanie na skórzanej sofie środka przeciw plamom lub impregnującego. Produkt ten ochroni ją przed tłustymi plamami, płynami i sebum itp. Upewnij się, że używasz tylko produktów specjalnie zaprojektowanych do skóry, w przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie skóry.

Jak usunąć plamę z czarnej skórzanej sofy?

Jeśli pomimo wszystkich środków ostrożności lub z powodu braku konserwacji na czarnej skórzanej sofie pojawi się plama, natychmiast zastosuj niewielki środek czyszczący. Używając miękkiej szmatki, przetrzyj plamę lekkimi ruchami okrężnymi. Jeśli plama jest zakorzeniona, użyj specjalnego odplamiacza do skóry, który przetestowałeś na ukrytej części sofy. Po wyczyszczeniu plamy odpowiednim środkiem (szamponem lub odplamiaczem), zaleca się wyczyszczenie całej skórzanej sofy, aby nie było różnicy w połysku skóry.

Add a comment